Prawo i Sprawiedliwość przygotowało rewolucyjne projekty ustaw, które wreszcie po tylu latach nieudolności poprzednich rządów sprawią, że rodzina w Polsce będzie traktowana zgodnie z konstytucją, jaka najważniejsza wartość dla państwa.

Przypomnijmy: Ustawa wprowadzająca comiesięczne wypłaty po 500 zł na każde - drugie i kolejne dzieci to sztandarowy projekt zwycięskiego Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną, jeden z autorów programu gospodarczego PiS Henryk Kowalczyk mówi wprost: „ Chcemy uchwalić tę ustawę jak najszybciej, razem z innymi. Z pakietu na pierwsze 100 dni rządu. Wydaje się, że jej wejście w życie 1 marca jest dobrym terminem. Chcemy dotrzymać słowa. Nie wycofujemy się z tej deklaracji”.

Projekt ustawy jest już gotowy i będzie wdrażany od razu po zaprzysiężeniu nowego rządu Beaty Szydło. Autorzy projektu szacują, że beneficjentów z niskimi dochodami będzie około 790 tys. Ale w sumie z dodatków może skorzystać nawet 3,6 mln dzieci. Bo bez względu na dochody, świadczenie będzie przysługiwało na drugie i każde kolejne dziecko.

I co ważne, jak podkreśla poseł Kowalczyk ustawa wprowadzająca dodatki zostanie przedstawiona w pakiecie z propozycjami podatkowymi PiS. Tak, aby od razu znaleźć finansowanie. Koszt projekty 500 + to około 22 mld złotych .

Kolejna sprawa to sześciolatki. Prawo i Sprawiedliwość już przygotowało projekt nowelizacji ustawy. Sprawi on, że sześciolatki wrócą do zerówek. Sześciolatka będzie można posłać do szkoły, ale tylko na życzenie rodziców. I jeśli dziecko będzie na to gotowe.

Pierwsze projekty ustaw jakie będzie realizował rząd Premier Szydło są ukłonem w kierunku normalizacji i demokracji. Przypomnijmy akcja ocal sześciolatka zebrała milionowe podpisy obywateli, które zostały przez były rząd PO-PSL po prostu olane. PiS chce odbudować szacunek Polaków do polityki. Nastaje normalność, tak upragniona od 1989 roku.

Philo