Pompeo o restytucji mienia żydowskiego. Miller odpowiada - zdjęcie
14.02.19, 07:12zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons

Pompeo o restytucji mienia żydowskiego. Miller odpowiada

46

Amerykański sekretarz stanu, Mike Pompeo podczas konferencji prasowej przed ministerialnym spotkaniem w Warszawie wezwał "polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu".

Były premier Leszek Miller przypomniał na Twitterze pewną istotną kwestię dotyczącą restytucji mienia. 

"Mike Pompeo wzywa polskie władze do postępów na rzecz restytucji mienia. Warto przypomnieć Panu Pompeo, że mocą umowy z 16 lipca 1960 rząd USA przejął na siebie wszelkie roszczenia własnych obywateli i zobowiązał się, że nie będzie wysuwał, ani popierał żadnych dalszych roszczeń"- napisał były lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

W ten sposób Miller przypomniał o tzw. umowach indemnizacyjnych, podpisanych przez PRL z różnymi krajami, które zobowiązywały Polskę do wypłaty rekompensat w zamian za znacjonalizowane mienie, w zamian za co druga strona przejmowała ewentualne roszczenia. Administracja amerykańska na mocy tych umów przejęła ewentualne roszczenia spadkobierców ofiar Holocaustu, które były wtedy obywatelami Stanów Zjednoczonych.

 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (46):

Mars2019.02.17 14:43
My Goje jesteśmy bydlętami w ludzkiej skórze. Mamy służyć Żydom bezwzględnie do końca swoich dni. Tak uwarza kazdy z Narodku Dobieranego. Okraść, zabić Goja to żaden wystepek. Kto myśli albo mówi inaczej jest antysemitą. Nie wierzycie? Wypowiedź rabina Jozefa Owadii.
ZYD2019.02.15 16:51
nie wszyscy zydzi to obywatele USA.
Jan Radziszewski2019.02.14 21:31
+ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi
Jan Radziszewski2019.02.14 21:27
Myślałby kto że żydzi to święte krowy indyjskie !!! A wiesz Benjaminie Netanjahu- że żydzi trzymały kasę żydowską nie Niemcy ot żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Trzeba pamiętać, że zagłada żydów przez hitlerowski reżim nie obejmowała żydowskiej arystokracji, która - przeciwnie - była jej gwarantem, Np. żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Na najwyższych szczytach dowództwa wojskowego i administracji widzimy wielu żydów, jak: Heydrich, gen. Luftwaffe Milch, admirał Canaris, Eichmann, Streicher czy dr Mengele. W Wermachcie służyło 130 generałów pochodzenia żydowskiego i 150 tysięcy żołnierzy. Znamieniu są stwierdzenia Adolfa Hitlera zawarte w spisanym przez niego testamencie politycznym: Jest nieprawdą że ja lub ktokolwiek inny w Rzeszy chciał wojny w 1939. + Wyłączną przyczyną było to, że międzynarodowi dygnitarze; Byli żydami, lub działali w ich interesach. (...) Trzy dni przed rozpoczęciem wojny z Polską - poprosiłem ponownie ambasadora brytyjskiego, aby rozwiązać problem Polsko-Niemiecki podobnie jak to było z okręgiem Sary - czyli pod międzynarodową kontrolą. Tej oferty nie można było nie przyjąć , Została odrzucona tylko dlatego, że koła partyjne w Anglii chciały wojny częściowo pod naciskiem i propagandą międzynarodowego żydostwa (…) Powziąłem też mały plan, jeżeli narody Europy omamione zostaną przez tych międzynarodowych konspiratorów w bankowości i finansach, tj żydowską elitę bankowości wtedy ta rasa, żydostwo które jest rzeczywistym sprawcą tej morderczej walki będzie wzięta do odpowiedzialności Jak żydzi w czasie przed II wojną światową do niej pchali to potem ponieśli tego konsekwencję - oczywiście wówczas - nie ci prowokatorzy to jednak skupiło się jednak na żydach
Polak2019.02.14 18:44
Rząd dobrej zmiany już był - za p.Szydło - obecny nie zna umów międzypaństwowych i nawet nie próbuje bronić Polski , a wybiera się na wojnę z Iranem ( nie sam tylko za sprawą Armii) Smutne
słowiczek poznański2019.02.14 13:55
Wy trolle blogowe dajcie praktyczną radę jak sobie "napstrykać" kciuka w górę lub komuś w kciuka w dół. Czy OZ i inna blogowa swołocz chce bym uwierzyła, że macie aż taką "poczytność"? Jesteście żenującym po-sowieckim spadkiem.
