Poseł PSL: Start z Koalicji Europejskiej był błędem - zdjęcie
28.05.19, 08:00Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC 3.0

Poseł PSL: Start z Koalicji Europejskiej był błędem

4

Żywot Koalicji Europejskiej może być niezwykle krótki. Jak ocenił w rozmowie z „Super Expressem” poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Eugeniusz Kłopotem: „Start z Koalicji Europejskiej był ze strony PSL błędem”.

Podkreślił, że 1 czerwca odbędzie się Rada Naczelna PSL na której podjęta zostanie decyzja w sprawie startu w wyborach parlamentarnych. Przypomniał też, że sam jest zwolennikiem, aby Ludowcy startowali w nich samodzielnie.

Przyznał też, że wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego to zwycięstwo PiS. Dalej stwierdził, że choć wynik KE nie jest jego zdaniem zły, to mogło być lepiej. Dodał:

Jestem przekonany, że gdybyśmy startowali samodzielnie, pod własnym szyldem to na pewno próg 5 proc. udałoby się przekroczyć. Trzy mandaty eurodeputowanych posłów byłyby realne. Teraz też są. Jednak przy samodzielnym starcie byłaby to nasza wygrana, a tak wszystko idzie na konto koalicji”.

dam/se.pl,Fronda.pl

 

Komentarze (4):

Milka2019.05.28 9:28
PSL to nie rolnicy, to urzędnicy wiejscy.
bogdanus2019.05.28 9:25
PSL widać chce wystąpić z KE. Przyjęcie PSL do Zjednoczonej Prawicy byłoby błędem, nie reanimuje się węża z myślą że będzie ci przyjazny. PSL chce odbudować zaufanie na wsi które zagarną PIS, kosztem PISu. PSL jest za bardzo lewicowo-liberalny i zawsze był w opozycji do konserwatywnej prawicy.
KT2019.05.28 8:46
a co ma Kosiniak wspólnego z chłopami? chyba tylko to, że ich próbuje wykorzystać ogólnie jakoś tak do twarzy jest peowcom z sowietami, dziwnie im miło razem
Mirek2019.05.28 8:29
Zjednoczone Stronnictwo Ludowe dało ciała pedałom i to jest problem jak się z tego wyplątać . Z tego co wiem to na wsi nikt nie wie o żadnych ludowcach . Być może gdzieś i są ale zwykle jest to przefarbowane lewactwo