Prawda wygrała! Obrońcy życia uniewinnieni - zdjęcie
23.12.15, 07:46fot. Przemysław Sycz

Prawda wygrała! Obrońcy życia uniewinnieni

3

Wyrok uniewinniający wydał Sąd Apelacyjny.

Zniesławienie - zdaniem oskarżenia - miało polegać na tym, że Kotula i Sycz pikietowali przed szpitalem i w innych miejscach miasta, a także informowali, że szpital zabija chore dzieci, decydując się na tzw. aborcje eugeniczne. W pierwszej instancji zostali za to ukarani, jednak w drugiej sąd stwierdził ich niewinność.

Obrońcą oskarżonych był adw. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris. Jak głosi oświadczenie instytutu, szpital, w szczególności korzystający ze środków publicznych pochodzących z podatków, powinien liczyć się z krytyką dokonywania w nim aborcji, która jest ważnym tematem debaty publicznej. Jacek Kotula i Przemysław Sycz nie dopuścili się zatem zniesławienia szpitala, a ich ostra, czasem wstrząsająca kampania, nie przekroczyła granicy, chronionej Konstytucją i Europejską Konwencją Praw Człowieka, wolności słowa.

 

MT/gość.pl, ordoiuris.pl 

Komentarze (3):

anonim2015.12.23 8:17
Szpital to miejsce, w którym leczy się ludzi a nie zabija. W związku z tym miejsca, w których są dokonywane aborcje proponuję nazywać mordowniami lub katowniami. Szacunek dla obrońców życia.
anonim2015.12.23 9:01
@ArturCezary Amen.
anonim2015.12.23 11:24
@pawel-nn Napisz pod jakimś artykułem na temat protestów obrońców koryta: Dziwne miejsce do protestów i to protestów mało skutecznych. Nie zniszczy demokracji ten rząd , to zrobi inny. Nie będzie to w Polsce to będzie za granicą a Polska będzie wysyłać swoich żołnierzy żeby umierali i płacić grube pieniądze za to. Ps.:Być za aborcją bo mi jej już nie zrobią.Hipokryzja level master.