Polityk opozycji: Kaczyńskiemu, ale i Gowinowi nie ufamy. Gowin spotkał się z Grodzkim - zdjęcie
04.04.20, 20:47Tomasz Grodzki, Jarosław Gowin/YT/RMF FM/KPRM

Polityk opozycji: Kaczyńskiemu, ale i Gowinowi nie ufamy. Gowin spotkał się z Grodzkim

41

Wicepremier Jarosław Gowin zwrócił się do posłów opozycji:

– Apeluję o przemyślenie tej propozycji przez liderów opozycji, zaczynam już dzisiaj wieczorem przez spotkanie z panem marszałkiem Tomaszem Grodzkim, konsultacje z liderami opozycji. Zobaczymy jaki będzie ich wynik

Do spotkania marszałka Grodzkiego z ministrem Gowinem doszło wczoraj. Grodzki po spotkaniu powiedział „GW”:

- Rozmawialiśmy o tym, jak przesunąć wybory, bo obaj się zgodziliśmy, że 10 maja nie są możliwe ze względów zdrowotnych

Dodał też:

- Omówiliśmy także różne sposoby i opcje przełożenia wyborów - wymaga to dalszych rozmów liderów politycznych celem wypracowania rozwiązania

Jeden z polityków opozycji, który chce pozostać anonimowy, odnosząc się do spotkania marszałka Grodzkiego z wicepremierem Gowinem powiedział:

- Kaczyńskiemu, ale i Gowinowi nie ufamy. Sprawdzian prawdziwych intencji wicepremiera będzie już w poniedziałek

W poniedziałek PiS złoży w sejmie projekt ustawy o głosowaniu korespondencyjnym i w takiej formie miałby się odbyć najbliższe wybory prezydenckie.

Jak nieoficjalnie wiadomo, ugrupowanie polityczne „Porozumienie” Jarosława Gowina ma poprzeć ten projekt w poniedziałek, ponieważ najprawdopodobniej nie uda się uzyskać większości w sejmie, aby zmienić jednorazowo konstytucji zgodnie z propozycją złożoną przez „Porozumienie”.


mp/pap/wyborcza.pl/300polityka.pl

Komentarze (41):

