04.03.19, 08:10screenshot TVP Sport

Polska wygrywa klasyfikację medalową HME Glasgow 2019!

To był przepiękny dla polskiego sportu weekend w Glasgow. Polacy ostatecznie zwyciężyli w klasyfikacji medalowej mając na koncie siedem medali, w tym aż pięć złotych!

Ostatni medal dla Polski w lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Europy wywalczyła polska sztafeta 4x400 metrów kobiet. W składzie Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic uzyskały czas 3.28,77.

Złote medale zdobyli też Michał Haratyk w pchnięciu kulą, Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce, Ewa Swoboda w biegu na 60 m, Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m. Srebrne medale wywalczyli Sofia Ennaoui w biegu na 1500 m oraz Piotr Lisek w skoku o tyczce.