Postępowanie ws. drukarza będzie wznowione. Jest decyzja Zbigniewa Ziobro - zdjęcie
05.07.19, 16:00(fot. flickr/KPRM/ P.Tracz)

Postępowanie ws. drukarza będzie wznowione. Jest decyzja Zbigniewa Ziobro

56

Wraca sprawa drukarza z Łodzi, który odmówił wydrukowania banerów promujących LGBT. Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, polecił skierować wniosek o wznowienie postępowania na korzyść drukarza, którego łódzki sąd w 2017 roku prawomocnie uznał za winnego wykroczenia odmowy wykonania usługi.

- Skierowanie tego wniosku jest wyrazem tego, że zawsze będziemy opowiadać się za wolnością, która jest zagrożona. Mamy do czynienia z wojną ideologiczną, kiedy osoby kierujące się swoim wyznaniem i sumieniem, są atakowane, zwalniane z pracy. Tak jak w przypadku sprawy w IKEI, czy w przypadku drukarza z Łodzi – mówił na konferencji prasowej wiceminister Marcin Romanowski.

- Nasze stanowisko jest podobne do wyrażonego, w podobnej sprawie, przez Sąd Najwyższy USA. Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny konsekwentnie stoi na straży wolności, czego wyrazem jest również zaangażowanie prokuratury po stronie zwolnionego pracownika IKEI – dodawał rzecznik resortu Jan Kanthak. 

- Polecenie MS, aby skierować wniosek o wznowienie, jest wyrazem tego, że zawsze będziemy opowiadać się za wolnością, która jest naruszana. Mamy do czynienia z tą wojną ideologiczną - przekonywał Romanowski.

Wiceminister podkreślił też, że "wyrok TK poszerza sferę wolności".

- Drukarz z Łodzi był skazany za to, że odmówił wykonania usługi, która w sposób rażący była sprzeczna z jego wewnętrznymi przekonaniami, jego religią, kierował się głębokimi przekonaniami wartości chrześcijańskich - podsumował Romanowski.

bz/300polityka.pl

Komentarze (56):

