Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Łodzi? Sprzeciw PO - zdjęcie
09.02.14, 07:27

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Łodzi? Sprzeciw PO

11

Radni PO domagają się konsultacji w sprawie pomnika i skweru. Problem stał się głównym tematem piątkowych obrad łódzkich radnych. Propozycję upamiętnienia byłego prezydentna złożyli członkowie klubu PiS.

Pomysł został poparty także przez radnych z klubu Łódź 2020. Brali oni udział w komisji dotyczącej planu przestrzennego, budownictwa, urbanistyki i architektury. „- Ostateczną decyzję co do poparcia podejmiemy dopiero w poniedziałek na posiedzeniu klubu” – powiedział Łukasz Magin, przewodniczący Łódź 2020.

Z postawieniem Lechowi Kaczyńskiemu pomnika na pl. Komuny Paryskiej i nadania jego imienia skerwoi nie zgadzają się radni z PO. Złożyli wniosek o przeprowadzenie konsultacji do prezydent Zdanowskiej. „Plac Komuny Paryskiej nie jest odpowiednim miejscem do upamiętnienia tego typu postaci, bo przy znajdującym się tam murku imprezuje”- stwierdził Bartosz Domaszewicz, motywując niechęć do pomnika troską o cześć byłego prezydenta.

Radni klubu Łódź 2020 mają nadzieję, że konsultacji w sprawie budowny pomnika jednak nie będzie. Już wcześniej klubowi odmówiono utworzenia skweru im. Margaret Thatcher, który miał się znaleźć naprzeciw pałacu Poznańskiego.

Pac

Źródło: Polska The Times

Komentarze (11):

anonim2014.02.9 8:19
Miałem napisać to samo co axal13, miasto zadłużone, dzielnice zadłużone, Piotrowska obszczana, śmieci się walają w bramach ale lepiej wydać to 20-40 tyś na kolejny pomnik, żeby gołębie miały gdzie srać.
anonim2014.02.9 9:14
@hey prosiaku w kapelusiku. Lepszym prezytentem niewątpliwie jest Komorowski, był Wałęsa i Kwaśniewski. A zapewne najnajlepszym Jaruzelski.
anonim2014.02.9 9:17
GenesisX, wiesz jak popieram Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Jak mam jednak popierać PO skoro oni są tak małostkowi ??? Tak mam dość tej stygmatyzacji, tych podziałów na naszych i onych ;-) Nistety nie ma symetrii i PO ma większy wpływ na wojnę polsko-polską niż PIS. Na własnych piersiach wykarmiła Palikota.
anonim2014.02.9 9:21
Oczywiście Prezydent Żuk jest z PO. A ty Witalij co ? Ruski agent ??? brud , smród i ubóstwo w Łodzi ? czy może w twoim ojczystym kraju ? Bo ja nie zauważam. A kraj podzielili agenci wpływu z wysokimi pozycjami w mediach, Rozejrzyj się. W końcu to o tobie " Okieana nie pierepłył a w Amierikie był !".
anonim2014.02.9 9:43
Nie dziwię się że radni PO chcą bronić czci śp prezydenta. W końcu znają swoich oraz Palikota wyborców i więc wiedzą że ci szczaliby na pomnik i malowali go sprayem.
anonim2014.02.9 10:57
@frontowiec, natomiast u mnie "na wsi" pewnych ludzi określa się mianem "chłopski filozof". Nie będę rozwijał tematu i tłumaczył, bo zapewne zrozumiesz
anonim2014.02.9 11:00
@mieszczuch, to powyżej miało być do ciebie, nie do prosiaka.
anonim2014.02.9 11:13
@frontowiec - a jakie to są te jego zasługi? Traktat Lesbijski?
anonim2014.02.9 11:53
A czego się spodziewacie od POlszewików którzy wydali wyrok na prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego za ich kadencji nawet most nie może nosić nazwy Prezydenta Polskiego Narodu ponieważ liberalno - lewicowa gangrena to jest okupacyjna władza sowieckiego agresora.
anonim2014.02.9 11:58
malinaDJ masz ty w ogóle pojęcie czy tylko powielasz zasłyszane farmazony, znasz dokładnie w jakich warunkach został zawarty traktat lisboński?
anonim2014.02.9 17:53
Jak nie chcą to nie, ja np niechciałbym pchać się na pomnik na siłę. Jak prezydenta RP Nie - to może wystawią pomnik K. Mrksowi i Engelsowi obrońcom lichwiarzy i bankierów wiadomo jakich? Bo przecież nie potępiał Lichwy w swoich dziełach! - Tylko potępiał z wielkim zaangażowaniem kapitalistów i obszarników - jakich? "Narodowych"