Poseł Liroy chce zalegalizować marihuanę! - zdjęcie
08.01.16, 13:29

Poseł Liroy chce zalegalizować marihuanę!

10

Piotr Liroy-Marzec w wywiadzie dla RMF FM przekonywał, że już niedługo złoży w sejmie projekt legalizacji medycznej marihuany. Wypowiedział się też na temat ostatnio przyjętej ustawy medialnej. 

"Nie sądzę, żeby PiS miało tylu ekspertów, by stworzyć dobrą, ekspercką telewizję" – stwierdził na antenie RMF FM Piotr Liroy-Marzec, pytany o nową ustawę medialną. Poseł Kukiz’15 zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu "usłyszymy" o projekcie ustawy dotyczącej legalizacji medycznej marihuany.

Dziś przed południem minister skarbu Dawid Jackiewicz ma powołać Jacka Kurskiego na prezesa TVP. Z kolei szefem Agencji Informacji ma zostać Mariusz Pilis, pomysłodawca i pierwszy dyrektor TVP Info. Pilis to także autor filmu dokumentalnego "List z Polski" ukazującego międzynarodowe tło katastrofy smoleńskiej, a także filmu "Bunt" poświęconego środowisku kibiców piłkarskich. Nowym szefem TVP Info ma zostać Grzegorz Adamczyk z Polsatu.

O zmianach w mediach publicznych mówił na antenie RMF FM Piotr Liroy-Marzec. Poseł zapewnił, że Kukiz'15 nie ma ambicji, żeby rządzić mediami razem z PiS.

"Nie było żadnej medialnej koalicji i nie interesują nas stołki. Mówiliśmy o tym bardzo dawno temu, nawet podczas kampanii" – podkreślił.

"Jako jedyni zachowaliśmy się przytomnie i zgłosiliśmy poprawkę do ustawy o mediach, bo zobaczyliśmy analogię do czasów, kiedy PO przejmowało władzę. Obiecali zmianę ustawy, po czym obsiedli się na tych miejscach. Mieli też ustawę obywatelską, którą wyrzucili do kosza. Byli pięknymi śmieciarzami" – stwierdził Liroy-Marzec.

Poseł ruchu Kukiz'15 oświadczył także, że jeszcze w tym miesiącu "usłyszymy w mediach" o projekcie ustawy dotyczącej legalizacji medycznej marihuany.  

"Tutaj parę osób się pewnie zdziwi, ale udało mi się przekonać już praktycznie wszystkie ugrupowania" – zaznaczył parlamentarzysta. – "To jest priorytet w tej chwili dla naszych rodziców, dziadków, dla wszystkich dookoła, dla ludzi, którzy chorują i chcą się leczyć" – przekonywał Liroy-Marzec.

emde/telewizjarepublika.pl/RMF FM

Komentarze (10):

anonim2016.01.8 14:18
"priorytet (...) dla wszystkich dookoła" No pewnie, tyle że nie dla dziadków, a dziatków, a ściślej: dziatek:-) Jakże nisko upadł polski parlament, że dostało się do niego ugrupowanie Kukiz'15 z taką hołotą jak ten cały Liroy. Proszę sobie np. posłuchać jego utworu pt. "...a jebać mi się chce!!!". Albo samego P. Kukiza w epokowym dziele zatytułowanym "Rodzina słowem silna".
anonim2016.01.8 15:43
Czyby mia zastąpić niesławnej pamięci Janusza Palikota
anonim2016.01.8 15:43
Czyby miał zastąpić niesławnej pamięci Janusza Palikota
anonim2016.01.8 17:09
zamiast tak krytykować przeczytajcie cos o padaczce opornej na leki . Legalizacja do celów medycznych oznacza tyle ze bedzie legalna tylko w obrocie medycznym jak np morfina
anonim2016.01.8 17:47
Tytuł jest mylący, bo Liroy opowiedział się za legalizacją medycznej marihuany, o czym zresztą wspominacie w tekście. A to są dwie różne bajki, na marihuaną używaną w celach medycznych raczej nie pokuszą się zwolennicy "trawki" - nie ta odmiana, nie to działanie.
anonim2016.01.8 17:47
Tytuł jest mylący, bo Liroy opowiedział się za legalizacją medycznej marihuany, o czym zresztą wspominacie w tekście. A to są dwie różne bajki, na marihuaną używaną w celach medycznych raczej nie pokuszą się zwolennicy "trawki" - nie ta odmiana, nie to działanie.
anonim2016.01.8 19:07
Głodnemu chleb na myśli. Po legalizacji lirojek będzie popalał trawkę w ławkach poselskich. Trzeba sobie żyćko umilić nieprawdaż panie p(o)śle.
anonim2016.01.9 0:30
Nie bardzo rozumiem, skąd ten upór przed legalizacją MEDYCZNEJ Marihuany? Przecież dostępne są (oczywiście na receptę) znacznie mocniejsze narkotyki.
anonim2016.01.9 4:06
Alkohol i narkotyki to podstawowe narzędzia szatana do zniewolenia duszy i ciała. :)
anonim2016.01.9 14:53
Debilna manipulacja w tytule. Tak dalej frondo, stajecie się moim ulubionym portalem satyrycznym :)