Posłanka PiS dla Fronda.pl: Zaproszenie redaktora "Charlie Hebdo" do Sejmu to igranie z bezpieczeństwem - zdjęcie
17.02.15, 13:43Zaproszenie redaktora "Charlie Hebdo" do Sejmu to igranie z bezpieczeństwem (fot. archiwum)

Posłanka PiS dla Fronda.pl: Zaproszenie redaktora "Charlie Hebdo" do Sejmu to igranie z bezpieczeństwem

33

Portal Fronda.pl: Co Pani sądzi o zorganizowaniu w Sejmie Dni Ateizmu?

Małgorzata Sadurska, PiS: Skandaliczne jest to, że w gmachu Sejmu organizowana jest impreza, której głównymi organizatorami są dwa zewnętrzne podmioty – Koalicja Ateistyczna oraz Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego, a patronują jej „Fakty i Mity” - czasopismo, które szydzi z osób wierzących. Dziwi mnie, że Kancelaria Sejmu pozwala na to, by budynek Sejmu był pomieszczeniem „do wynajęcia” na dowolne imprezy, szczególnie te organizowane przez podmioty zewnętrzne, mimo że podobno z wnioskiem wystąpiła Wicemarszałek Wanda Nowicka. Jest to dla mnie niedopuszczalne także dlatego, że Sejm przeważającą większością głosów ustanowił rok 2015 rokiem św. Jana Pawła II. Nie godzi się, aby coś takiego, jak obchody Dni Ateizmu, połączone z kongresem ateistycznym – hucpa wymierzona przeciwko chrześcijanom, odbywała się w budynku Sejmu.

W ramach obchodów w Sejmie ma się też pojawić redaktor naczelny tygodnika “Charlie Hebdo” Gerard Briard.

Zaproszenie tego człowieka jest pewnego rodzaju manifestem środowisk ateistycznych. Uważam to za prowokację. W tym momencie to igranie z bezpieczeństwem.

Skoro w Sejmie można zorganizować Dni Ateizmu, to może ktoś powinien wyjść z inicjatywą Dni Chrześcijaństwa. Wyobraża to sobie Pani?

Z jednej strony nie zdziwiłaby mnie taka inicjatywa! Większość parlamentarzystów przyznaje się do tego, że jest katolikami, składali oni ślubowanie poselskie, kończąc je słowami „Tak mi dopomóż Bóg”. Ale z drugiej strony wiele mówi się o art. 25 konstytucji, który traktuje o autonomii państwa i Kościoła. Organizowanie w polskim parlamencie Dni Ateizmu to nic innego jak wpychanie ideologii. To godzi w autonomię państwa. Podkreślę raz jeszcze, że w przypadku Dni Ateizmu głównymi organizatorami są podmioty zewnętrzne i to one prowokacyjnie wybrały budynek polskiego parlament na tego typu event. W Sejmie nikt do tej pory nie organizował kongresu chrześcijaństwa, kongresu eucharystycznego czy kongresu jakiejkolwiek innej religii. Dlaczego mają być więc organizowane Dni Ateizmu? Nie rozumiem tego.

Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski zamierza coś zrobić, by nie dopuścić do Dni Ateizmu w Sejmie czy klamka już zapadła?

Spotkanie zostało już ogłoszone, ale dziś na posiedzeniu Konwentu Seniorów, będę domagała się od marszałka Sejmu wyjaśnienia tej sprawy. To marszałek bierze odpowiedzialność za to, co dzieje się na terenie parlamentu. Jutro odbędzie się też spotkanie parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Wydamy w tej sprawie oświadczenie.

Nie obawia się Pani, że podczas Dni Ateizmu w Sejmie, zbulwersowani tym katolicy mogą zorganizować pikiety na Wiejskiej?

Prawo do zgromadzeń ma każdy. Nie zdziwiłabym się jednak, gdyby w czasie Dni Ateizmu organizowane były pokojowe pikiety. Jednak po co prowokować? Wolałabym, aby gmach polskiego Sejmu nie był miejscem, gdzie organizuje się takie hucpy. Tego będę się dziś domagać u marszałka Sejmu.

Rozm. Marta Brzezińska-Waleszczyk 

Komentarze (33):