anonim2019.02.14 15:42
Słowiczku jak się zachowujesz i piszesz jak dumny gej,a innych wyzywasz od swołoczy, to uwierz nikt nie chce tego czytać.
bolek elektryk2019.02.14 17:03
Zazdroscisz?
StanPio2019.02.14 13:50
Ludobójcy (bandyci dogadani z lichwiarzami i łupieżcami) oskarżają się wzajemnie o kanibalizm i żądają odszkodowań od pozostałych jeszcze nie pożartych półniewolników.
Maxx772019.02.14 13:41
Niestety Unia Europejska jest tak słaba, niewładna że z żadnym wiekszym problemem na arenie międzynarodowej (Brexit, Hiszpania, Włochy itd.) nie jest sobie w stanie poradzić... czarna rozpacz ta jej "lewacka dyplomacja"... A POMPEO niech najpierw zwraca się z restytucją do władz Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji itd. tam pozostało bardzo dużo mienia żydowskiego...
ala2019.02.14 15:35
Pomyśl, EU jest tym słabsza im mocniejsze są Niemcy. Biedne Niemcy ledwo ciągnie z własnego narodu(niskie PKB). Lepiej im idzie dojenie z krajów unijnych. Ile z naszego PKB korzystają? Dyktują reguły, których sami nie przestrzegają. Brytyjczyków niewygodnych się pozbywają a na końcu wykiwają francuzów. W sprawie restytucji proszę kierować do Berlina.
Mario2019.02.14 13:29
Miller, mimo ze postkomunista, to jednak trzeba mu przyznac, ze ma meska odwage wyrazania sie z uznaniem dla swoich przeciwnikow politycznych. W tym przypadku - ma odwage na zwrocenie Pence'owi uwagi, ze wygaduje glupoty. Problem w tym, co zrobi czaputowicz i nasz Premier. No i o czym gadali na wspolnym spotkaniem z p. Netanyahu, bo nasze media - ani slowa na ten temat.
Jan Radziszewski2019.02.14 11:21
Orędzia Jezusa Chrystusa + "Zasługa" Judasza, "zasługa" żydów, Sanhedrynu (Luty 2015, 4) - - Zbawiciel przyszedł na świat - lecz swoi go nie przyjęli i wydali na Ukrzyżowanie. To nie zasługa, to odrzucenie. (J 19,15) Coś złego w swoim zamyśle nie jest zasługą. Skutkiem tego Bóg może pokierować tak, aby stało się zbawieniem człowieka, Ale zły czyn nie jest zasługą, a zwłaszcza zabicie Mesjasza, na którego oczekiwano od pierwszych ludzi: Adama i Ewy. - To jak ludzie uważają nie ma znaczenia dla Boga. Ludzkie sądy.. Bóg kieruje się sprawiedliwością i jest doskonały. Tak jak zakazałem Kaina zabijać, tak w ten sposób dzięki wzbudzeniu pewnej przychylności dla żydów sprawiłem, że nie wytępiono ich z powierzchni ziemi, gdyż nie chcę zguby grzesznika, ale jego nawrócenia. Tak jak dzieci Adama i Ewy są skażeni grzechem pierworodnym, tak żydzi są obciążeni grzechem bogobójstwa i żaden { napisane najprawdopodobniej w rękopisie „święty kapłan”, w drugiej kolejności może być też „żadne sądy kapłana”}, ani następca Św. Piotra, nie może ich z tego zwolnić. - Ach Panie, ale to oni gnębią nas, a nie my ich. - Są ze świata i ponieważ odrzucili Boga zostaje im szatan i świat. Szatan się z tego bardzo cieszy, że ma lud, który odrzucił Chrystusa. Naturalne jest, że będzie mu pomagał. Pomagał przeciw chrześcijanom i Twojemu narodowi szczególnie
Beno2019.02.14 9:27
Brawo panie Miller. Pana głos w tej sprawie jest bardzo ważny. Przede wszystkim interes Polski. Sprawa powinna zostać jak najszybciej zakończona odpowiednimi ustawami.
