Posłowie zainteresowani wstąpieniem do...Nowej Prawicy Korwina-Mikkego - zdjęcie
27.05.14, 11:03Fot. Facebook Nowej Prawicy

Posłowie zainteresowani wstąpieniem do...Nowej Prawicy Korwina-Mikkego

9

 - To bardzo prawdopodobne, przy tym wyniku wyborczym na pewno nastąpią pewne ruchy - mówi reporterowi Superstacji wiceprezes KNP Jacek Wilk.

Jak ustaliła telewizja  transferem do Kongresu Nowej Prawicy jest zainteresowanych kilku posłów niezrzeszonych, jeden poseł Platformy Obywatelskiej, kilku Prawa i Sprawiedliwości oraz byli i obecni posłowie Solidarnej Polski. Przejście do partii Janusza Korwin-Mikkego rozważają nawet niektórzy posłowie Twojego Ruchu, którzy do partii Palikota poszli z powodu liberalnych poglądów gospodarczych.

-Wszystko będzie zależało od tego, czy oni rzeczywiście będą popierać nasz program, czy wyczujemy, że to ze względów koniunkturalnych - wyjaśnił Superstacji Jacek Wilk, wiceprezes KNP. A jego partyjny kolega i jedyny poseł KNP Przemysław Wipler dodaje: - Mogę pokazać liczbę SMS-ów z gratulacjami i pytaniami, kiedy się widzimy, kiedy gadamy, kiedy działamy. Jest z kim naprawdę rozmawiać.

Ab/Superstacja/dziennik.pl

Komentarze (9):

anonim2014.05.27 11:12
Hm, tylko że żaden z tych Panów nie działa i nie mówi tak jak JKM czy SM ...
anonim2014.05.27 11:18
"Według Superstacji kilkunastu posłów (m.in. z PO) sonduje możliwość przejścia do partii J.Korwina-Mikke." "transferem do Kongresu Nowej Prawicy jest zainteresowanych kilku posłów niezrzeszonych, jeden poseł Platformy Obywatelskiej, kilku Prawa i Sprawiedliwości" Dzisiejszy artykuł sponsoruje literka M jak "manipulacja" :) Kilkunastu posłów m.in. z PO, a tak naprawdę to jeden z PO a kilku z PiSu ;)
anonim2014.05.27 12:07
A to ciekawostka. Zazwyczaj było odwrotnie i ci z korwiniątek uciekali do lepszego finansowego koryta. Tak jak np. Julia Pitera.
anonim2014.05.27 12:57
Jeśli rzeczywiście już teraz powstanie klub KNP w Sejmie to będzie to bardzo ciekawe i bezprecedensowe zjawisko. Nie sądzę by ktokolwiek przewidywał taki obrót spraw. Nie jestem przekonany do JKM, za to dziś posłuchałem sobie prelekcji p. Michalkiewicza z 2012 roku dostępnej NA YT. I powiem tak, jestem oczarowany i gdyby to pan SM był liderem KNP bez wahania oddałbym na Kongres swój głos. Tymczasem będę obserwował rozwój wypadków.
anonim2014.05.27 14:08
Zgłosi się Michał Kamiński. Pewne.
anonim2014.05.27 14:27
faktycznie szykuje się poważna siła polityczna. jeszcze chwila, a wyprzedzi SLD. niewiadomo jakby wyglądała ich koalicja z PiS, ale z pewnością dla Jarosława to jedyny partner do rozmów koalicyjnych. A partyjki w stylu TR, SP, RN, PR na polityczny śmietnik.
anonim2014.05.27 15:02
Myślę, że jeśli Korwin da sięprzekonać, zęjednak państwo jest wspólnotąludzi, która tak jak fundacje mozęsięzdecydowaćna pewne formy pomocy- bo zdarza siężę rodziny pomagająrodzinom, całe wioski zrzucająsięna spalponąchauypę, to czemu by państwo nie miało? Państwo to też ludzie(o ile to w ogóle neguje, bo ciężko mi to wyłuskać) to będzie taka realna prawica. MArek Jurek i kilku dobrych katolików z PiSU i będzie fajna prawica. Ruch Narodowy to też świetni ludzie, wbrew temu, jak się ich kojarzy, najkulturalniejsi z wszystkich polityków, szanujący rozmówców, przygotowani merytorycznie...
anonim2014.05.27 16:50
zobaczymy
anonim2014.05.27 18:21
@ Gremig Przeliczyłem wczoraj poparcie w wyborach do europarlamentu na mandaty poselskie. Do sejmu weszliby przedstawiciele 5 partii, ale nawet koalicji PO i SLD zabrakłoby trochę do rządzenia i by musieli wziąć PSL (oni są zdolni do koalicji ze wszystkimi partiami :) PIS do rządzenia by potrzebował PSL (na pewno by się zgodzili) i KNP. To byłaby bardzo "egzotyczna" koloacja na miarę Samoobrony i LPR :P