Powrót na białym koniu? Raczej polityczna emerytura! Ryszard Czarnecki o planach Tuska - zdjęcie
21.10.19, 06:15Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Powrót na białym koniu? Raczej polityczna emerytura! Ryszard Czarnecki o planach Tuska

5

Po klęsce opozycji totalnej w kolejnych już wyborach, swoją jedyną szansę zaczyna ona upatrywać w prezydenturze. Niektórzy znów oczekują na powrót Donalda Tuska na białym koniu. Jak przekonuje Ryszard Czarnecki – szanse na to są bardzo małe, a byłego premiera czeka raczej nie prezydentura, a polityczna emerytura.

W listopadzie Donald Tusk zostanie wybrany na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. To zwykle jest polityczna emerytura. Tak było w wielu przypadkach i sądzę, że to się nie zmieni”

- mówi w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” europoseł PiS Ryszard Czarnecki zapytany o możliwość startu Tuska w wyborach prezydenckich. Jak stwierdził:

Wątpię, żeby Donald Tusk chciał startować w wyborach i mierzyć się z prezydentem Andrzejem Dudą. Pewne jest natomiast to, że cały czas będzie chciał mieć wpływ na Platformę Obywatelską. Pytanie tylko, czy Grzegorz Schetyna mu na to pozwoli”.

dam/"Gazeta Polska Codziennie",Fronda.pl

Komentarze (5):

tusk to zwykłe bydle2019.10.21 9:11
".....z tą różnicą, że teoretyzując swoje bydlęctwo, wmawia to innym jako jedyną filozofię." Stanisław Ignacy Witkiewicz
anonim2019.10.21 7:01
Bardzo proszę, aby TVP i Polskie Radio i wszyscy, którym dobro Ojczyzny leży na sercu, zaczęły wyznaczać wysokie standardy, nie może być tak, że ludzie podli i nikczemni, będą wygrywać walkę o dusze z ludźmi prawymi! Na końcu takiego procesu zawsze czeka zagłada!
anonim2019.10.21 6:57
Mam nadzieję, że po poznaniu różnych faktów z życia, będzie to niechlubna emerytura,"wielkiego Polaka"!
JS2019.10.21 6:56
Możemy się spodziewać zrzucenia w przyszłym roku agenta Oskara do Polski. Precyzyjny Donald będzie znowu zwodził miliony małomyślących Polaków. Będzie bardzo niebezpieczny ! Pozdr.
JONASIK2019.10.21 6:47
A tam Tusku, prezydentem będzie Kosiniak-Kamysz.