Jerzy K.2019.07.6 1:18
Jak dla mnie sprawa jest dość prosta: jeżeli drukarz w ofercie (cenniku) zaznaczył jakich treści nie będzie drukował bądź też zaznaczył, że przyjmujący zlecenie ma prawo odmówić przyjęcia zlecenia z jakichś powodów, to miał prawo odmówić. Jeżeli zaś nie przedstawił takiej adnotacji, to jego oferta była skierowana do każdego bez względu na treść druku. I po uj drążyć temat.
abcd2019.07.5 18:46
Można ograniczyć zakres wykonywanych usług, ale nie wolno ograniczać zakresu usługobiorców. To takie proste, ale pederastom ciężko to zrozumieć. Tego nie musi rozstrzygać żaden sąd. To jest tak oczywiste, jak koszerny sklep lub koszerna restauracja.
Maria Blaszczyk2019.07.5 18:10
A tymczasem, tradycyjnie już, sąd uchylił zakaz, który prezydent Kielc Bogdan Wenta wydał w sprawie Marszu Równości.
ect2019.07.5 20:42
Szkoda, że uchylił.
Wojtek Polak 2019.07.5 18:02
Polska wolna od homo-bolszewii. Stop z wylewaniem homo-szamba na ulice.Nie dla zjazdów ''Parodi równości''Brak tolerancji dla homo-terroryzmu z lgbtxyz+. miejscem dla dewiacji jest tak jak i dla szamba czyli rynsztok.
Magda2019.07.5 18:00
Marzę i czekam, kiedy to wszystkie organizacje zboczeńców będą w Polsce nielegalne. Tzw. "parady równości" bardzo wyraźnie pokazują, do jakiego stopnia zdegenerowani są odmieńcy zrzeszający się w lumpotworach. Precz z lewactwem i homodyktaturą.
jack2019.07.6 16:08
A niech będą legalne. Tylko bez ochrony policyjnych kordonów chroniących ich jak jakąś świętość. To śmierdzące tchórze. Będzie "ręka noga mózg na ścianie".
abrakadabra2019.07.5 17:52
Nie Zero tylko SuperZero: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24968244,fundusz-mial-pomagac-ofiarom-ale-resort-ziobry-za-miliony-oplacal.html#s=BoxOpImg3
ect2019.07.5 17:40
Ten Ziobro, to mądry i odważny człowiek. Tak się Niemcom sprzeciwić.
Hanka2019.07.5 17:25
Dwaj geje prowadzący hotel na Pomorzu, powiedzieli, że nie przyjmą nikogo, kto popiera PiS, Radio Maryja, czyta Gazetę Polską. I dobrze. Mają do tego prawo? czy Nie? Według wyroku w Łodzi to - Sąd niezawisły powinien im nakazać przyjmowanie wczasowiczów niezależnie od opcji politycznych i nie mają prawa odmówić przyjęcia do pensjonatu! No i co teraz ?
ect2019.07.5 17:37
A kto o zdrowych zmysłach chciałby wynajmować hotel prowadzony przez dwóch gejów? No chyba, ze nie byłby świadomy tego faktu. Mało to innych hoteli na Pomorzu?
abrakadabra2019.07.5 17:56
Ja chętnie bym wynajął. Ostatnio wynająłem od pomylonej katoliczki i większość dnia z radia leciało goowniane radio ma ryja.
Kazimierz W.2019.07.5 20:20
To już mnie nie dziwi czemu od ciebie tak jedzie smołą! Nawet na to wskazuje twój diabelski nick! Dlatego tak cię bolały wiadomości z tego wspaniałego Radia ! Super ! Zabolało? Pokwiczałeś z bólu?
www2019.07.5 22:07
Nie ma się obowiązku odpowiadać na pytanie o sympatie polityczne. Albo ktoś chce wynajmować pokój, albo robić ankiety. Jeśli przy wynajmowaniu pokoju ktoś by mnie zapytał o sympatie polityczne jako warunek wynajęcia, to odwróciłbym się na pięcie i poszedłbym do innego wynajmującego, bo zorientowałbym się, że mam do czynienia z jakimś czubem. Inaczej było z drukarzem. On nie obsłużył homoseksualisty dlatego, że tamten był homosem, bo tego najzwyczajniej nie mógł wiedzieć. Nie obsłużył go ze wzgl na zlecenie, które propagowało treści homo. Odpowiednikiem tego w branży turystycznej byłoby wynajęcie lokalu na działalność polityczną jakiejś partii, np PiS. Wtedy wynajmujący mógłby odmówić, argumentując niezgodność światopoglądową.
Wraca sprawa?2019.07.5 16:54
PiS-dziaki wy jesteście komunistami. Tak, komuniści jak nie mieli czym się zająć to z nudów robili łapanki na drobnice i robili z tego wielkie procesowe pokazówki. Ziobro, przed wyborami krzyczeliście, że Tusk i jego rząd to złodzieje na niewyobrażalną skale. Pytam się ciebie, ile ich siedzi w więzieniu? Nikt. A więc kłamaliście, bo do dziś latasz za pedałami zamiast za poważnymi przestępcami. Czy taka jest rola prokuratora generalnego? Jesteś: mniej niż zero.
polak2019.07.5 17:57
-tyś za to wielki juh
szymek2019.07.5 18:03
Ślepy jesteś ?....codziennie są podawane wiadomości o rozbiciu kolejnych grup , ostatnio nawet wędkarze ......
Ślepy jesteś ? Nie, nie jestem2019.07.5 18:08
I ty mi tu nie p i e r d o l o wędkarzach – miał siedzieć Tusk i jego ministrowie.
