PRAWDZIWY Pan Jezus LEWĄ ręką NIE błogosławi! Sztuczki Szatana! - zdjęcie
23.03.16, 21:49

PRAWDZIWY Pan Jezus LEWĄ ręką NIE błogosławi! Sztuczki Szatana!

50

Fakty

Na razie o tej sprawie niewiele jeszcze wiemy: fakty są takie że o pomoc duchową do kapłanów Kościoła Katolickiego zwróciły się cztery osoby zniewolone, których przypadki posiadają pewną wspólną cechę. Kiedy poproszono, aby opowiedziały jak się modlą, pokazały swoje dewocjonalia, aby zobaczyć czy ich duchowość jest prawidłowa, czy tam aby się coś nie wkradło…. Jakie było zaskoczenie, kiedy po dokładnym przyjrzeniu się dołączonym do różańców medalikom z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego ukazanego według wizji s. Faustyny dostrzeżono, że Pan Jezus na nich błogosławi LEWĄ RĘKĄ ! 

To Prawica Pańska okazuje moc!

To dziwne, bo raczej tego typu pomyłek dotychczas nigdzie nie oglądaliśmy. Ksiądz Michał Sopoćko, spowiednik siostry Faustyny tak podsumowuje wygląd Pana Jezusa z jej wizji „postać Chrystusa w postawie idącej, błogosławiącego świat prawą ręką, a lewą podnoszącego szatę w okolicy Serca; spod podniesionej szaty tryskały dwa promienie – biały i czerwony.”. Według tego opisu namalowano dwa najsłynniejsze wizerunki, obecnie czczone w Wilnie i Krakowie, według których wytwarzane są dewocjonalia. Na każdym z nich Pan Jezus błogosławi PRAWĄ ręką. Ten gest błogosławieństwa Jezusa, jest oczywiście również gestem błogosławieństwa kapłańskiego. Kapłani, nawet leworęczni, błogosławią nas prawą ręką. Ten gest jest głęboko biblijny. W  Psalmie 118 czytamy „Prawica Pańska moc okazuje, prawica Pańska wysoko wzniesiona, prawica Pańska moc okazuje.” Nikomu dotychczas raczej do głowy nie przychodziło, żeby Pan Jezus ukazany na wizerunku, mógł błogosławić lewą ręką !

Lewacki satanizm

A jednak… zdjęcia tych medalików nadesłał do Redakcji fronda.pl świecki asystent egzorcysty, osoba bardzo wiarygodna, znana nam, pragnąca jednak zachować anonimowość. Sprawa jest bardzo aktualna, niedawno to odnaleziono, używali takich dewocjonaliów Polacy w Roku Miłosierdzia. Czy to przypadek? Załóżmy że nie jest to przypadek. Przypomnijmy sobie co wiemy o satanizmie, który nieraz nazywany jest ostatnio coraz częściej „Satanizm – Ścieżka Lewej Ręki”. Cytuję ze strony facebookowej, której nie chcę reklamować bezpośrednim linkiem: „Ta strona ma jednak ukazywać satanizm tym czym był w swojej pierwotnej wersji sprowadzającej się do jednego słowa – humanizm (…) Według mnie satanizm powinien być ściśle związany z ideologią lewicową. (…) Szatan jako symbol buntu przeciw niesprawiedliwemu bogu mającego ludzi za swoich niewolników. Szatan dający wybór. Szatan dający ludziom wolność. Pozwalający by ludzie mogli zrozumieć występki boga. To cechy prawdziwego przywódcy lewicowej rewolucji.” Tak więc mamy istotę sprawy. To zresztą również jest biblijne, że szatan chciałby siebie widzieć jako podobnego do Boga, szatan z Księgi Rodzaju również niesie ze sobą Ewie obietnicę rewolucji przeciwko Bogu i bycia podobnym do Boga, lecz jakby odwróconym. Lucyfer opisany w 14 rozdziale Księgi Izajasza powiedział o sobie że „podobny będzie do Najwyższego”. Jego imię oznacza „Niosący światło”, lecz jest to światło jakby odwrócone, nie jest to światło Miłosierdzia, lecz blask zemsty, spiekoty grzechu.

Tradycja magiczna

W dawnej Polsce „Boskie i diabelskie nacechowanie posiadały również strony lewa i prawa. Prawa ręka służyła do wykonywania gestów świętych i uświęcających, takich jak żegnanie się błogosławieństwo, poświęcenie. Lewą ręką posługiwano się w gestach magicznych, w magii odczyniającej i ogólnie w stosunkach z siłami demonicznymi.” (por. Anna Fedak, Etnografia Lubelszczyzny - religijność ludowa na Lubelszczyźnie ( http://teatrnn.pl/ ). Tamże czytamy o innego rodzaju odwrotnościach: „Wszelkie działanie czarownic stanowiło odwrotność naturalnego porządku rzeczy. Wiązały rybakom węzły na sieciach, zaplatały ręce podczas porodu lub wiązały węzły utrudniając go, zamykając kłódkę w czasie kiedy kapłan zawiązywał ręce stułą, sprowadzały na nowożeńców bezpłodność. Świat czarownic był światem „na odwrót”, zatem aby zlikwidować dokonane przez nie szkody należało np. chodzić tyłem, liczyć od 10 do 1, odmawiać Ojcze Nasz na wspak, żegnać się: „w imię Ducha św. i Syna i Ojca”, wkładanie ubrania na lewą stronę, wywracanie sieci.” Jeżeli więc nie jest to przypadek, może być to skierowane na Polskę celowe działanie satanistów pragnących ośmieszać Boga i powodować realne zniewolenia duchowe. Przekleństwo zamiast błogosławieństwa. Czuwajmy! Pan Bóg zwycięży!

