06.11.14, 14:52fot.media

Potężna mobilizacja sił porządkowych na Święto Niepodległości

11 listopada porządku w Warszawie pilnować może nawet 15 tysięcy policjantów oraz kilkuset wojskowych żandarmów.

Według policyjnych planów, nad bezpieczeństwem mieszkańców stolicy oraz uczestników manifestacji i marszów ma dbać nie mniej niż 5200 ludzi - reszta będzie w odwodzie.

To i tak znacznie więcej niż w ubiegłych latach. Jak przypomina Rmf.pl np. w 2011 r. marsz ochraniało 3 tysiące funkcjonariuszy.

Policjantów do Warszawy mają wysłać głównie te województwa, w których nie są planowane większe manifestacje na 11 listopada. Chodzi przede wszystkim o funkcjonariuszy oddziałów prewencji.

Wszystkie komendy wojewódzkie otrzymały polecenie wysłania określonej liczby policjantów. Ta liczba jest uzależniona od tego, jak wielu mundurowych będzie zaangażowanych w zabezpieczanie lokalnych obchodów.

Do stolicy prócz tego mają się wybrać policjanci pionów kryminalnych, którzy w swoich województwach zajmują się rozpracowywaniem środowisk pseudokibiców i skrajnych organizacji politycznych.

Nie wykluczony jest także przyjazd antyterrorystów. Komendy wojewódzkie wesprą warszawski garnizon także sprzętem,takim jak polewaczki i armatki wodne. 

Ra/Rmf.fm 

Komentarze

anonim2014.11.6 14:57
Mamy od 7 lat super państwo policyjne i do tego chronią zbójów, gnębią uczciwych.
anonim2014.11.6 15:52
F16 przygotowane?, Leopardy na stanowiskach? A może jeszcze w ramach ustawy o bratniej pomocy poprosic Antifę z Niemiec? Będzie troche grup rekonstrukcyjnych, to przydaliby sie towarzysze z Niemiec do tłuczenia faszystów w reakcyjnych mundurach. Nie podano najważniejszej wiadomości: czy oddziały prowokatórów z policji i innych służb są już wyszkolone i przygotowane?
anonim2014.11.6 15:52
Co mają Polsce do zaoferowania tzw. "antyfaszyści"? Czemu świętują 09 listopada a nie 11 listopada? Ci, których odsądzają od czci i wiary -narodowcy (współ)rządzili już w II RP. Rządy te były dużo bardziej demokratyczne niż rządy Sanacji (nie mówiąc już o naszych sąsiadach). Choć o wiele ważniejszy był decydujący wkład do dzieła odzyskania Niepodległości. Pomijam już osobiste zasługi Dmowskiego ale gdyby tylko Piłsudski sam walczył o naszą Niepodległość to zasiadalibyśmy w Wersalu po stronie państw przegranych. Na szczęście ci dwaj liderzy w owym czasie potrafili działać dwutorowo. "Tor" Dmowskiego okazał się torem zwycięzców. Do tego jeszcze reforma waluty (utworzenie Polskiego Złotego), budowa Gdyni oraz postawa wobec obu okupantów. A tzw "antyfaszyści" głównym celem swego działania uczynili przypisywanie narodowcom niemieckich sprawek (skądś znam ten mechanizm) i w konsekwencji niszczenie "nazizmu" poprzez atakowanie tych co stali się ofiarami niemieckimi na długo przed ostatecznym rozwiązaniem. Co wobec tego mają do zaoferowania jeśli chodzi o program pozytywny ?
anonim2014.11.6 15:55
Rok temu "świętowali" 9 a w tym roku jak sami podkreślają w peddzien 9. Jest to rocznica NIEMIECKIEJ zbrodni. Lewactwo wiadomego pochodzenia i ich marionetki robia wszytsko zeby odpowiedzialnośc za NIEMIECKIE zbrodnie przypisac POLAKOM !! POLACY świętuja 11 11. aNtypolacy 8 i 9. UBecy dozynając po niemieckich zbrodniarzach polskie elity także twierdzili, ze walczą z "faszyzmem"!! Czy lewacy ściągną towarzyszy z Niemiec? Czemu w meNdiach nie piszą o tym,że oskarżeni w wyniku prowokacji uczestnicy marszu zostali oczyszczeni z zarzutów ?
anonim2014.11.6 16:20
Znowu prawdziwi patrioci będą palić samochody i rzucać cegłówkami w policję?
anonim2014.11.6 16:39
Polacy wyszli na ulicę i ... przeszli ok 20 m (blokując jeden pas w al Szucha co o tej porze nie zakłócało ruchu ulicznego) po czym natknęli się na kordon policji. Po krótkich przepychankach ustąpili. Ale to był dopiero początek ... https://www.youtube.com/watch?v=VPQVv25nPRE Ok 2 min policjant w akcji. Nawet inni policjanci widzą, że to atak furii i pacyfikują go. Biedak tak się zgrzał, że musiał ściągnąć kominiarkę. Okazuje się, ze jest to ... "poszkodowany". Został "pobity" przez takiego "osiłka" jak Bosak. Potem płaczliwym tonem skarżył się, że musi zeznawać w dniu wolnym. Dzięki jego kłamliwym zeznaniom młodym ludziom grożą lata więzienia. Drugi przykład : Ok 1.20. jeden z demonstrantów przechodzi (bokiem do szpaleru policjantów) i jeden z funkcjonariuszy w tym momencie atakuje nic nie spodziewającego się demonstranta. Następnie większa grupa policji wpada w tłum i wyciąga dwóch przypadkowych demonstrantów. Dalej widać, że najwyraźniej wytypowani na "sprawców" ... napadu kiedy juz są wynoszeni przez policję nie stawiają oporu, nie wyrywaja sie, nie widać z ich strony zadnej agersji - raczej bezbrzeżne zdziwienie. http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,protest-narodowcow-na-ulicach-przepychanki-z-funkcjonariuszami,126154.html PS Profesjonalizm policji i innych służb mundurowych polega także na tym, że podczas czynności służbowych kontrolują swe emocje. Skoro już furiat przeszedł pomyślnie testy i dostał się do policji to po takim wydarzeniu przełożeni powinni przeanalizować jeszcze raz jego przydatność do służby. PS PS Nie jest to pierwszy niepokojący przykład na to, że policja ma ewidentny problem z profesjonalizmem stróżów prawa. Od 0.50 do 1.30 https://www.youtube.com/watch?v=KqnYwNiodYA Na początku - zatrzymanemu(pobitemu) także postawiono zarzut napaści na policjanta. PS PS W sumie to nie trzeba rewolty. Wystarczy naprawdę masowy protest jak w przypadku ACTA. Zamieszki z kolei mogą (tak jak na Węgrzech) doprowadzić do zmiany rządu z antynarodowego na narodowy. Może jak zabiorą lemingom stołki spod czterech liter (kataser) to wreszcie rusza się .... Zastanawia i co tu kryć - nie nastraja optymistycznie obojętność Polaków wobec coraz to częstszych represji. Policja mało tego, że jest coraz to bardziej dyspozycyjna to jeszcze ta dziecinada. Czy za komuny bywało tak, że zomowcy po pobiciu demonstrantów ciągali po sądach i placzliwym głosem skarżyli się, że musieli pofatygowac się "z wolnego" ?
anonim2014.11.6 17:23
To jest gnebienie prawdziwych patriotow!
anonim2014.11.6 17:46
Boją się nas ;) A my "i tak wam uciekniemy".