Port Lotniczy i Centralny Dworzec Kolejowy - dla Polski na skalę COP - zdjęcie
20.03.17, 14:26Fot. domena publiczna / Screenshot YouTube / P. Tracz (KPRM) via Flickr, domena publiczna

Port Lotniczy i Centralny Dworzec Kolejowy - dla Polski na skalę COP

Czy razem z Centralnym Portem Lotniczym powstanie Centralny Dworzec Kolejowy? Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin uważa, że tak właśnie powinno się stać.

Na ten temat wicepremier mówił dziś na konferencji „Nowoczesna infrastruktur szansą na rozwój północnego Mazowsza” w Zakroczymiu.

Centralny Port Lotniczy musi być obsłużony przez sieć połączeń kolejowych, gdyż pasażerów nie dałoby się transportować zwykłymi drogami”

- mówił Gowin.

Dodał także, że rozważyć należy możliwość powiązania CPL i CDK z Nowym Jedwabnym Szlakiem, co pozwoli na stworzenie hubu komunikacyjnego Europy Zachodniej oraz Chin:

Widać wyraźnie, że dla rządu chińskiego, a prezydent Chin artykułował to wprost podczas wizyty w Polsce w czerwcu ubiegłego roku, my mamy być takim miejscem, w którym Nowy Jedwabny Szlak ma się kończyć, ale pytanie, co dalej. Pytanie mówiąc krótko jest takie, czy partnerem dla strony chińskiej stanie się na przykład Berlin, z tym nowym budowanym od 20 lat lotniskiem, czy też tym partnerem może być Polska”

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów w zeszłym tygodniu pozytywnie zaopiniował pomysł budowy Centralnego Portu Lotniczego.

dam/PAP,Fronda.pl