„Polska gospodarka stoi na stabilnych nogach i jest gotowa na kolejne wyzwania” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Przedstawił dane GUS, według których nowe zamówienia w styczniu wzrosły rok do roku o 5,5 proc., po spadku o 3,7 proc. rok do roku w grudniu. W ujęciu miesięcznym zamówienia w styczniu wzrosły o 19,5 proc., po spadku o 3,1 proc. miesiąc wcześniej.

 

Jeszcze większa, zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, jest dynamika zamówień na eksport. Nowe zamówienia w przemyśle na eksport w styczniu w ujęciu rok do roku wzrosły o 8,8 proc., po wzroście o 5,5 proc. rok do roku w grudniu. W ujęciu miesięcznym natomiast nowe zamówienia na eksport wzrosły w styczniu o 19,4 proc., po spadku 4,7 proc. grudniu.

W styczniu, w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku, wzrosła produkcja przemysłowa o 1,1 proc., w porównaniu z poprzednim miesiącem natomiast o 4,5 proc.

W środę natomiast Eurostat przedstawił dane o najniższym bezrobociu w historii Polski, które w czwartym kwartale ubiegłego roku wynosiło 2,9 proc.

 

kak/ Twitter, PAP