Walter2020.04.5 17:46
Dla Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego lepiej jest zrobić wybory korespondencyjne w czasie pandemii koronawirusa i zarazić tysiące osób niż je przełożyć, a następnie przegrać. Za kilka miesięcy będzie ogromna recesja gospodarcza i szanse na reelekcję Andrzeja Dudy znacząco spadną. Dlatego władza pisowska spieszy się z tymi wyborami, pragnąc je przeprowadzić jeszcze przed zbliżającym się załamaniem gospodarczym. Andrzejowi Dudzie nie spadły sondaże z powodu wielokrotnego łamania konstytucji, ani z powodu całkowitej dyspozycyjności w stosunku do Prezesa PiS-u, ani z powodu przekazania 2 mld zł z budżetu państwa na swoją kampanię wyborczą. Spadną mu jednak notowania w sondażach w przypadku załamania gospodarczego.
Realista2020.04.5 17:00
Ale po co PIS miałby zmieniać konstytucję i przesuwać wybory? Przecież główny epidemiolog kraju Jarosław Kaczyński twierdzi, że głosowanie będzie bezpieczne i nie ma potrzeby przesuwania wyborów. Szkoda mi wszystkich, którzy wezmą udział w tym wyborczym szaleństwie Kaczyńskiego, zarażą się i niektórzy pewnie też umrą. Absurdalne w tym wszystkim będzie to, że jeśli w Sądzie Najwyższym znajdą się niezależni sędziowie z kręgosłupem moralnym, którzy nie będą się bali władzy, nie będą mieli wyjścia. Te wybory będą nieważne i będą musieli to stwierdzić. W efekcie to szaleństwo Kaczyńskiego i ofiary w ludziach mogą nawet nie przynieść efektu, bo w efekcie tych wirusowych wyborów Duda nie zostanie wybrany.
t2020.04.5 16:28
Gowin ma wizję władzy po Kaczyńskim, więc jak nie drzwiami to oknem. No i Duda ma dzwonić.
ola2020.04.5 14:38
A my naród nie ufamy opozycji więc zagłosujemy na PIS. Dostali frajerzy szansę aby obecny Prezydent za 2 lata nie mógł kandydować ale szansę odrzucili. Drugiej nie dostaniecie . Taką postawą udowodniliście że nie nalezy was traktować poważnie, Czekamy na wybory 10 maja.
Maczek2020.04.5 13:55
A my nie ufamy grodzkiemu,Borysławowi Budce,Kidwawie Kosiniakowi i całej Lewicy
MM2020.04.5 11:51
Wybitnie antypolski rząd PiS realizuję politykę swych mocodawców z USA i Izraela... wystarczy poczytać wypowiedzi Morawieckiego, Emilewicz czyTerleckiego.
Fergal2020.04.5 11:49
Dla komuchów z PiS tylko koryto i lans się liczy... mają gdzieś prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli.
Nina2020.04.5 11:47
Dla komuchów z PiS tylko koryto i lans się liczy... mają gdzieś prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli.
Dalia2020.04.5 11:44
I słusznie, ten cały (nie)rząd to pokaz kompletnej nieudolności.
Ola2020.04.5 11:05
Opozycja ufa Gowinowi, to jest od jakiegoś czasu ich człowiek . Pewnie działa na polecenia Tuska.
anonim2020.04.5 9:56
Takiej szuji ktora zdradzila raz POmiotow szkopskich a teraz koalicjantow nikt juz nie zaufa.
nie lubię Was nieudouczone fiuty i pochewki2020.04.5 9:49
Tusk vel Bąk nie ufa Grzesiowi: Grzesio nienawidzi Tuska; Bąk z Zoppot nie lubi polskości; Polacy nie ufają Tuskowi i POplatfie; Kidawa nie lubi Tuska; Tusk poniża Kidawę; Jachira drwi z POplatfy; POplatfa obraża Polaków; naród oblewa obciachową POplatfę; POplatfa rozpada się na dwa Półdfupki-półtuski itd
witold2020.04.5 9:25
Z Grodzkim mozna sie latwo dogadac,wystarczy podsunac mu koperte.
Raf2020.04.5 9:25
Pan Gowin od lat szuka dla siebie - miejsca skąd mógłby wystartować na stanowisko proporcjonalne do jego ego..... To nie jest możliwe, ale on o tym w swoim zaślepieniu nie wie... Lepiej będzie dla kraju jak odda się rozważaniom powiązanym z pokorą. Trzeba pamiętać, że pycha to pierwszy krok do totalnego upadku
Bies2020.04.5 12:55
Musi też pamiętać że następnej posadki nie będzie.
