Pozwalamy by politycy robili z nas głupków - zdjęcie
10.05.14, 12:32(fot: Gazeta Polska)

Pozwalamy by politycy robili z nas głupków

4

- Jednak dziennikarze zaczęli szukać sensacji, przyrównywać tę sprawę do wysyłania przez ministra Sikorskiego oficerów BOR po pizzę – dodała socjolog.

– Media rozpętały paplaninę na ten temat, uczepiły się kuriozalnych spraw, np. pizzy dla Sikorskiego, czy 38 tys. złotych wydanych przez ministerstwo rolnictwa na tabliczki z nazwiskami pracowników resortu – tłumaczył w dalszej części rozmowy w Telewizji Republika Fedyszak-Radziejowska.

Zdumiewa mnie – dodała – że ważną sprawę dla opinii publicznej, i to w kontekście historycznym, tak zaśmiecono nieistotnymi doniesieniami.

Fedyszak-Radziejowska pochwaliła opinię publiczną za to, że wywarła wpływ na kapitułę "Nagrody Solidarności". Jej laureatem został legendarny przywódca Tatarów Krymskich Mustafa Dżemilew.
– Grono, do którego nie było zaufania, wybrało taką postać. To jest efekt działania, choć nieświadomego, właśnie opinii publicznej – wyjaśniła Fedyszak-Radziejowska.

Pytana o ocenę kampanii wyborczej w Polsce przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, socjolog powiedziała: "Oceniam ją źle, i to z obu stron. Kandydaci ciągle sterują naszymi emocjami, a my pozwalamy im, żeby robili z nas głupków”.

– Ponadto kandydaci nie zarysowują żadnych różnić między sobą – podsumowała dr Barbara Fedyszak-Radziejowska. 

Ab/telewizjarepublika.pl

Komentarze (4):

anonim2014.05.10 13:26
@pawel.nn ..." trudniej rozliczać swoich"..Mów za siebie. Jurgieltnicy wszelkiej maści powinni być bezwzględnie rozliczeni bo są zagrożeniem dla niezależności państwa.Dziwię się że prominentni członkowie KLD funkcjonujący w ramach PO nie skorzystali z trybu wyborczego zaskarzania takich opinii. Przecież gdyby było to kłamstwo to można by je przygwoździć szybko i skutecznie. Wygląda jednak na to że PO stara się sprawę maksymalnie wygłuszyć,przykryć i zamieść pod dywan
anonim2014.05.10 13:55
Sprawa jest prosta Tusk to złodziej i oszust. Gdyby było inaczej sprawa byłaby w sądzie.
anonim2014.05.10 14:58
@Shumway Pewnie dla wyborców PO informacja o tym że ich kandydat do PE może brał jurgielt choćby i 20 lat temu, nie ma znaczenia, ale dla innych pewnie ma.
anonim2014.05.10 17:42
Jest tragedią, gdy polityk staje się aktorem,miast kreować rzeczywistość, dziennikarz staje się kreatorem rzeczywistości miast informować, a aktor politykiem..... To wina polaków lecz mediów.....nie POlskich.