Skąd się biorą w Polsce takie wizerunki?

Nie bez znaczenia może być fakt iż te wizerunki, choć wykonane są w różny sposób, są medalikiem z bezbarwnego metalu lub koralikiem z kolorowym nadrukiem, znaleziono dołączone nie do tradycyjnego różańca, takiego jak Maryja ofiarowała w mistycznej wizji dominikaninowi św Alanowi de La Roche, takiego jaki Maryja trzymała ukazując się w wizjach w Lourdes i Fatimie, tylko do różańca o dalekowschodnim buddyjskim splocie Shamballa, kompletnie dotychczas obcego naszej duchowości. Pisaliśmy o nich tutaj http://www.fronda.pl/a/zniszcz-rozance-poswiecone-szatanowi,68165.html Czy są to przedmioty wykonane w Polsce? Globalizacja handlu obejmuje również dewocjonalia, niektóre z nich trafiły do Polski przez Medjugorie, ale to nie przekreśla możliwości, że były wykonane na dalekim wschodzie. Tam morduje się chrześcijan. Czy walczy się z nami również przez magię?

 

Maria Patynowska

 

Komentarze (50):

anonim2016.03.23 22:11
Nie wiem czy się smiać czy płakać... A może katolicy zaczęliby przestrzegać dekalogu i przestali przedstawiać Boga na obrazach? Nie będzie problemu lewej ręki...
anonim2016.03.23 22:46
MaTko..Fronda siega dna. Palic rozance, teaz zakopywac medaliki. Halo! Czy mamy tu jeszcze osoby wierzace? https://m.youtube.com/watch?v=wNFUHKrwfp8
anonim2016.03.23 22:46
Właściwie to nie wiem co napisać, bo o tych "różańcach" już się wypowiadałem, ale dlaczego splot sznureczka w kształcie "shambala" jest określany jako ten, który pochodzi od szatana. Co do wizerunków Bożych, mogę się zgodzić, ale wyjaśnicie o co chodzi z tym splotem?
anonim2016.03.23 22:51
A wogole co to ma byc? Swiecki asystent egzorcysty ktory pragnie zachowac anonimowosc??? Czy jest jeszcze na internecie ktos kto nie wie o kogo chodzi? Panie Grzegorzu B. - proponuje odpuscic sobie na jakis czas posluge. Odetchnac. Nabrac dystansu. Tak swoja droga ciekawa jestem czy o tych newsach i wie ojciec Knapczyk i temu przyklaskuje, bo tworca tych coraz to nowych "odkryc" na swojej stronie buduje swoj autorytet na osobie o. Teodora Knapczyka i franciszkanow.
anonim2016.03.23 23:27
Amay (aj waj) - artykuł z dedykacją dla ciebie i EJ :)))) Ps. w niektórych ikonach kwiaty potrafią się układać w morfdę bapfemota - niestety :( Proszę sobie przejrzeć
anonim2016.03.23 23:32
@Pi @Herostrates Słabo znamy Pismo św., co? Skoro Jezus jest obrazem Ojca, skoro Jezus mówił, że kto Go widzi, zobaczył Ojca; to chyba logika powinna ci podpowiedzieć, że możemy mieć takowe obrazy. A teraz podrap się lewą ręką po pustej głowie.
anonim2016.03.23 23:39
@Anaja Przeczytaj oryginalną wersję dekalogu z Księgi Wyjścia albo Księgi Powtórzonego Prawa, a nie tą z Katechizmu Kościoła Katolickiego, to może zrozumiesz o czym mówię. Jest chyba różnica między malowaniem Boga na obrazie a ludzkim obrazem (wcieleniem) Boga?
anonim2016.03.24 0:36
Siła talizmanów ponad siłę czystej wiary Potężne artefakty niwelujące błogosławieństwa Boga Czy to jakieś RPG czy co?
anonim2016.03.24 1:24
Pani Maria powinna zostać mistrzem gry ;)
anonim2016.03.24 6:35
Tak sie zastanawiam - skoro świecki asysten egzorcysty wstydzi się tego co napisał i wysłał, czemu z takim "namaszczeniem" o tym piszecie ? Czy to jest prawda ?
anonim2016.03.24 7:01
LiczboPi, czytaj Pismo św. Dowiesz się, że Bóg nawet poleca sporządzić podobizny: wąż miedziany, podobizny ludzkie, zwierzęce i roślinne w przybytku i świątyni itd. Bowiem bóg zakazał tylko zastępować czci Boga czcią rzeczy, czyli bałwochwalstwa. Zakaz bałwochwalstwa nie jest drugim przykazaniem, lecz dopełnieniem pierwszego, komentarzem do pierwszego. I tylko w takim kontekście należy go rozumieć, a nie jako zakaz wykonywania podobizn w ogóle, nawet wtedy , kiedy one służa czci Boga. Jezus w wizerunku węża miedzianego na drzewie uznał proroctwo o sobie. Nie wystarczy? "On jest obrazem Boga niewidzialnego". Czytaj Pismo Święte, a nie same broszury jehowitów!
anonim2016.03.24 7:04
Nie wiedziałem dotąd, że lewa ręka Jezusa należała do diabła! Egzorcyści, ratujcie mnie, bo ja też mam lewą rękę!
anonim2016.03.24 7:12
