Polska Grupa Pocztowa zarejestrowana na Cyprze, ale nie współpracuje z sex-shopem! - zdjęcie
29.01.14, 11:22fot. sxc.hu

Polska Grupa Pocztowa zarejestrowana na Cyprze, ale nie współpracuje z sex-shopem!

9

Rafał Zgorzelski, prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych. podkreślił, że zarówno PGP, jak i InPost oraz RUCH są wpisane do rejestru operatorów pocztowych Urzędu Komunikacji Elektronicznej i spełniają wszystkie wymagania. Dodał również że w stosunku do milionów przesyłek obsłużonych przez Polską Grupę Pocztową liczba reklamacji jest niewielka, a odbiór listów trwa krócej, niż w placówkach Poczty Polskiej.

Rafał Zgorzelski zdementował również informacje, jakoby grupa PGP miała punkty odbiory korespondencji zlokalizowane w sex-shopach. - Polska Grupa Pocztowa nie ma problemów z doręczaniem przesyłek, współpraca z Centrum Zakupów dla Sądownictwa układa się bardzo dobrze, a żadna korespondencja nie jest wydawana w sex-shopie, bo spółka nie współpracuje z takimi firmami  – powiedział na antenie radiowej Jedynki prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych.

Tyle o współpracy Polska Grupa Pocztowa z sex – shopami. Ale pojawił się kolejny, spory problem. Jak donosi dziennik „Fakt” „pojawiły się obawy, że na przetargu stracić może państwo. Okazuje się, że jedynym właścicielem i akcjonariuszem PGP jest spółka Badenhop Holdings Limited zarejestrowana na Cyprze. Czyżby tam pocztowa firma chciała uciec z podatkami?”.

Portal Fronda.pl próbował cały poranek skontaktować się z PGP, niestety bezskutecznie. Jeśli prawdą jest, że jedyny właściciel PGP jest zarejestrowany na Cyprze, to świadczy to tylko o totalnym chaosie i bałaganie  w polskim rządzie. Przypomnijmy: że PGP wygrała przetarg z Pocztą Polską bo zaoferowała polskiemy rządowu niższa cenę o … 84,5 mln złotych.

AB/Polskie Radio/Fakt

Komentarze (9):

anonim2014.01.29 11:29
"Okazuje się, że jedynym właścicielem i akcjonariuszem PGP jest spółka Badenhop Holdings Limited zarejestrowana na Cyprze. Czyżby tam pocztowa firma chciała uciec z podatkami?”. - sorry, ale takie mamy podatki, że firmy zgodnie z prawem, przenoszą się do krajów, gdzie podatki są niższe.
anonim2014.01.29 11:44
Nie ma nic złego w rejestracji firmy na Cyprze.
anonim2014.01.29 11:56
nie rozumiem artykułu. podatki lepiej płacić niższe niż wyższe. bardzo dobrze, że płacą na Cyprze.
anonim2014.01.29 12:53
Dlaczego ta firma miała ofertę niższą, bo nie musi płacić dużego podatku w Polsce. W związku z tym Wymiar sprawiedliwości mniej zapłaci za te przesyłki i na jedno wyjdzie. Kiedyś przez podatki Kluska musiał sprzedawać swoje komputery do SZKÓŁ PAŃSTWOWYCH żeby PAŃSTWO POLSKIE zaoszczędziło. :) Dziś Państwowy wymiar sprawiedliwości musi kupować usługę pocztową w firmie zarejestrowanej na Cyprze (któraa chce mniej płacić podatku), aby państwo polskie zaoszczędziło. :) To pokazuje, że teraz mamy większy socjalizm niż za komuny, Bareja tego by nawet nie wymyślił. :)
anonim2014.01.29 13:03
Trzeba mieć nieźle zryty beret by się cieszyć z tego że jakaś firma nie będzie płacić podatków w Polsce. To coś takiego jak poślizgać się boso na ślizgawce na złość babci. Bo brakujące fundusze wyrównają Vatem, likwidacją ulg czy zniesieniem dotacji.
anonim2014.01.29 13:34
trzeba mieć problemy z beretem jeśli ktoś się cieszy z płacenia podatków. i tak: znacznie tańszym i efektywniejszym podatkiem jest vat. nie ma czegoś takiego jak podatek płacony przez firmę, bo to najzwyczajniej koszt. nie ma znaczenia czy firmie wzrośnie koszt np surowców o 500 zł czy o 500 wzrośnie podatek. ma to się tak samo do ceny towaru widzianej przez klienta. podatki i tak opłaca konsument i lepiej, żeby to był tańszy podatek VAT, bo PITy i CITy tworzą koszty które kumulują tym bardziej im więcej podmiotów gospodarczych uczestniczy w produkcji.
anonim2014.01.29 14:45
Mikołaj50: Trzeba mieć nieźle zryty beret, żeby ustawić podatki na takim poziomie, że firmy uciekają zagranicę. Przepraszam bardzo, ale co szkodzi rządowi ustawić podatek CIT na cypryjskim poziomie 12 %, i zacierać ręce patrząc jak firmy zagraniczne przenoszą do nas centrale ?? Złodziejem jest ten, który zabiera, a nie ten, który nie chce dać się okraść.
anonim2014.01.29 14:58
"Trzeba mieć nieźle zryty beret by się cieszyć z tego że jakaś firma nie będzie płacić podatków w Polsce." Nie, kiedy podatki są tak wysokie jak dzisiaj w Polsce (licząc z ZUS i VAT to 70%) to obowiązkiem patrioty jest unikać ich płacenia na ile się tylko da. Bo wysokie podatki niszczą naród.
anonim2014.01.30 21:24
niedlugo to korespondencje w kiblu miejskim bedziemy odbierac TUSKOLANDIA