30.07.19, 13:52Zdj. The White House, CC0, Flickr, edytowane

Potwierdzone! Prezydent Trump przyjedzie do Polski 31 sierpnia

Szef gabinetu prezydenta RP, Krzysztof Szczerski potwierdził dziś, że prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump przyjedzie do Polski 31 sierpnia wieczorem. Wizyta potrwa do 2 września. 

"1 września weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie"-dodał Szczerski. O szczegółach wizyty ma poinformować w oficjalnym komunikacie Biały Dom. 

Będzie to druga wizyta przywódcy Stanów Zjednoczonych w Polsce. Po raz pierwszy Donald Trump przyleciał do naszego krau w lipcu 2017 r. Wygłosił wówczas podniosłe przemówienie na Pl. Krasińskich. 

Na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zaproszeni zostali do Polski wszyscy przywódcy krajów Unii Europejskiej, liderzy państw NATO, sekretarz generalny NATO oraz przywódcy krajów Partnerstwa Wschodniego.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

nikt2019.07.30 20:25
No a jakżeby inaczej . Musi przyjechać . Merkel też . Przecież to Niemcy i Amerykanie wyzwalali Polskę . Rosjanie zaś ją okupowali , mordowali jej mieszkańców , tworzyli obozy zagłady , rujnowali kraj . Nie tak było ? Media już przecież zaczynają swe sugestie w tym kierunku . A Polak uwierzy we wszystko . W niezłomną przyjaźń z Wielkim Bratem z USA też . Indianie też wierzyli i wypalali z nimi " fajkę pokoju " . Istnieją już tylko szczątkowo . Rdzenni Polacy też już są na wymarciu . Przez Polskę , Ukrainę do Rosji ? Już się ją próbuje rozkładać od wewnątrz . Przeklęte macki bestii ubóstwiające cudze bogactwa .
Konfederata2019.07.30 21:50
Sympatyzuję z Ruskimi, uważam, że są niesprawiedliwie oceniani. Ale nie przesadzaj... Sowiety to była całkiem inna sprawa niż współczesna lub carska Rosja. Kompletnie inna sprawa. Sowiety to było zło absolutne w tamtych czasach. Owszem tak się złożyło, że ....jakby to porównać... To było cos takiego jakby jeden zbój napadł domostwo, obił gębę właścicielowi, zabrał zabawki dzieciom, zonie zagroził że ją zgwałci, odpoczął, wychlał co było w domu po czym zabrał się za duszenie gospodarza. No i na ten czas traf chciał że do chałupy wdarł się drugi zbój z podobnymi planami. Natknął się na pierwszego i się na siebie rzucili. Dali se po ryju, ten nowy w końcu ubił tego pierwszego, chałupa zdemolowana, część dzieci zaginęła w walce. Drugi odsapnął, gospodarz w kącie przestraszony i obity, drab przeleciał mu żonę, wyniósł resztę żarcia i powiedział że odtąd co tydzień będzie przychodził po wałówkę ale żyjcie sobie spokojnie, tamtego zakopcie za chałupą. Od czasu do czasu wracał po żarcie, jeszcze raz czy dwa dał w gębę gospodarzowi, potem już tylko krzywo patrzył. Z czasem nawet go polubił i dziwił się tylko czemu w chałupie nie bardzo lubią jego! Przecież życie im uratował! gdyby nie szkopy na ruskich to ruscy na szkopów by napadli i tyle. Chałupa gospodarza splądrowana byłaby tak czy owak. Owszem, gdyby nie ten drugi drab to pierwszy pewnie by gospodarza zamordował, i w tym całe jego szczęście, ale plany mieli obaj takie same. Ot i taka historia. A co do Rosji to uczucia mam pozytywne. Sowiety mało wspólnego z nią miały. Najpierw rozprawili się z ruskim gospodarzem.
E2019.07.30 17:00
Duda cebularz sie obsra jak Trump zapyta o LGBT, a juz wiemy, ze zapyta.
urszula2019.07.30 15:34
JESTEM szarym obywatelem RP a mimo to duma mnie "rozpiera" ze Prezydent USA przyjezdza z wizyta do mojego kraju. Bardzo sie ciesze i zycze PREZYDENTOWI Donaldowi Trump. udanego pobytu w naszym kraju.
anonim2019.07.30 15:44
jak "szarym obywatelem" to raczej jestes urszulek, chyba zes obojniak
emeryt2019.07.30 15:20
Co tak skromnie korespondenci Sputnika, RT, TASS-u?
szcze na PiS i rydzyka2019.07.30 14:49
Prezydent Putin musi mieć zbyt dużo obowiązków skoro przysyła do Polski swoją pacynkę!
bioetyk z ujotu2019.07.30 14:41
Krokiem milowym w rozwoju genetyki i nauki w ogóle będzie wyodrębnienie genu odpowiedzialnego za homoseksualizm i inne dewiacje seksualne.Jest sprawą naukowo oczywistą że wszelkie patologie organizmu są uwarunkowane genetycznie. Wykrycie tego genu umożliwi wczesne zdiagnozowanie patologii u płodu i odpowiednią reakcję medyczną. Będzie to również wyjście na przeciw nowoczesnemu trendowi walki z ociepleniem klimatu przez redukcję populacji ludzkiej a tym samym ograniczenie emisji co2. Tylko naukowy postęp umożliwi dalszy rozwój ludzkości.
bioetyk z ujotu2019.07.30 14:40
Teoria Darwina mówi, że organizmy nie spełniające podstawowych funkcji to organizmy patologiczne i są eliminowane przez naturę. Podstawową funkcją organizmu jest przedłużenie gatunku czyli rozmnażanie. Organizm który nie spełnia tego zadania jest organizmem patologicznym i zostaje w naturalny sposób wyłączony z ewolucji. Więc po co to zawracanie głowy z homoseksualizmem skoro biologia sama eliminuje organizmy patologiczne. A przecież człowiek to taka troche lepiej rozgarnięta małpa.