Ojej! Na łaskami słynącym obrazie Matki Boskiej Tuchowskiej Jezus też błogosławi lewą ręką! Tak to tłumaczą oo. Redemptoryści. Egzorcyści, czemu śpicie? Patrzcie na ten link: https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi2h6zI1tjLAhVhLZoKHVlvBsMQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2FObraz_Matki_Boskiej_Tuchowskiej&psig=AFQjCNHfBhgllN6-XZmaSFyCnoeFjBYvGQ&ust=1458886687672164
anonim2016.03.24 7:24
Jasne - to tylko obrazek. To może i swastyki nie zakazujmy eksponować
anonim2016.03.24 7:46
Swastyce też nie bluźnijcie. To po prostu znak solarny, wymyślony przez naszych praojców genetycznych - Praindoeuropejczyków. Pierwsze jego przedstawienia pochodzą chyba z III tysiąclecia przed Chr. To, że germańscy naziści ten znak sobie przywłaszczyli, nie musi nas martwić. Czy jest coś na świecie (symbole, barwy, gesty...), czego by jakaś wykolejona ideologia sobie nie przywłaszczyła?
anonim2016.03.24 7:52
czasami czytając frondę mam wrażenie że to dzieło wczesnośredniowiecznych misjonarzy, którzy nawracali pogan
anonim2016.03.24 8:03
jestem leworeczna to znaczy ze jestem zla??
anonim2016.03.24 8:25
Liczba Pi W oryginale...Tzn. Po hebrajsku, czy po grecku? Chcę tylko powiedzieć, że ok. 300 lat przed Chrystusem powstał grecki przekład ST (Septuaginta). Św. Hieronim wziął to wszystko na warsztat ( łącznie NT) i w IV w. przetłumaczył na łacinę (Vulgata). Ks Jakub Wujek na polski w okresie kontrreformacji 1596... KKK jest syntezą tego wszystkiego. Tak, że tego.
anonim2016.03.24 8:33
Pani Mario, dobry i pożyteczny tekst. Proszę nie ustawać w tym co Pani robi i nie przejmować się zbytnio głosami krytyki. Troska o symbolikę, nawet w małych rzeczach, jest ważna i nie ma nic wspólnego z równoczesnym zaniedbywaniem Dekalogu jak to niektórzy chcieliby nam wmówić.
anonim2016.03.24 8:41
Liczba PI Helou ! Mamy już Nowy Testament od jakiegoś czasu. Brzezać się już nie musimy i możemy się tatuować. Malować oblicze Jezusa tez możemy. To nie przeszkadza w zbawieniu.
anonim2016.03.24 9:00
A o satanistycznych medalikach Niepokalanego Poczęcia będzie artykuł? https://www.youtube.com/watch?v=KxRjcTMhrGE Sprawdz swoj medalik, bo moze sie okazac, ze oddajesz czesc szatanowi. A potem sprawdz, czy na pewno jestes jeszcze katolikiem, czy poganinem. PRAWDZIWY Pan Jezus blogoslawi prawa reka, ale PRAWDZIWY Pan Jezus jest w Niebie. Podobno obrazy w katolicyzmie cos rozni od poganskich idoli? "Ze nie jest to przypadek" nalezy wykazac, a nie zakladac. Cztery osoby to zadna proba przy zalewie bransoletek tego typu. Ile osob zdrowych duchowo je nosi? Czy u tych, u ktorych problemy duchowe wystapily, kupno bransoletki poprzedzalo zaburzenia, czy tez poszukiwanie takiej bransoletki bylo reakcja na pojawiajace sie problemy duchowe? A nawet jesli poprzedzalo, to wciaz nie dowodzi zwiazku przyczynowo-skutkowego. 99% sprawcow wypadkow samochodowych jadlo ogorki w tygodniu poprzedzajacym wypadek. Czy to znaczy, ze nalezy zakazac kierowcom jedzenia ogorkow? Medalik jest po prostu tandetna podrobka - Jezus nie tylko reke ma uniesiona nie te, co trzeba, ale takze w przeciwna strone pochylona glowe i lekko skrocony przeciwny promien. To jest w calosci odbicie lustrzane. Takie rzeczy to norma, jesli popatrzec na inne chinskie podrobki wszystkiego - moze celowe dzialanie na wypadek ochrony obrazu prawami autorskimi, a moze niechlujstwo badz niezrozumienie kontekstu kulturowego, jakze obcego dla Chinczyka ateisty. PS. Powolywanie sie na "asystenta egzorcysty" w kwestiach duchowych jest rownie powazne jak powolywanie sie na opinie pomocy dentystycznej w kwestii leczenia uzębienia.
anonim2016.03.24 9:14
Kobieta straszy demonicznymi sakramentaliami sama będąc osobą zabobonną. Kto przypisuje moc sakramentaliom ze względu na ich formę ma myślenie magiczne.
anonim2016.03.24 9:17
Rozumiem, że za "zły" medalik też grozi piekło?
anonim2016.03.24 9:26