Kazimierz W.2019.07.5 20:35
Wraca sprawa? Pytasz ile siedzi z Tuska Rządu???? A nie pytasz ile prowadzonych jest tych spraw, dochodzeń? A co ty myślisz, że takie mafie Vatowskie, czy Amber-Gold można przesłuchać świadków i osądzić ot, tak sobie, "prztyk" i już?! Z Amber-Gold oszukanych jest ponad 18.000 osób! Nie mówiąc o mafii Vatowskiej z tylu lat!
Wraca sprawa?2019.07.6 2:44
Kazimierz, nie bądź śmieszny. Na komisji Amber Gold Poseł Suski ustalił jedynie, że należy zamknąć Carycę Katarzynę – nic więcej. Komisja śledcza ds. VAT do tej pory osiągnęła tyle samo. W obu sprawach wiemy już dużo, i jeżeli ty nadal wierzysz, że w jednej czy w drugiej sprawie będzie oskarżony kiedyś Tusk albo ktoś z jego rządu to ja ci zazdroszczę twojej wiary. Ja takiej wiary nie mam. Dla mnie jest proste – albo PiS-dziaki kłamią, gdy mówią nam gdzie leży odpowiedzialność, albo coś ukrywają. I jedno i drugie śmierdzi komuną – to komuniści okradali kraj a przy tym wkładali dużo wysiłku, aby zachować pozory praworządności przez publiczne torturowanie zwykłych świrów i złodziejaszków.
marek2019.07.5 16:38
Brawo! Pierwsze kroki na drodze leczenia tęczowej zaburzonej hołoty zrobione. Tych popaprańców NALEŻY leczyć i izolować od społeczeństwa a szczególnie od DZIECI! Miejmy nadzieję że wszystko pójdzie w dobrym kierunku i zboki trafią tam gdzie ich miejsce, do psychiatryka a nie na ulice czy do polityki że o innych miejscach nie wspomnę. Swoją drogą, tak szczerze, to trochę mi szkoda tych kałolubów. Lewackie środowiska wykorzystują ich do swoich celów a ci no cóż, człowiek chory i zaburzony nie za bardzo zdaje sobie sprawę z otaczającej go rzeczywistości. Dlatego należy ich leczyć tym samym przywracając im samym godność i realność a społeczeństwu zdrowych i pełnowartościowych ludzi.
Jan2019.07.5 16:31
Brawo Ziobro!!!! Gnać tęczowych nazistów IKEA z Polski!!!! Niech wypinkalają do Arabii Saudyjskiej, Pakistanu, Egiptu, Afganistanu tam robić swoje sodomickie interesy!!!!
Marian 2019.07.5 16:22
LGBT chciałoby robić Polakom wode z mózgu . To jest nastepna idologia prubujaca zniszczyc podstawowe wartosci człowieka . Ich zasady jakby opanowali w 100 procentach skończyłaby sie w pierwszym pokoleniu bo nie byłoby potomków . Tym zboczeńcom pomieszało się w głowach
Maria Blaszczyk2019.07.5 17:26
Jest tylko jeden szkopuł. Oni nic nie chcą opanowywać. Jakby opanowały nas kartofle, to też nie byłoby potomków. Tylko że nie ma takiego zagrożenia. Więc kto tu robi komu wodę z mózgu? Oni chcą tylko równych praw.
Polak2019.07.5 17:56
Bzdury piszesz Jak na razie jest tolerancja tylko w jedną stronę, tylko dla gender. Tak jak w UE ktoś kiedyś powiedział "Wy macie wartości, a my finanse" Tutaj jest sytuacja podobna: Chrześcijanie mają wartości i moralność, a gender ma kasę. Równe prawa dla zboków i normalnych? To jest właśnie woda z mózgu. Gender niszczy każdego człowieka czyli całe społeczeństwo.
Maria Blaszczyk2019.07.5 18:08
Chyba nie wiesz, o czym mówisz. Żadnej kasy nie ma. O każdą złotówkę się żebrze i ogląda z każdej strony. A chrześcijanie to różnie, ale katolicy to mają takie wartosci, że gejów chcą topić z kamieniami młyńskimi u szyi, nie mają umiaru w okradaniu, a ich biskupi domagają się miłosierdzia i tolerancji dla gwałcicieli dzieci. A gender to płeć kulturowa. Tyle, co przekonanie, że mężczyźni mają większe zdolności matematyczne i przestrzenne, a malowanie i strojenie się to domena kobiet. Może to być krzywdzące, ale jest zupełnie czymś innym niż to, co utrzymują katoliccy ignoranci.
Polak2019.07.5 18:34
Nie przekonasz mnie. Marsze równości to tak naprawdę marsze sprzeczności i zamętu. Zielone ludziki, tęczowe ludziki-mówi Ci to coś? gender się radykalizuje do poziomu organizacji terrorystycznej. Grozi to atakami na niewinnych ludzi, chrześcijan, Kler, zresztą już się zdarzają:(, pojedyncze ataki na księży, nie mówiąc już o licznych profanacjach.
Albert2019.07.5 19:32
" idologia prubujaca" Niepotrzebnie się boisz. Twojemu mózgowi już nikt nie będzie w stanie bardziej zaszkodzić.
Kazimierz W.2019.07.5 21:05
Albert ! Lechu Keller ! Takiś cwaniak? A jakoś nie umiesz napisać? Pisze się "próbujaca"! Dwójka za to ! Lepiej sie poczułeś, jak obrazą sprowadziłeś do siebie na dno daną osobę ! Lepiej ci !
www2019.07.5 16:21