123abc2019.02.14 9:20
Koniec świata! Komuch broni Polski, a nasz rząd wsadził mordę w kubeł!
Blanka2019.02.14 9:33
Nie sytuowałabym tego w kategoriach : " broni Polski". Po prostu- powiedział prawdę. Nie umiesz przyjąć prawdy spokojnie, wprost, bez czynienia niestosownych uwag?
123abc2019.02.14 10:06
Przyjąłem prawdę wprost, ale nie potrafię udawać, że deszcz pada i nic się nie dzieje
Lookacz2019.02.14 10:45
Też nie moge patrzec spokojnie widząc co wyprawiają obrońcy "dobrej zmiany" ... która juz nawet nie kryje się z dbaniem o interesy Izraela a nie Polaków!
michu2019.02.14 9:11
A co mają do tego umowy?? To tak jakby tow. Adolfowi H., albo tow. Stalinowi w 1939 r. przypomnieć np. traktat o granicach np z 1921 r. Kto przegrywa wojnę (obojętnie jaką dyplomatyczną, militarną) ten płaci kontrybucję. To chyba jasne.
Jacek Andrzej Katryna2019.02.14 9:03
Chyba sobie uświadomiłem, dlaczego z taką lubością Fronda cytuje co i rusz starego komucha Millera. Z jednego jedynego powodu: Więzienie CIA w Kiejkutach.
ola2019.02.14 9:13
Ten stary komuch ma więcej inteligencji i wiedzy w małym palcu niż Ty parodio ''pseudo narodowca''w swojej łysej pale.
Agnieszka2019.02.14 8:53
Nasze ministerstwo wstając z kolan zaprosiło amerykanów na konferencję, a ci chcą nas wydoopczyć ? Jaki wstyd, ale były funkcjonariusz PZPR nas obroni. Brawo !!!
Fabian2019.02.14 8:45
No i Pan Leszek dobrze prawi, a nasi "oświeceni polytycy" dalej jak dzieci we mgle, nie znają historii, prawa, dawnych umów i własnych ustaw.
Anna2019.02.14 8:38
Dobrze, że Miller przypomniał ten fakt. Niepotrzebna jest nam ta konferencja i mieszanie się w sprawy Bliskiego Wschodu.
Beno2019.02.14 9:29
Bardzo słusznie pani Anno. Dziękuję za ten wpis.
Lookacz2019.02.14 10:36
Od przypominania takich faktów nie jest Miller ... tylko Rząd i administracja państwowa!!!!!! ... Powinnas Aniu zadać pytanie. dlaczego Rząd milczy? ... a nie chwalic jakiegos tam Millera ...... Ludzie!!! Wam sie już wszystko w głowach po przewracało!!!!
anonim2019.02.14 12:04
Jak Rząd milczy to odzywa się Miller i mówi jak jest.Miller to jedyny przedstawiciel lewicy do którego mam szacunek.
ffd2019.02.14 8:26
Umowy umowami, a zrobią tak jak UE w sprawie sądownictwa, mimo protokołu brytyjskiego do traktatu lizbońskiego. Jak raz dostałeś w nadstawioną mor.ę, to chuliganeria będzie próbowała poprawić.