" Kiedy ktoś z was je, niech je prawą ręka i kiedy pije niech pije prawą ręką, ponieważ szatan je i pije lewą ręką (Muslim 3764)" "Ktokolwiek je lewą ręką, szatan je razem z nim" (Tuhfat al-Ahwadi, komentarz do hadisu 1721) "Dawniej pogardzano osobami leworęcznymi lub wywoływały one strach. Nazywano ich wyrzutkami, uważano, że są gorsi, niezdarni, a ich obecność miała przynosić pecha. W starych utworach scenicznych złe postaci wkraczały na scenę z lewej strony. Rzymianie i grecy nosząc obrączkę na lewej dłoni chcieli uchronić się przed złem, jakie w niej tkwiło. Do dziś często można spotkać się opinią, że toast wzniesiony lewą ręką jest podszyty wrogością lub nieszczery. Jedyni wśród spo- łeczności inkowie oddawali cześć leworęcznym ludziom, a członkowie plemienia zuni z Ameryki Północnej, wierzyli, że leworęczni ludzie przynoszą szczęście. W średnio- wieczu z kolei leworęczność przypisywano czarownicom i magom. Diabeł uważany był za leworęcznego, ponieważ dokonywał chrztu swoich zwolenników lewą ręką. Nie dziwi więc, że za czasów inkwizycji leworęcznej kobiecie przypisywano czarcie wtajemniczenie. Wcześniej jednak traktowano osoby leworęczne jak bóstwa, przypisywano im właściwości boskie, otaczano estymą. Mędrców, wróżbitów i lekarzy przedstawiano na inskrypcjach starożytnych jako leworęcznych, a bogini Atena trzymała węża w lewej dłoni. Różnorakie nastawienie przez wieki nie zmieniło jednak słownych stereotypów, jak chociażby wszechobecne powiedzenie „wstać lewą nogą”, „lewy interes” czy „splunąć przez lewe ramię”, żeby nie zaszkodzić ziszczaniu się czegoś ważnego. samo wyrażenie „lewy” oznacza między innymi „znajdujący się po stronie serca”, ale również nielegalny, np. w znaczeniu dokument, interes, czy podej- rzany, np. lewy człowiek. Pokrewnym wyrazem do lewy jest lewactwo, lewizna. związek frazeologiczny – oprócz wyżej przytoczonych – dobitnie sugerujący, że leworęczny oznaczać może mało uzdolnionego – to wyrażenie „mieć dwie lewe ręce”. W języku włoskim lewy – sinistro oznacza dosłownie nieszczęście, klęska. Odmienność w wyborze ręki dominującej i związane z nią zastrzeżenia i wątpliwości przyczyniły się do powstania określeń na osoby, dla których to nie prawa ręka była dominującą. Typowe dla naszego języka frazeologizmy to mańkut, poznańska szmaja, szmania, białostocki lewszun. Negatywnie zabarwiony „mańkut” wywodzi się z języka włoskiego mancanza, oznaczającego brak lub wadę, a francuskie mantue kojarzone jest z niedostatkiem, mankiem i mankamentem. Ponadto włoskie man- nico oznaczające człowieka leworęcznego również użyte może być w znaczeniu krzywego, zdeformowanego, nie- uczciwego. Portugalskie canhoto – występuje w znaczeniu: lewy, słaby, kiepski; a angielskie right – tłumaczone jest jako prawy, a także właściwy. Nie tylko w naszej trady- cji prawy jest lepszy od lewego, a język będący świadec- twem tradycji kulturowych, uwypukla poprawność prawego zawierając określenia jak prawość, prawidło, prawidłowy, prawomyślny, praworządność, prawo, prawowity, prawda. W pojęciach tych „prawo” to synonim dobrego, pożądanego i zgodnego z normami, przeciwnie do negatywnie zabar- wionego słowa „lewo” nadającego przedmiotom i sytuacjom ujemną, dyskryminującą ocenę. lewus, zrobić coś na lewo, lewe zwolnienie, być głupim jak but z lewej nogi. A leworęczni ludzie nie mieli łatwego życia nie tylko przez stosowanie wobec nich pejoratywnych określeń. Pokonywali wiele codziennych trudności: od wykonywania czynności przy użyciu przedmiotów wykonanych z myślą o osobach praworęcznych po rozpowszechnione uprzedzenia, obelgi czy mity". https://www.pum.edu.pl/__data/assets/file/0018/66321/NK_2013_05_076-079.pdf No i prosze - wszystko się zgadza: ludzie leworęczni są opętani i są wyznawcami szatana. Profilaktycznie nalezaloby wiec wyegzorcyzmowac wszystkich leworecznych, bo najwyrazniej egzorcyzm chrzcielny u nich nie zadzialał.
anonim2016.03.24 9:48
Sprawdziłam :))) u mnie na wszystkich błogosławi prawą. :)))) Liczbo PI Na obrazach jest Syn Boży Ojca nie widział nikt, to prawda ale Syna wszyscy :) Nie przestrzegaj przed czymś czego nie rozumiesz, a co do przykazań, zrób rachunek sumienia i sprawdź, czy któreś Tobie nie umknęło. A Ty kochana Frondo też przestań straszyć, bo szatan owszem istnieje ale od Boga silniejszy nie jest, a to co ostatnio czytam to już zahacza o demonofobię. Jak powiedział Jezus, "I wy tak niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może uczynić go nieczystym;....Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa" Tak, że żadne obrazki nie są w stanie zaszkodzić człowiekowi, który własnego wnętrza pilnuje.
anonim2016.03.24 10:30
@Weronika_Hamedrys Chyba nigdy nie byłaś na egzorcyzmach. Większość egzorcystów ma modlitewne grupy wsparcia. I ci ludzie po prostu opisują to, co widzą. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.
