Polscy politycy dokonali publicznego katharsis - zdjęcie
24.12.13, 12:02fot.intuitives/sxc.hu

Polscy politycy dokonali publicznego katharsis

2

Publiczne katharsis dokonane przez niektórych polskich polityków na pewno sprawi, że przy wigilijnym stole poczują się trochę lepiej z faktu wyznania swoich win. Choć, co wydaje się dziwne, nie wszyscy politycy chcieli przeprosić za swoje grzechy.

„Jarosław Gowin przeprosił za ostre słowa o Platformie Obywatelskiej, a Przemysław Wipler za wpadkę pod klubem "Enklawa" i za głosowanie w sprawie dotacji dla IPN na badania na "Łączce"”.

Jan Tomaszewski z PiS po raz kolejny przeprosił byłą już ministrę Joannę Muchę za dowcip o "zapładnianiu krowy", a poseł John Godson za żarty o homoseksualizmie prezesa PiS. 

Pytana przez portal TVP.info polityk PiS Krystyna Pawłowicz „nie ma zamiaru przepraszać, ani za nazwanie unijnej flagi "szmatą", ani za kontrowersyjne wypowiedzi na temat środowisk LGBT”. - To oni mnie powinni przeprosić - stwierdziła posłanka PiS.

Za "tweeta" o "kolesiu naprutym jak kuter" nie chce Przemysława Wiplera przepraszać Jacek Kurski z Solidarnej Polski. - Przecież to znakomity "tweet", No może dziś napisałbym "dżentelmenie", a nie "kolesiu", ale sformułowanie "napruty jak kuter" oczywiście bym zostawił. To było bardzo potrzebne, bo to, czego się dopuszcza ten osobnik – jest bardzo niestosowne - podkreślił Kurski.

Oczywiście Stefan Niesiołowski w ogóle nie widzi potrzeby nikogo i za nic przepraszać. Na pytanie czy poda rękę kard. Stanisławowi Dziwiszowi powiedział, że nie. Przypomnijmy: Niesiołowski powiedział w Radiu ZET: „że kard. Dziwisz powinien się zastanowić, jak naprawić skutki swojej tragicznej, fatalnej decyzji o tym, że Lech Kaczyński, najgorszy prezydent po 1989 r., leży na Wawelu.

Cóż, my jako katolicy przebaczymy wszystkim i prosimy o przebaczenie naszych grzechów. Wigilia i Boże Narodzenie sprzyja pewnej formie publicznego katharsis i sądzę, że powinna odbyć się w duchu prawdziwej pokory i pojednania. A że walka o dusze człowieka cały czas trwa, to potwierdza jedynie, że nieustanie jesteśmy na drodze prawdziwego nawrócenia.

Sebastian/TVP.info

Komentarze (2):

anonim2013.12.25 0:30
@Fascination Niesiołowski od wielu lat obraża wszystko, co się rusza i jest spoza Platformy, ale oczywiście nie ma za co przepraszać. Dlaczego do polityków PO nie stosujesz tych samych kryteriów oceny, co do polityków PiS i SP? W kwestii Pawłowicz i Kurskiego - zgadzam się z Tobą całkowicie.
anonim2013.12.27 12:07
Czy katolicy mają obowiązek zawsze przebaczać bez pytania, bez żadnej prośby o przebaczenie, tak ot? Przecież nawet Bóg nam nie przebacza, jeśli Go nie poprosimy. Na ile takie "przebaczanie" jest tylko jakimś chorym unikiem, ucieczką od przyznania, że ktoś nas zranił, skrzywdził, lub zgrzeszył? Dla mnie to jest chore i tchórzowskie.