30.12.11, 12:21

Pomnik smoleński w 2013 roku?

Do 16 stycznia można przysyłać projekty pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 roku. Choć początkowo, samo Ministerstwo Kultury miało kłopot z ustaleniem dokładnej lokalizacji monumentu, który stanie w Smoleńsku, to artyści dostali dokładne wytyczne w sprawie wysokości i otoczenia przyszłego pomnika. 

 

-  Autorzy projektów udali się do Smoleńska, by ustalić warunki przestrzenne dla pomnika, który upamiętni ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku mówił w radiowej "Trójce" Bogdan Zdrojewski. Zdaniem ministra pomnik może stanąć w pobliżu miejsca katastrofy w kolejną rocznicę tragedii, w 2013 roku.

 

Zdrojewski zapewnił, że nikt nie będzie ingerował w ostateczną decyzję jury. Powiedział też, że dołożył wszelkich starań, by skład komisji, która wybierze zwycięski projekt, nie budził wątpliwości. W komisji są  rzeźbiarze, architekci, urbaniści, artyści: Adam Myjak, Grzegorz Kowalski, Marek Budzyński, Jurij Pawłowicz Wołczek, Walerij Josifowicz Pierfiljew, Stephanje Amparo Weinmyr i Hartmut Stielow. 

 

eMBe/IAR

Komentarze

anonim2011.12.30 15:10
<p>Dobrze, że stanie w Smoleńsku. Ale przecież w pierwszym rzędzie powinien stanąć w centrum Warszawy.</p>
anonim2011.12.30 22:18
<p>Amor patriae nostra lex - Miłość do Ojczyzny naszym prawem</p> <p>&nbsp;</p>