anonim2016.03.24 10:37
Pani Mario, @Jack, to jak z tym obrazem Matki Boskiej Tuchowskiej?
anonim2016.03.24 10:51
@ Przecinak: Pani Mario, @Jack, to jak z tym obrazem Matki Boskiej Tuchowskiej?" - - - Wyjąłeś mi spod pióra. Miałem o to samo zapytać, bo takich obrazów jest wiele w sanktuariach świata. A Sanktuarium Tuchowskie jest zarazem głównym sanktuarium Tarnowskiej Diecezji. ............. W stawach prawej ręki, zwłaszcza dłoni i palców mam jakieś zapalenie i bóle. Boję się niektórych "przyjaznych" uścisków dłoni na powitanie. Czy pani Maria powoli mi na podawanie niekiedy ręki lewej?
anonim2016.03.24 10:52
Jednym słowem: Czy muszę iść wcześniej do egzorcysty, żeby przyjacielowi nie zaszkodzić?
anonim2016.03.24 10:59
Smutna prawda jest pewno taka, że te medaliki są robione w Tajlandii czy w Bangladeszu przez 8-letnie dzieci za miskę ryżu dla rodziny. W ten sposób katolicki dystrybutor tych dewocjonaliów zwiększa zyski.
anonim2016.03.24 11:02
@Liczba Pi @Herostrates @Amay @New templum @Przecinak @K Z @Atimeres @Tomasz J @Đer @ect. Jak myślicie diabeł będzie się pytał was o pozwolenie aby swoje robić. Jest małpą Boga więc i Boga naśladuje ale zawsze na "OPAK" Są medaliki Tzw Cudowny Medalik i czy nie ma na nich nie spotyka #prawie zawsze "gwiazdek Masońskich* które symbolizują kogo Lucyfera tzn wpisuje się w tę gwiazdę * Baphometa" a powinna być ośmioramienna lub w jak jest w starym stylu sześcioramienna. Co myślicie że Lucyfer jak małpa nie chce być dla ludzi Chrystusem po to by zwieść ludzi i do piekła ich zaprowadzić " Czy nie pisze św Paweł, że Szatan udaje Anioła światłości" A ponieważ Antychryst już jawnie nadchodzi, to przygotowuje się mu tron u ludzi aby mu uwierzyli. ""Mój Czas jest blisko. Im bliżej zaś jest do wielkiego dnia, tym więcej znaków będzie zaznawał świat. + Ten, który objawi się światu jako "człowiek pokoju", przygotowuje się, aby pod każdym względem Mnie imitować. Zna on Pismo Święte od deski do deski, ale na skutek swego rodowodu będzie wypowiadał Słowa od tyłu do przodu, także ich znaczenie będzie odwrócone. + Z jego warg wyleją się bluźnierstwa, herezje, kłamstwa i zbezcześci on Moje Słowo. + Na każdym wywrze wrażenie swoją wiedzą. na temat wszystkich Świętych spraw. Będzie przytaczał fragmenty z Mojego Nauczania, namiętnie wieszcząc je z każdego świeckiego podium tego świata, aż ludzie nieoczekiwanie nastawią ucha i zwrócą na niego uwagę. + Wielu powie: Kim jest ten człowiek, który przemawia z taką mądrością? Kim jest ten, który woła do świata, mając w swoim sercu taką miłość dla tłumów? Czy jest on Panem Bogiem, Jezusem Chrystusem? Będą tak pytali, kiedy zostanie mu przypisanych wiele cudów. A kiedy wstąpi na ołtarze wraz z Moimi innymi wrogami, którzy będą wystrojeni jak święci słudzy Boga, zostanie w pełni zaakceptowany przez istniejące w tym świecie oba odłamy - przez prawdziwych wyznawców i przez pogan. + On, antychryst, zmanipuluje Prawdę i ogłosi kłamstwo, że on jest Mną i że przychodzi, aby wam przynieść zbawienie. + Kłamstwem, które ogłosi, będzie to, że on przychodzi w ciele. + I nigdy nie napomknie o Jezusie Chrystusie, Który przyszedł w ciele, o Jego Śmierci na Krzyżu, gdyż jest to niemożliwe. Nie, - on zmieni kolejność wydarzeń na odwrotną. + On powie, że nareszcie przyszedł w ciele w tym oto czasie. + Wielu uwierzy, że jest on Chrystusem. On, antychryst będzie mówił wieloma językami, lecz po łacinie nie spłynie z jego ust ani jedno słowo! + Bestia będzie ubóstwiana, podczas gdy Ja, Prawdziwy Zbawiciel świata, popadnę w zapomnienie, a Moje Słowo zostanie zdeptane. Nigdy nie wolno wam uwierzyć w kłamstwa, które zostaną wypowiedziane przez bestię, gdy będzie - ona dumnie zasiadać w świątyni - świątyni wzniesionej, aby ją czcić. +++ Wasz Jezus
anonim2016.03.24 11:11
Dorka1963 Mar 24, 2016, 9:48 rano, Nie należy mylić demonofobii a demonomanią. Demonofobię to i ja czuję w sobie. Ale nie demonomanię!! Czyli że lęk przed szatanem nie odbiera mi rozsądku, zdrowego myślenia i rozeznawania prawdy.
anonim2016.03.24 11:18
Radzi, więc skoro szatan już wszystkimi polami zawładnął, to które zostawiasz dla Chrystusa zmartwychwstałego, przecież zwycięzcy śmierci, piekła i... szatana?
anonim2016.03.24 11:23