Może utworzyć jakieś konto dla osób, chcących wpłacić darowiznę dla tego drukarza? Pewnie sporo zaryzykował w walce z chorą ideologią, co mogło się odbić na jego sytuacji finansowej. Takim ludziom potrzebne jest wsparcie.
Kanty2019.07.5 17:51
www to ty moze zbierales na cinquecento i zawinales walute ?!
Matka Polka2019.07.5 16:12
I bardzo dobrze. W Polsce nie ma miejsca na homoterroryzm.
Albert2019.07.5 16:44
Homoterroryzm, katoterroryzm, jeden pies. Jedno i drugie należy wypalić żywym ogniem.
Maria Blaszczyk2019.07.5 17:24
Teraz bądź tak dobra i pokaż, w którym miejscu zlecenie wydrukowania banera nosi znamiona aktu terrorystycznego.
Marek2019.07.5 21:12
Homoterroryzm nie polegał na zleceniu zamówienia, ale na zleceniu wyroku przez sąd. Jako przedsiębiorca odmawiam wykonania zamówienia różnym podmiotom i z różnych przyczyn i wara ode mnie zwłaszcza w sytuacji konfliktu sumienia... I na odwrót; nie kupię nic w Ikei i innych korporacjach wspierających środowiska legobotów. I to jest moje prawo wyboru i nikt nie nakaże mi kupować czy współpracować z takimi korporacjami.
Stara Reperecka 2019.07.5 17:39
A jest miejsce na katoterroryzm ?
edi2019.07.5 16:10
LGBT bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!!
srutututu kawał drutu2019.07.5 16:08
Czekamy na głupie i zmanipulowane komentarze w stylu, że drukarz chciał zabić geja, że odmówił usługi ze względu na orientację seksualną klienta, że teraz katolikom niektórzy nie będą wynajmować kwater nad morzem itp. Jeżeli katolik przyjedzie nie żoną a z kochanką, to faktycznie gościa na zbity pysk należy wywalić.
Matka Polka2019.07.5 16:10
a czy coś takiego ma lub miało miejsce? Czytaj człowieku ze zrozumieniem.
Kanty2019.07.5 17:48
Ty wyuzdancu z kawalem drutu, a czy tak sie nie stalo z katolikiem w ikei ( nie poprawiac nazwy ).?!
abrakadabra2019.07.5 17:54
Bardzo dobrze,że ten miłujący bliźniego pseudokatolik został wy.je.bany z pracy.
Katarzyna Star2019.07.5 20:10
Abrakad. /masz nick z diabelskiej wróżby/ A ty kim jesteś? Może ciebie też trzeba wy.......ć z Polski!? Co? Właśnie swoim wpisem pokazałeś swoją miłość do bliźniego !? Czy czymś dobrym się różnisz? W czym jesteś lepszy? No, słucham, napisz?
Młot na katolicyzm2019.07.5 16:06
Jakim prawem to zero ingeruje w prace sądów? Niezawisłość w tym pizdolandzie to jednak mit.
Matka Polka2019.07.5 16:17
Ano takim, że jak "niezawisły sąd" wspiera organizacje przestępcze prowadzące wojnę ideologiczną, to państwo powinno ingerować. I to jest państwo prawa.
N.N.2019.07.5 16:47
Wspierał Kościół?
Zerr02019.07.5 17:07
Sekta LGBT nie jest kościołem Szach mat enen
tretka2019.07.5 16:30
się wynieś do jakiegos homolandu albo spadaj na drzewo
infor2019.07.5 16:52
Prawem wolności - lewacki śmieciu
Młot na sodomie 2019.07.5 17:01
ciekawe, jak sąd orzeka po myśli Polaków, PiS i zdrowego rozsądku, to jest pisowski, a jak po myśli, komuchów, esbeków, oszustów, złodziei i zboczeńców, to jest "niezawisły"
Wiesław Kaloryfer2019.07.5 17:09
Prawem art. 540 par. 2 kodeksu postępowania karnego w brzmieniu nadanym ustawą z 2009 r. (czyli uchwaloną za rządów PO-PSL), który uprawnia do wniesienia wniosku o wznowienie prawomocnie zakończonego postępowania (także przez prokuratora), na korzyść oskarżonego, jeżeli TK orzekł o niezgodności z Konstytucją, ratyfikowaną umową międzynarodową lub ustawą przepisu prawnego, na podstawie którego zostało wydane prawomocne orzeczenie. Nie, nie podoba mi się ten wyrok TK. Ale ma to sie nijak do uprawnienia Prokuratora Generalnego do wniesienia tego wniosku o wznowienie, do którego ma pełne prawo, a w zasadzie obowiązek (choć nie ma penalizacji jego niewykonania).
Kanty2019.07.5 17:42
Tobie mlocie, zeby mlotem ktos ci wbijal do twego zakutego lba w czym rzecz, to tego i tak nie pojmiesz! Dlatego sie nie goraczkuj, wyluzuj majty i zamilcz !
anonim2019.07.5 17:52
... a ty po co wpieprzasz się między wierzących? Sądzisz, że narzucisz tu komuś zboczony sposób postrzegania świata? Wszystko wskazuje na to, że w niedługim czasie, będziecie w "pizdolandzie" z ręki jeść - na leczenie albo wynocha.
Mirek2019.07.5 20:39
Dlatego że z tęczowym faszyzmem trzeba walczyć. :)
Mercedes Bęc2019.07.5 20:56
Tylko "młot" i nic więcej
anty-Kasandra2019.07.6 15:43
Trochę kultury ... panie Młocie !!!
M.2019.07.6 18:48
Jesteśmy tym co zjadamy. Ty jesteś koprofagiem, a zatem...