przyszły Prezydent Polski Arłukowicz2020.04.5 9:16
nie ufam Kidawie i Budce
skarb2020.04.5 9:14
P.Gowin niech Pan nie robi przedstawienia chyba kto jak kto ,ale PANnajlepiej wie czego chce zjednoczona opozycja??????/czyzby Pan chcial do niej dolaczyc???????? ,chyba tylko glupiec wierzy,w uczciwosc zjednoczonej totalnej POpozycji,jezeli PAN DBA O INYERESY POLSKI TO NIECH PAN NAPRAWDE ZAUFA PiS JAK WIEKSZOSC MYSLACYCH ,UCZCIWYCH POLAKOW.!!!!!!!!!
nie ma dla Was miejsca- nie przychodż WON2020.04.5 8:55
ja po doświadczeniach, nie ufam POplatusom, Mimo, że jest pandemia i obostrzenia, jako jedyna czarna owca z szlacheckiej, patriotycznej rodziny; aktywista PO ze Wilanowa oraz z KODu (wtedy bezpartyjny) - wtoczy się do symbolicznego Wielkanocnego stołu na krzywy ryj, sztućce srebrne rodowe wyniesie, dobierać się zacznie do żonki i na koniec na brudzi w salonie i będzie wieczorem w TVN24 mówił jak mu śmiewrdziało
Marta2020.04.5 8:38
Dlaczego "opozycja" nie zgadza się na wybory korespondencyjne? No bo te w komisjach mają już opracowane, jak je "ulepszać", żeby wynik był korzystny. To opanował i PSL i PO. A wybory korespondencyjne to nowa sytuacja, nie ma ulokowanych ludzi, nie wiadomo co drukować, jakie będą procedury. W dodatku granice pozamykane, wiec trudno pojechać do Rosji na szkolenie. A sami niczego nie wymyślą, bo główki powolne. Mało czasu. Co robić? Krzyczmy i straszmy, że zbrodnia, niebezpieczeństwo, będą fałszować, i co nam tylko przyjdzie do głowy.
MM2020.04.5 11:54
Głupcy twojego pokroju wszystko kupią... to przecież poseł PiS, niejaki Schreiber mówił o możliwości anulowania wyborów, gdyby wynik był niekorzystny... a wybory organizuje rząd, to on ma możliwość dłubania w wynikach.
Bies2020.04.5 12:51
Ty możesz tylko podłubać w nosie i nie będę cię przestrzegał abyś tego nie robił.
Matwiej Bej2020.04.5 8:37
Ciekawe czy J.Gowin ma świadomość ,brak wyborów w Maju,to PRZEDTERMINOWE WYBORY PARLAMENTARNE.
Bies2020.04.5 12:48
W tym on jest obeznany ale chce być języczkiem u wagi. W przyszłym tygodniu sprawdzimy czy już z nim koniec. Następnej reelekcji nie będzie.
Elektor2020.04.5 0:01
Ja pier-dolę ! PIS ponad 50% poparcia, a Andrzej Duda 55% !!!!!!!!!! Nie pytajmy durniów z opozycji, nie pytajmy Gowina - tylko procedujmy ustawę o wyborach korespondencyjnych. Jeśli opozycja i frakcja Gowina będą przeciwni i nie przyjmą ustawy , to wtedy 10 maja dowody osobiste i długopisy w łapy i do urn wyborczych w maskach i rękawicach ! I powtarzam: Wybory są dla nas obowiązkowe, a tchórzliwa opozycja może pozostać w domach !
Pisbusters2020.04.4 23:59
Hej, lewackie świry popierające lewackich przygłupów ! Ostatni sondaż: PIS 50% poparcia ! No to nasuwa się pytanie: Kiedy polubicie PIS ?! Nie lękajcie się, mówił Papież Jan Paweł II święty, najsłynniejszy człowiek świata. Nie lękajcie się PO-myleńcy przegranej, waszej totalnej klęski i waszego końca. I nie żałujcie czasu, który straciliście bezpowrotnie popierając kłamców, złodziei i zdrajców !!! Pytam was, bo jeśli PO wyprowadzi sztandar, co w 90% gwarantuje Butka – zostaniecie bezdomnymi, z pustymi łbami ! Tylko brzuchy będziecie mieć pełne dzieki PIS-owi, chociaż według mnie, to marnowanie żywności i marnowanie pieniędzy dla was na programy rodzinne i pomocowe.
Konfederacja2020.04.5 11:48
Lewackiego przygłupa ujrzysz w lustrze... prostak kupiony za 500 zł.
Stachu2020.04.4 23:58