Blanka2019.02.14 9:30
Rumunia ma taki sam problem w sprawach związanych z uporządkowaniem /oczyszczeniem sądownictwa jak my:"Rumuńska burza. Bruksela rozwścieczona na Bukareszt"to doniesienia jeszcze z listopada. Dlaczego unijnym zależy na utrzymaniu sądownictwa w takim stanie jak jest obecnie? Obawiają się sporów sądowych w sprawach z 447? A w ogóle to jeśli już ktoś ma płacić za szkody wywołane wojną to chyba napastnicy. Robią z nas wariatów....:)))))))))
Leżąc z kolanami w górze2019.02.14 8:17
Polska polityka zagraniczna doszła do tego poziomu, że jakby jej nie było to lepiej na tym wyszlibyśmy. Zamiast umocowanej pozycji w UE i na świecie, w sprzyjającej koniukturze, olbrzmim rynku i agresywnej ekspansji wschodniego przemysłu wysokich technologii, mamy stosunek feudalny z USA, płacimy więcej za to, czego oni normlnym krajom nie odważyliby się zaoferować w takich cenach, a oni w podzięce straszą nas Żydami. Teraz Polacy możecie się poklepać po pleckach i powiedzieć, że wstaliśmy z kolan.
Lookacz2019.02.14 9:13
Nasza pozycja w UE była ugruntowana w dosłownym znaczeniu tego słowa to w pozycji na czworaka! ... Problem w tym, ze taką sama pozycje przyjeliśmy przed Izraelem i USA!
Anonim2019.02.14 12:07
Lookacz bardzo lubię czytać twoje komentarze,zawsze celnie w punkt.
M.G.2019.02.14 12:27
Umocniona pozycja w UE: - przymus przyjmowania uchodźców których wybiorą nam Włosi, Niemcy, Francuzi; - katastrofa ekologiczna w Puszczy Białowieskiej - Niemcy mogą wycinać chore świerki, my nie; - zakaz połowów na Bałtyku dla nielicznych już polskich rybaków - szwedzkie i duńskie paszowce mogą łowić wszystko od powierzchni do dna bez kontroli; - zakaz pielęgnowania polskiej tradycji, kultury, religii ("60 tysięcy polskich faszystów ...") - maksymalne przywileje dla LGBT kosztem normalnych rodzin heteroseksualnych, przymusowa seksedukacja równościowa już w przedszkolu; sprawa jegendamtów; - zakaz dla energetyki węglowej - jak wiadomo CO2 z węgla jest szkodliwe natomiast z gazu ziemnego nie :) !!! A Niemcy właśnie rozpoczęli budowę nowej kopalni w Bawarii; W Australii która osiągnęła już 50% OZE (większość w wiatrakach) tydzień temu był blackout w stanie Wiktoria - z powodu upałów, wyżowej pogody przez parę dni nigdzie nie wiało. Podobnie było w Polsce 25 i 26 stycznia br. - nas uratował wtedy import. Obecnie rozpoczęliśmy płacenie kar za niedostateczną redukcję spalania węgla; - mimo, że polska konstytucja przewiduje skrócenie kadencji sędziów w ramach reformy sądów (dwukrotnie już to miało miejsce) UE teraz kwestionuje to prawo. Możliwość wyboru najlepszych, najstaranniej rozsądzających sprawy sędziów jest podstawowym prawem narodu. To sędziowie mają służyć społeczeństwu, a nie społeczeństwo sędziom. To samo powinno dotyczyć KE.
Urszula2019.02.14 13:01
Wystarczy spojrzeć na TK jakich tam mamy "najlepszych" sędziów. Drastycznie spadło orzecznictwo w Trybunale. Komu nie chce się pracować? Lekarzom może, nauczycielom? Nie! Pani Przyłębskiej dlatego nie wyznacza posiedzeń trybunału. W sądach powszechnych tez nie dzieje sie dobrze. Kadra mloda, niedoświadczona nigdy nie będzie najlepsza.
