Nareszcie dobre wieści z Wielkiej Brytanii. Tamtejszy Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że dzieci poniżej 16 roku życia nie mogą podejmować decyzji na temat „zmiany płci”, ponieważ nie mają wystarczającej świadomości. Biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory walec ideologii LGBT nie napotykał tam na niemal żadną przeszkodę, informacje jakie przekazała organizacja Human Life International-Polska są wyjątkowo dobre.

W sprawie chodziło o klinikę w Londynie, która zajmowała się „identyfikacją płciową rozwoju dzieci”. Na jej działalność skargę złożyły 23-letnia kobieta oraz matka 16-letniej autystycznej dziewczynki, która miała przejść „terapię”. Zdaniem matki, dziewczynka traktowana była jak „królik doświadczalny”, zaś lekarze nie przeprowadzili odpowiedniej oceny psychiatrycznej.

Brytyjski są stwierdził, że stosowanie „blokerów dojrzewania” to terapia eksperymentalna i nie można w większości przypadków podawać ich dzieciom, które chcą „zmienić płeć”, bez odwołania się lekarzy w każdym przypadku do decyzji sądu.

dam/radiomaryja.pl,Fronda.pl