Powątpiewam już w wiarygodność artykułów umieszczanych na tej stronie. Wiele by można pisać począwszy po tego świeckiego asystenta egzorcysty który dla nas nie jest wiarygodny, aż po szczegóły takie jak św. Alan nie jest święty, a błogosławiony, no i Matka Boża dała różaniec św. Dominikowi nie bł. Alanowi :) Wydaje mi się, że wizerunek Pana Jezusa, z lewą ręką, jeśli jest po prostu poświęcony to dałby owoc duchowy, tym bardziej że na nim jest Jego Oblicze które uwalnia i zbawia, sposobem tego artykułu ograniczamy kult i ludzie się zniechęcają.
anonim2016.03.24 12:43
@san1104 Wg KKK Stary Testament tak samo obowiązuje katolika jak Nowy. Skoro potraficie ominąć jedno przykazanie, to czemu się upieracie, że dekalog jest uniwersalny i ponadczasowy? Dlaczego by nie ominąć innych? @Dorka1963 "Liczbo PI Na obrazach jest Syn Boży Ojca nie widział nikt, to prawda ale Syna wszyscy :)" Cóż za herezje! Sami się gubicie przez to mieszanie w dekalogu. Syn Boży jest Bogiem - dogmat Trójcy Świętej... Boga też przedstawiacie. Masz problemy z dogmatami własnej wiary, ale podejrzewam, że freski w Kaplicy Sykstyńskiej kojarzysz... @marekwu Dobrze wiesz, że w tym przypadku chodzi mi po prostu o pełną wersję uwzględniającą oryginalne drugie przykazanie. A jakby tak uważnie słuchać doktorów Kościoła, to i aborcja nie jest zła, bo przecież zarodek ludzki obdarzony jest duszą po 40 dniach (dla mężczyzn) i 80 dniach (dla kobiet).
anonim2016.03.24 13:07
@Radzi Jeśli takie osoby jak Ty idą do Nieba, to ja chce gdziekolwiek indziej.
anonim2016.03.24 13:25
@Przecinak - na wspomnianym przez Ciebie obrazie Jezusek nie błogosławi, a podnosi rękę w geście przyjaźni.
anonim2016.03.24 13:43
a jak kapłan ma złamaną prawą rękę to co wtedy?
anonim2016.03.24 13:46
@Jack Holborn Aha, czyli Jezus robi "Hi" jak papa Buongiorno? Skad pomysl, ze Jezusowe pozdrowienie moze nie wiazac sie z blogoslawienstwem? Nawet czysto ludzkie "dzień dobry", "dobry wieczór", "dobranoc" jest życzeniem dobra, czyli błogosławieństwem właśnie.
anonim2016.03.24 14:14
@Weronika - może, ale nie musi. Gest przyjaźni to np. ten na rycinie z sondy Pionier 10.
anonim2016.03.24 14:53
@Jack Holborn Sugerujesz, ze Bog, ktory zsyla deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych i sprawia, ze slonce tak samo wschodzi nad dobrymi i nad zlymi (Mt 5, 43-48) ma blogoslawienstwo tylko dla wybranych, a dla reszty tylko "hello"?
anonim2016.03.24 15:22
Czyli w Tuchowie mamy Kościół Szatana i to całkiem legalny...
anonim2016.03.25 7:42
@Liczba Pi @Antimeres @ect + Co myślicie, że Piekło to Raj jaki obiecywał fałszywy prorok Mahomet swoim wojownikom dżihadu, lub jak pijacy tłumaczą sobie, że tam jest ciepły zapiecek, miłe towarzystwo, dobre piwko i dziewoje bo w Niebie jest nudno itp. Durak jesteś Liczba Pi są tylko dwie wieczności Szczęśliwa i Nieszczęśliwa tzn NIEBO i otchłań grozy horroru w ogniu i siarce - Piekło Nie ma gdzie indziej, Także Reinkarnacji nie ma, to ułuda szatańska, by wieść dusze do tego raju wiecznej śmierci. Nie radzę tam się tam wybierać, oto doświadczenie świadka z narady ILLUMINATI w sanktuarium piekła (...) W tej super tajnej naradzie uczestniczył mason także z Polski gdyż dla mocy piekielnych naród polski jest wyjątkowo znienawidzony i do końca XX wieku był zaporą do realizacji ich celów. Po omówieniu celów i pouczeń nasz główny ziemski mag oznajmia, że będziemy się przygotowywać do złożenie ofiary na cześć najwyższego wodza światłości /lucyfera/, który aa tę okoliczność specjalnie się zjawi. Ofiarą będą cztery dziewicze dziewczynki. Było nas czterech do złożenia ofiary, gdyż mag wcześniej dokonał tej ofiary, on miał tylko nadzorować. Każdy z nas miał dokonać gwałtu i mordu na przydzielonej dziewczynce. Następnie po odpowiednich rytach mieliśmy je złożyć jeszcze żywe w ogień nas cześć wodza. Mag miał udać się po dziewczynki aby je tu przyprowadzić. Były to dziewczynki z Azji prawdopodobnie z Indii. WTEDY ZROZUMIAŁEM GROZĘ CIERPIENIA I STRASZLIWĄ ŚMIERĆ W PŁOMIENIACH OGNIA TYCH NIEWINNYCH DZIECI. Z natchnienia Bożego z całych sił zacząłem krzyczeć. „Ja tego nie uczynię. To nie są duchy waszych zmarłych, braci tylko demony, złe duchy, które przybrały ich ludzki wygląd aby was oszukać. Jest to wielkie kłamstwo aby was całkowicie doprowadzić do opętania