anonim2015.02.17 13:56
Charlie Hebdo to umysłowe szambo. Polski sejm podobnie. Można powiedzieć że przyszedł swój do swojego po swoje.
anonim2015.02.17 14:13
W sumie to Dni Katolicyzmu są w sejmie codziennie, nawet krzyż wisi, celebrowane są święta katolickie publicznie przez posłów, a przy większości uchwał głoszone i brane jest pod uwagę stanowisko Kościoła. Ale uważam, że lepiej zrobić dni katolicyzmu, ateizmu, judaizmu etc. niż wszystkim wszystkiego zabraniać i udawać, że nie poza katolicyzmem to już nie są "prawdziwi Polacy", bo to nie prawda. Można być obywatelem, patriotą i nie być katolikiem, i nikogo nie można umniejszać jako obywatela ze względu na światopogląd...
anonim2015.02.17 14:27
@bell Czemu nie ma w tej wyliczance np. dni islamu ?
anonim2015.02.17 14:34
A może dni Halloween , POsłowie przyjdą z dyniami na głowach .
anonim2015.02.17 14:44
@Mk Niektórzy nie muszą przychodzić...;-)
anonim2015.02.17 14:59
@Mk "Czemu nie ma w tej wyliczance np. dni islamu ?" Niedługo się pojawią. Skoro pozwoliliśmy występować w Sejmie księżom trzeba będzie też pozwolić rabinom, imamom, popom.. I niewykluczone, że rok 2025 będzie rokiem Mahometa. Dlaczego nie, skoro 2015 jest JP2? Trzeba było nie robić wyjątków.
anonim2015.02.17 15:11
@Fidem Jeśli JP2 nie może być patronem roku , to dalej tym tropem może Reymont jeszcze się zmieści ,ale w przypadku Sienkiewicza (nie Bartłomieja :-) może być problem , po co napisał to Quo Vadis .
anonim2015.02.17 15:12
A kiedy powstanie w Sejmie "Zespół ds Przeciwdziałania Chrystianizacji"?
anonim2015.02.17 15:20
@Fidem Proszę zrozumieć ,że nie wszędzie musi być symetria . Czy gdyby w sejmie była komisja do spraw zwalczania korupcji ,to należałoby powołać inną zajmującą się promocją tego zjawiska .
anonim2015.02.17 15:22
@Fidem Ty masz chyba dziś jakąś biegunkę umysłową... Lawiaturą jej nie wyleczysz.
anonim2015.02.17 15:23
klawiaturą, oczywiście
anonim2015.02.17 16:14
@modus A co z marksizmem , trockizmem ,maoizmem itd. ?
anonim2015.02.17 16:49
@modus Kolektywne społeczeństwo bezklasowe ,które powstanie ,gdy klasa robotnicza chwyci za broń ,co jest nieuchronną konsekwencją naukowo udowodnionego dialektycznego procesu historycznego . :-) Miejmy nadzieję ,że już nikt nie chciałby słuchać takich bzdur . :-)
anonim2015.02.17 17:17
To jest jakieś straszne tragiczne poplątanie z pomieszaniem . Dżihadziści chcą mordować "krzyżowców" ,a na pogrzebie "satyryków" z Charlie Hebdo śpiewana jest Międzynarodówka (w Polsce to chybaby podpadło pod paragraf zakazujący propagowania ustrojów totalitarnych , ale zważywszy na stan sądownictwa ,to można mieć wątpliwości ) . W każdym razie , poprzednicy ideowi tych "satyryków" mordowali "dilerów oferujących ludowi opium" ,które to nie pozwalało temu ludowi powstać . No groch z kapustą .
anonim2015.02.17 17:31
jeszcze lewacy nasprowadzają nam islamskiego syfu
anonim2015.02.17 18:55
W Sejmie nikt do tej pory nie organizował kongresu chrześcijaństwa, kongresu eucharystycznego czy kongresu jakiejkolwiek innej religii. Dlaczego mają być więc organizowane Dni Ateizmu? A wy dalej swoje ze ateizm jest religia...? panstwo swieckie to i mozna dni ateizmu organizowac,zreszta jegomosc z torunia wystepuje tam czesto...
anonim2015.02.17 19:00
@AnitaF To był tylko przykład ,że takie wciskanie symetrii często nie ma sensu. Osobiście uważam ateizm jako przejaw głupoty .
anonim2015.02.17 20:04
"Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski"- Jak to przeczytałem to po prostu padłem xD. Bardziej głupiego i omamionego przez kościół zespołu nie dało się stworzyć. Ja jestem ateistą i każdy ma prawo być więc taki zespół po prostu mi uwłacza :D.
anonim2015.02.17 20:28
@frondagunwopl Proszę tylko pamiętać "prawo" do bycia ateistą jest mocno kontekstowe . W otoczeniu chrześcijańskim się sprawdza , natomiast szariat raczej takich ewentualności nie przewiduje :-() .
anonim2015.02.17 20:32
To coś jak bycie w opozycji w czasie realnego komunizmu , tylko bardziej . :-)
anonim2015.02.18 12:39
@AnitaF Ależ występują , tylko postrzeganie tego uzależnione jest oceny ateizacji ,chrystianizacji w kategoriach zła , dobra . Natomiast jeśli ateizm to próżnia , zero ,null , to teizm jest krokiem we właściwą stronę .