Sonia2019.02.15 21:20
Jeżeli źle się dzieje,trzeba zawsze wrócić do początku.Nie ma ludzi niezastąpionych.Wszyscy kiedyś zaczynali .Sędziów mamy dużo,nie wszyscy są sprawiedliwi,to należy zmienić.Sędzia na sali sądowej musi być apolityczny.W NASZYM SĄDOWNICTWIE POTRZEBNA JEST MŁODA,NIESKORUMPOWANA KADRA.Nie dotyczy to wszystkich sędziów,ale jakieś 10 % powinno odejść.
Anonim2019.02.14 7:59
Panie Leszku,za taką wypowiedz zostanie pan okrzyknięty naczelnym antysemitą.Ja ze swej strony dziękuję za ten wpis,bardzo mi pan zaimponował.
Urszula2019.02.14 12:54
Dlaczego ma być okrzyknięty antysemitą? Napisał prawdę. Wysłać Żydom ostateczną odpowiedź i nie reagować na dalsze próby zmuszenia nas do jakichkolwiek płatności.
Anonim2019.02.14 13:16
Pani Urszulo,pani też mi zaimponowała,a już myślałem że pani cała internetowa działalność opiera się na ruchu pro aborcyjnym i antyklerykalnym.
JR2019.02.14 7:56
Coś dużo ludzi obcych chce nas pouczać. A to jakaś podstarzała aktorka, a to złośliwcy, bezczelni:Timmermans i Vorhofstad, a to Pompeo czy Tusk, który od czasu do czasu wpada do Polski i czyta z kartki groźby (jakim prawem?). Za dużo tych "nauczycieli". Niech się każdy zajmie swoimi sprawami, a od Polski won!
ola2019.02.14 8:10
JR tak długo będą nas pouczać jak długo nasza dyplomacja będzie''na kolanach''.Polacy to dumny naród,szkoda że rządzący tacy ''miękcy''.
Marian2019.02.14 16:10
Mientkim Wackiem robieni
OZ2019.02.14 7:54
Na mocy wspomnianej umowy Polska - USA z 1960 r. Polska wypłacała przez 20 lat w dolarach raty, ostatnia w styczniu 1981 r, tzw. odszkodowań dla Żydów za utracone mienie pozostawione w Polsce, a raczej za gruzy powojenne. Dalsza część umowy dotyczyła, iż na wypadek dalszych roszczeń Żydów od Polski to USA przejmie na siebie te roszczenia. Jak wiadomo "Żydzi", zwłaszcza chazarscy, tacy jak Rotschildowie, Rotfeldowie majątek zdobywali i nadal w w sposób dalece omijający prawo. Wracając do tych wypłaconych już przez Polskę roszczeń /niekończących się/ przywołam wypowiedź Prof. Normana Finkelsteina /Autora "Przedsiębiorstwo holokaust" / , o tym jak Jego Matka, której udało się przeżyć Auschwitz "dostała" takie odszkodowanie w wysokości 3.000 $ / ! /- resztę przejęli żydowscy cwaniacy, to znaczy różnego rodzaju stowarzyszenia żydowskie.
Marian2019.02.14 7:40
Mowi cos zeby miec alibi przed Zydami.
Beno2019.02.14 9:23
a nasz rząd powinien powiedzieć coś i zrobić coś, żeby mieć alibi przed Polakami. Nasze interesy narodowe, a nie żydowskie. Może alibi pana Pompeo przed Zydami, ale bezczelność wobec Polaków i to w naszym domu. To chućpa, a nie dyplomacja.
Blanka2019.02.14 9:35
Nasz rząd? Jak dotąd nie zauważyłam przeciwdziałań. Dlatego przypomina mi strusia z głową w piasku.
Cipak2019.02.14 7:39
Jak to??? Minister ukochanego przyjaciela Polski - Trumpa - chce nas wykiwać??