i pozbawić wszelkiego zdrowego rozumu i wolnej woli”. Gdy tak krzyczałem zaczęli mnie otaczać, aby mnie zabić. Gdy śmierć była bliska zawołałem. „Jezu Chryste Synu Ojca Przedwiecznego – ratuj, Matko Najświętsza Królowa Nieba i Ziemi – ratuj, Św. Michale Archaniele Książę Wojsk Niebieskich – ratuj”. Nagle nastąpił oślepiający błysk, potworny nie do wytrzymania huk. Na ich oczach te piękne rzekomo szczęśliwe duchy braci zmarłych zaczęły przemieniać się w straszliwe potwory, których rozum ludzki nie jest w stanie sobie wyobrazić. Nieznany ogień i zapach nie do wytrzymania. Potworny wygląd demonów tak przeraził masonów, że byli jak kamienne trupy. Kiedy znikły złe duchy nastąpiła nieznana ciemność i w tej ciemności ujawniła się wizja piekła. W tej wizji zobaczyli straszny wieczny los w mękach, prawdziwych zmarłych braci masonów, których wcześniej przedstawiały złe duchy jako szczęśliwych synów światłości przebywających rzekomo w krainie szczęśliwości. Przed ich oczami przesuwały się następne wizje różnych czasów. Trudno sobie wyobrazić przerażenie masonów. Runął cały ich system pychy i pewność panowania. Jeszcze przed tą wizją obiecywano im i zapewniano ich o milionach lat szczęśliwego życia w przyszłym ziemskim raju. A tu widzą niewyobrażalne cierpienia i męki znanych powszechnie w XX wieku i wcześniejszych wiekach filozofów, naukowców, finansistów, polityków, sędziów, rzekomych uczonych, nawet noblistów, judaszowych zdrajców itp. Wizja zakończyła się na poziomie piekielnego „hoiIyvod”. Z tego właśnie poziomu nieznany ogień ogarnął trzech masonów w tym, także głównego maga. (...)
anonim2016.03.25 10:24
Radzi, czy już skontaktowałeś się z egzorcystą? Obiecał przyjść?
anonim2016.03.26 13:46
@Jack Może więc wszędzie gdzie używa lewej ręki to 'heloł', a tam gdzie prawej to błogosławi? Tak to możemy każdą bzdurę tłumaczyć, zawsze wyjdzie na Twoje.
anonim2016.03.26 16:34
@Atimeres Ja nie potrzebuje Egzorcysty ty natomiast Tak bo nie nawracasz się tylko dalej brniesz do piekła, Szydzenie nic nie daje, o czym przekonali się żydzi szydzący z Jezusa pod Krzyżem. Bo po śmierci Boga i Pana było trzęsienie ziemi a zmarli ich rodzice przeklinali ich, a przecinające w wichurze błyskawice wielu z nich uśmierciły, a pozostali żywi uciekali jakby ich goniły tabuny diabłów!!! Czy więc warto służyć diabłom i opętanym ludziom z PO i Nowoczesna PO, ect podobnym im rodowodem, powstałym partiom wg bezbożnych ideologii Masonerii
anonim2016.03.27 18:20
co za kretynizmy. Od dawien dawna wiadomo że ulubioną metodą wszelkiej maści kopistów dzieł sztuki jest po prostu odbicie lustrzane gdzie prawe staje się lewym i odwrotnie. To sa po prostu elementarne i najprostsze techniki powielania wszelkiego rodzaju grafik a rozpowszechnianie zabobonów wokół tego zagadnienia to nawet nie wiem jak nazwać... głupota to małopowiedziane. Pomijam już fakt ze sam wizerunek Jezusa Miłosiernego jest tylko swobodna interpretacją wątpliwych wizji św Faustyny wykonaną przed dwóch malarzy. Żaden z nich niegdy tej wizji nie doswiadczył a dwie funkcjonujące równolege wersje ne mogą być prawdziwe.
anonim2016.03.28 12:56
@fra angelico Artysta się znalazł, co uważasz że na fronda to wszyscy po za tobą to tumany. powiedz dlaczego są tzw Cudowne medaliki z z Masońską gwiazdą , dlaczego flaga UE ma masońskie gwiazdy. ect. dlaczego w Joga są assany w których czci się bogów demony z piekła. i dlat zacyt ; Okultyzm ma¬soński obejmuje różne obszary wierzeń: panteizm (Bóg nie jest Osobą, tylko tworzy jed¬no ze stworzeniem), reinkarnacja (du¬sza ludzka przechodzi po śmierci sze¬reg wcieleń ponownych), system potrójnego świata (pomiędzy światem duchowym i materialnym istnieje świat pośredni, astralny, znajdujący się we władaniu demonów), spirytyzm (przywoływanie i kontaktowa¬nie się z istotami bezcielesnymi, duchami), kabała. Doktor Caillet i jego żona byli „różokrzyżowcami" przez 10 lat, szukając prawdy we wszystkich proponowanych kierunkach zainteresowań. Po inicjacji w „Zakonie Różokrzyżowców" doktor szybko zauważył, że o ile na poprzednich stopniach panowała większa demokracja, nie wchodzono w czyjeś poglądy religijne, gdyż uważano je za przynależne do sfery prywatności, teraz nastąpiły już szkolenia bardziej przypominające indoktrynację: wykład - ex cathedra, dyskusja zredukowana do minimum, lektury o charakterze instruktażowym, wprowadzające nową terminologię i pojęcia, które należało sobie przyswoić, by być uznanym za „oświeconego". Doktryna Różokrzyżowców to już swoista religia masońska jest w niej wiele z chrześcijaństwa, ale wymieszane z elementami innych religii, głównie Wschodu, więc tworzy przykład religijnego synkretyzmu. Proponuje jakieś ezoteryczne, kosmiczne chrześcijaństwo przyszłości. „Jak może chrześcijanin - pisał doktor już po swoim nawróceniu - w swoim sercu i umyśle pogodzić pojęcie Boga osobowego i miłosiernego z kosmicznym bytem bezosobowym i zimnym, który tylko księguje dobre i źle uczynki człowieka ". Dziedziny, które stanęły teraz otworem przed „różokrzyżowcem", to spirytyzm, wyższy stopień hata-yogi, hipnoza, astrologia, radiestezja „wahadełkowa", magnetyzm, uzdrowicielstwo. Dla dok¬tora najciekawsze były te praktyki, które mogły mieć dodatni wpływ na zdrowie człowieka, więc różne formy medycyny niekonwencjonalnej, ale próbował i innych. Brał udział w seansach spirytystycznych przy kręconych stolikach, w radiestezji, nawet w operacjach dokonywanych przez lekarzy wietnamskich bez użycia skalpela. Doszedł do przekonania, że można ćwiczeniem osiągnąć różne sprawności parapsychologiczne jak autohipnoza, postrzeganie aur, wejście w stan astralny, kontakt z siłami kosmosu. „ To poczucie własnej siły, władzy, sprzyja ludzkiej pysze, z czego oczy¬wiście szatan ma szczególną radość, zwłaszcza, że jego obecność w tych procederach pozostaje nie odkryta " - skonstatował po latach Caillet. Zafascynowany jeszcze tymi do¬świadczeniami z pogranicza nauki i magii, zaczął jednakże zauważać pewne nieprzewidziane skutki ubocz¬ne. Gdy przy pomocy wahadełka sta¬rał się wykrywać rzeczy niewiadome Np. miejsce pobytu jakiejś osoby - a zajęcia takie uprawiał często i z zapałem - jego żona, przebywają¬ca nawet w osobnym pokoju, dozna¬wała jakichś nieokreślonych cierpień fizycznych. Potem się dowiedział, że żony „uzdrowicieli" i różnych radiestetów - wróżbiarzy często zapadają na zdrowiu, najczęściej na raka. Innym doświadczeniem ostrzegawczym był wypadek, który się zdarzył podczas kongresu uzdrowi¬cieli w Bordeaux. Zaprezentowana na nim technika medyczna wycho¬dziła z założenia, że niektóre choro¬by są wywołane działaniem energii, zwanych negatywnymi, które przy odpowiednim zadziałaniu mogą być przemieszczane. Podczas posiedzenia instruktor tej metody zaczął, zapisywać na tablicy alfabetem hebraj¬skim nazwy energii negatywnych. W tym momencie dwie osoby będą¬ce na sali, w tym żona doktora, po¬czuły się bardzo źle, dostały kurczu mięśni, potem straciły przytomność. Na szczęście znaleźli się wśród obecnych uzdrowiciele, znający się na podobnych przypadkach, którzy wpłynęli na wyzwolone „energie" i przywrócili ofiary eksperymentów do stanu normalnego. Okazało się, że instruktor zaniedbał wpisania na tablicy najprzód nazw energii pozytywnych, które by neutralizowały działanie energii negatywnych, z czego się gęsto tłumaczył wobec audytorium. - Ale sceptycyzm doktora zaczął rosnąć. Doszedł do przekonania, że człowiek w swojej ciekawości i żądzy panowania nad każdą dziedziną, podsycany czasem szlachetnymi dążeniami filantropijnymi, ale częściej chęcią zysku, wkracza na obszary niezbadane a groźne.
anonim2016.05.3 22:03
Co do medalika mogę się zgodzić, że coś może być nie tak ale zwracam uwagę też na wasz artykuł o shamballa i to dla mnie jest niezrozumiałe... Wykonuje różańce tym splotem od 6 lat ( nigdy nie nazwałam że wykonuje różańce shamballa tylko że wykonuje różańce techniką makramy) Mogę przedstawić świadectwa jakie otrzymałam że za pośrednictwem modlitwy na tym różańcu dokonało się też wiele dobra :) zapraszam do lektury https://www.facebook.com/notes/r%C3%B3%C5%BCaniec-na-r%C4%99k%C4%99-z-medalikiem-%C5%9Bw-benedykta-egzorcyzm/r%C3%B3%C5%BCaniec-samballa-a-splot-samballa-/1307013389313784
anonim2018.10.16 19:40
acha czyli to nie ma znaczenia że na medaliku był Jezus- czyli wizerunek Jezusa nie ma żadnego działania - wystarczy kupic hamsę czy wizerunek Prawej ręki i bedziemy bezpieczni - jakiś cyrk- koncówka najlepsza "Czy walczy się z nami również przez magię?" - czas powołac "Zakon Feniksa" zwalczycie złe moce