anonim2015.02.18 18:18
@modus Trudno traktować ateizm jako całościowy pogląd świata , co najwyżej może to być jeden z elementów ,niezależny od innych składowych . Poza tym ,taka "strategia strusia" nie odnoszenie się , nie zainteresowanie zagadnieniem Boga ,a tak to często ateiści tłumaczą , najczęściej sprowadza się do czegoś innego . Podobnie z resztą , jak np. amoralność nie jest najczęściej brakiem zainteresowania problemami dobra i zła , a synonimem niemoralności .
anonim2015.02.18 19:35
@Mk Ateizm NIE JEST całościowym poglądem świata i nikt tak nie twierdzi. Ateizm to po prostu niewiara w boga. Nie ważne, czy mówimy o Dzeusie, Manitu czy jakimkolwiek innym bogu wymyślonym przez jakikolwiek starożytny czy nowożytny lud. Czystej wody ateiści zazwyczaj bardzo interesują się bogami- bo w końcu z jakichś powodów trzeba przestać wierzyć. Zazwyczaj wystarczy przeczytać ze zrozumieniem biblię i człowiek staje się ateistą :) Aha, amoralność to nie jest niemoralność. Przeczytaj sobie definicję wiki, to się zdziwisz kto jest tam wymieniony jako przykład :)
anonim2015.02.18 20:13
@Weltkarte Niestety nie wierzę (sądzę ,że jest inaczej) w możliwość takiego "pasywnego" podejścia ,w konfrontacji z tym zagadnieniem . Wyobrażam sobie,że jest to bardziej wiara w nieistnienie , niż niewiara . Natomiast w potocznym rozumieniu raczej nie ma różnić między amoralnością ,a niemoralnością , co pokazuje sposób myślenia przeciętnego człowieka .
anonim2015.02.18 21:10
@Mk Wyobraź sobie, że jest to jak z wróżkami. Nie wierzysz we wróżki. Na co dzień nie myślisz o wróżkach. Nie interesuje cię to. Jesteś więc awróżkiem A teraz wyobraź sobie, że każą ci wierzyć we wróżki. Chodzić do kościoła wróżek. A ty nie chcesz. Wkurza cię to, więc stajesz się antywróżkiem Ja tę różnicę widzę i ma dla mnie znaczenie. Może po prostu nie jestem przeciętny
anonim2015.02.18 21:19
@KatoliK90 Jak dla mnie, jest to przepis jak NIC NIE zrozumieć, bo nie starasz się wyciągać nowych informacji, tylko potwierdzić te stare, które miałeś wcześniej. W historii Masz określone kryteria krytyki i raczej nie wspomina się o duchu wiary. Poza tym jednym, myślę, że spełniam te warunki. A ty?
anonim2015.02.19 8:32
@modus Moim zdaniem ,to tak jakby konstruować geometrię na zasadzie ,że wszystkie bryły to wielościany . Są czworościany ,sześciany ,siedemdziesiątsciany itd. A twierdzenia ,że istnieje coś takiego jak kula ,zbywać ,że to jest obiekt niemożliwy , niepotrzebny , każde coś takiego na pewno zawiera małe ściany ,jeśli tylko bliżej się przyjrzeć . Taki akulizm :-) .
anonim2015.02.19 11:15
Swoją drogą to pewnie trudno znaleźć taki idealny akulizm , awróżkizm , ateizm , raczej są to antykulizmy ,antywróżkizmy , antyteizmy :-) .
anonim2015.02.19 15:44
To nieprawda! Ja uwielbiam wróżki, uważam że są śliczne i milutkie, więc pod kategorię antywróżkizmu bynajmniej nie podpadam. Jednocześnie nie wierzę w istnienie wróżek w realnym świecie - ku swojemu ubolewaniu - więc jestem pełną gębą awróżkistką.
anonim2015.02.19 18:48
@Weltkarte Wróżki ... ciekawy problem ,ale ku zmartwieniu awróżów trzeba przypomnieć ,że państwo polskie swoim autorytetem "uznało" ich istnienie i nawet nadało numer PKWiU tego typu "usługom" .
anonim2015.02.19 18:52
Ciekawy jest także problem czy na stronach alter-bio-energo-wróżo-radioestezo jest tylu katolików ,co tu ateistów :-) . Trudno mi powiedzieć ,bo nie zaglądam tam .
anonim2015.02.19 21:54
To zaprosmy dla rownowagi katolickiego ekstremiste - Terlikowskiego albo Rydzyka...
anonim2015.02.20 12:07
@Mk Droga do ateizmu posługując się twoim przykładem geometrycznym wygląda całkowicie odwrotnie. Na początku, ktoś twierdzi że istnieją tylko wielościany, a ty mu wierzysz. Ale potem drążysz i drążysz i odkrywasz że istnieją też kule. I twój świat się zmienia. Przestajesz traktować poważnie autorytet kogoś, kto twierdzi że istnieją tylko wielościany bo masz inne lepsze wytłumaczenie. Ateizm to po prostu odrzucenie jednej odpowiedzi i poszukiwanie innych. Nie ma stosunku do wiedzy- bo nie wiem czy bóg istnieje. Nie ma na to dowodów. Po prostu nie wierzę