Postanowienie o referendum ws. JOW-ów. Komorowski jest "na tak" - zdjęcie
17.06.15, 12:55

Postanowienie o referendum ws. JOW-ów. Komorowski jest "na tak"

4

W Pałacu Prezydenckim o godzinie 14:00 Bronisław Komorowski poinformował, że podpisze postanowienie o referendum planowanym  na 6 września.

Chciałem powiedzieć, że podpiszę postanowienie o referendum, aby przeciąć spekulacje dotyczące tego, czy można mnie zniechęcić do przeprowadzenia referendum. Podpiszę je jeszcze dziś – dodał.

Odniósł się również do kwestii oczekiwań środowisk politycznych, które mają różne poglądy w sprawie referendum.
Nie zamierzam zmieniać stanowiska, że w referendum trzeba wskazać kierunek zmian, które są zmianami oczekiwanymi, co potwierdziły wyniki wyborów – mówił.

Prezydent Komorowski podkreślił, że nie ma idealnego systemu wyborczego.
- Wszystkie mają słabsze i silniejsze strony. To oczywiste – mówił.

Tłumaczył również, że bez próby idealizowania trzeba dostrzec i odpowiednio zareagować na potrzeby obywateli, którzy chcą większego udziału w sprawach państwa.
 
Na pierwsze pytanie tego referendum odpowiem "tak" .Jestem zwolennikiem tej głębokiej zmiany ustrojowej, bo to zwiększa wpływ obywateli na kształt personalny Sejmu . To pogłębienie tego wpływu. Przy wszystkich mankamentach tego rozwiązania będę głosował na "tak" – podsumował.

KZ/Telewizjarepublika.pl

Komentarze (4):

anonim2015.06.17 14:42
dziękuję , Panie Prezydencie , że mimo przemysłu nienawiści rozpętanego przez pseudo katolickie media , pozostał Pan odpowiedzialnym i godnym szacunku politykiem aż do końca .
anonim2015.06.17 14:45
@ mirek761 niezły kabareciarz z ciebie;) ile dostajesz za taki wazeliniarski wpis?
anonim2015.06.17 16:19
@gremig płacą za każdego namierzonego hajtera PiS-u , a wyłapuję ich właśnie poprzez odpowiedzi na moje posty :-) , mamy cię :-)))
anonim2015.06.17 19:48
100 mln. PLN wyrzuconych w błoto... Kwestie te można, równie dobrze, rozstrzygać drogą ustawodawczą, a co za tym idzie, znaaacznie tańszą. Biorąc pod uwagę dotychczasowe szacunki i to, że jednak większość ankietowanych opowiadała się za wprowadzeniem tzw. JOW, oraz zaprzestaniem finansowania partii z budżetu państwa, pozostaje jedynie zacytować "klasyka": "Szkoda Polski...". +