KE znów atakuje Polskę. Tym razem za pomoc branży turystycznej - zdjęcie
02.07.20, 13:34fot. Corentin_béchade cc by-sa 4.0, wikimedia commons.jpg

KE znów atakuje Polskę. Tym razem za pomoc branży turystycznej

1

Komisja Europejska umiłowała sobie Polskę. Zwłaszcza pod rządami PIS. Tym razem wszczęto procedurę o naruszenie prawa UE za zmiany w przepisach dotyczących rozliczeń między biurami turystycznymi i ich klientami za niewykorzystane pakiety wyjazdowe.

Zdaniem Komisji polskie procedury w ramach tarczy antykryzysowej są niezgodne z prawem unijnym. Vouchery jakie biura turystyczne mają proponować klientom lub zwrot kosztów z oczekiwaniem 180 dni na zwrot jest zdaniem Komisji niezgodny z prawem. W oświadczeniu dowiadujemy się, że „prawa konsumentów, w tym dotyczące zwrotu środków, zachowują ważność w obecnym kontekście, a krajowe przepisy wspierające firmy nie mogą osłabiać unijnych regulacji”.

Wyjątkowo sprawa dotyczy nie tylko Polski, ale również Czech, Cypru, Grecji, Francji, Włoch, Chorwacji, Litwy, Portugalii i Słowacji.

ks/ PAP

Komentarze (1):

Dominiq2020.07.2 16:01
Czyli najpierw piszecie że KE umiłowała sobie Polskę w dręczeniu, a na koniec że sprawa nie dotyczy tylko Polski ale też takich krajów jak Francja czy Włochy i pół UE - no zdecydujcie się na jedną narrację.