Prawnie usankcjonowana pedofilia w Turcji - zdjęcie
24.08.16, 11:45

Prawnie usankcjonowana pedofilia w Turcji

„Turecki Trybunał Konstytucyjny orzekł właśnie, że seks z dziećmi w wieku od 12 do 15 lat nie będzie traktowany jak przestępstwo.”  - podaje serwis polishexpress.co.uk .

Na wniosek jednego z regionalnych sądów Trybunał Konstytucyjny w Turcji zajął się sprawą tzw. wieku zgody,  to znaczy minimalnego wieku, od którego osoba niepełnoletnia uznawana jest za zdolną do wyrażenia ważnej prawnie zgody na czynność seksualną z inną osobą.  W swoim orzeczeniu Trybunał dopuścił jako zgodne z tureckim prawem akty seksualne z nastolatkami w wieku 12-15 lat, o ile wyrażą one na to zgodę. Zniesienie karalności za takie czyny ma wejść w życie od stycznia 2017 r., a zatem od tego czasu, seks z dwunastolatkiem będzie w Turcji w pełni legalny.
Sędziowie trybunału wyjaśniają, że:
„obecne prawo nie rozróżnia, czy do czynności seksualnej doszło z dzieckiem kilkuletnim, czy też z nastolatkiem. Sędziowie tego sądu zaznaczyli, że jest duża różnica między np. 4-latkiem, a 14-latkiem”
- informuje serwis polishexpress.co.uk .
Trudno oprzeć się wrażeniu, że turecki system prawny odchodzi w ten sposób od europejskich norm i dryfuje w stronę prawa koranicznego. Według islamskiego prawa Sharia, nie ma wyznaczonej dopuszczalnej granicy wieku do małżeństwa. Idealnym modelem dla muzułmanów jest prorok Mohamed, który poślubił Ajszę, gdy miała 6 lat i skonsumował z nią małżeństwo, gdy miała 9 lat.
Czy to jest kierunek w którym będzie zmieniać również prawo europejskie, kiedy do głosu będą dochodzić coraz bardziej liczne mniejszości muzułmańskie w takich krajach jak Niemcy czy Francja? Czy Europa zgodzi się na usankcjonowaną prawnie pedofilię?

LDD

Źródło: polishexpress.co.uk / fronda.pl