- Wzywam marszałka Zgorzelskiego i posła Rozenka do tego, aby przeprosili za haniebne słowa – oznajmił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński na dzisiejszej konferencji prasowej.

Andrzej Rozenek z Lewicy powiedział ostatnio, że "rodzina Szumowskich zarabia duże pieniądze na tym, że w Polsce jest epidemia". Rozenek dodał także, że Łukasz Szumowski nadzorował NCBiR w okresie, w którym rodzina Szumowskich brała z tej instytucji subwencje. - To rzeczy niedopuszczalne w państwie demokratycznym - stwierdził Rozenek.

Z kolei Piotr Zgorzelski z PSL stwierdził w rozmowie z TVP Info, że słowa, o które może zostać pozwany to być może o "przepompowni kasy do rodziny Szumowskich".

Ministerstwo Zdrowia poinformowało TVP Info, że sporne słowa Zgorzelskiego to "Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że na koronawirusie straciło państwo polskie. A kto na tym zarobił? Państwo Szumowscy".

- Wręcz przeciwnie, uważam, że powiedziałem za mało, także czekam na pozew - stwierdził Zgorzelski w odpowiedzi na pytanie o to, czy wycofa się z tych słów.

g/tvp info