Mały człowiek i wielki patriota – Jarosław Kaczyński, samotny, bez bogactwa, z kotem przyjacielem ! Mały człowiek, a wielki strateg, równy Napoleonowi, mądry, przewidujący, podejmujący zawsze trafne decyzje i robiący z opozycją polityczną dosłownie to co chce. To nie jest proste za każdym razem wyprowadzić w pole, ośmieszyć, upodlić całą bandę lewackich ugrupowań politycznych. Do tego trzeba mieć charyzmę, umiejętność przewidywania i niesamowity zmysł organizacyjny. Pytam więc totalną opozycję i ich zwolenników: Czy jeszcze nie czujecie się upokorzeni, czy nie czujecie się debilami robionymi w „konia” przez jednego małego człowieka ?! Czy po tylu wylanych pomyjach, wściekłej i kłamliwej krytyki, pomówień, manipulacji, hejtu, nie wstyd wam, że taki mały człowiek doprowadził PIS do 50 procentowego poparcia i zdeptał was wszystkich do nieliczącej się najgłupszej opozycji na świecie ?! Taki mały człowiek udowodnił wam, że nie macie nam, normalnym ludziom, nic do powiedzenia, i nie powinniście zajmować się Polską ! Panie Jarosławie, Pan nie jesteś samotny, Pan ma miliony Polaków, którzy stoją za Panem murem w budowie naszej nowej Ojczyzny !
Marta2020.04.5 8:46
Prawdę piszesz Stachu, tylko boli mnie ten "mały człowiek". Niski to nie znaczy "mały". Jakie znaczenie ma wzrost? Gowin jest wysokim kurduplem, I co?
Dalia2020.04.5 11:43
Nieudolna, kłamliwa propaganda.
TONI2020.04.4 23:08
Gowin był w kiedyś w PO, to głupota platformiarska mu POzostała.
Dam2020.04.5 7:38
A zdajesz sobie sprawę, że Morawiecki też.
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.4 22:08
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
plantator buraków2020.04.4 21:41
Rewelacja Panie Prezesie ! Prezes gotuje ze stoickim spokojem czerwono-różowo-tęczowe szumowiny na wolnym ogniu. Szumowiny skrzeczą, pękają, trzaskają i niesamowicie przy tym śmierdzą. Prezes bowiem gotuje szumowiny po to, by ludzie wiedzieli jak one faktycznie cuchną. I znowu, dzięki wolnemu gotowaniu przez Prezesa, szumowiny coś niecoś dowiedziały się też wzajemnie o sobie. Choćby to, że „tygrysek” ZSL-PSL, niejaki Kosiniak-Kamysz, zwany również tęczowym gumowcem planował przy okazji wystrychnąć na dutka swoich „totalnych” niby-sojuszników. Zaczął umawiać się z Gowinem, że Duda za dwa lata nie mógłby startować i on wtedy mógłby być jedynym kandydatem „totalnych”. Nie będzie rozpadu koalicji Zjednoczonej Prawicy. „Totalny” motłoch znowu okazał się bandą naiwnych i obłąkanych nienawiścią przygłupów. Prezes spokojnie wysondował swoje koncepcje wyborów prezydenckich „Maj 2020”i już wie, że coraz większe znaczenie – tym razem w sensie pozytywnym – ma w Polsce zwykła papierowa koperta. A czerwono-różowo-tęczowym „totalnym” szumowinom pozostaje jedynie wyć z wściekłości w zupełnie ustronnych miejscach i przegryzać sobie nawzajem nabrzmiałe wściekłością tętnice. Dla Pana Prezesa owacje na stojąco !
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.4 21:51
Genialny srateg :)
Saki Faki2020.04.4 23:11
Tak ale jaki słodki a ty więcej mydła proszę;-) Paaaa.
Jenny2020.04.5 7:46
Maz stanu i architekt Polski 😂 😂 😂
Bies2020.04.5 12:40
Brawo. W sam punkt.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.4 20:58
Ręce opadają. To ma być opozycja? To piz....y. Jeśli ktoś się boi podpisać pod takim zdaniem: "Kaczyńskiemu, ale i Gowinowi nie ufamy. Sprawdzian prawdziwych intencji wicepremiera będzie już w poniedziałek" To jest mięęęką polityczna bułą. Ja się nie boję i podpisuję się pod tym zdaniem. Opozycja jest równie beznadziejna jak rząd, albo k... bardziej. Fuuu K
Saki Faki2020.04.4 23:09
Bula miękka I love it. Jestem z tobą dzień i noc. Agnieszka kanapki przyniesie. Walczmy o miłość. Nie dajmy się pożreć temu Godzilli Kaczorowi. Mam wazeliny dużo w zapasie. Pamiętaj nie jestem obojętny na twój ból. Uf, uf uf.
kibic2020.04.4 20:53
Gowin hańbą Zjednoczonej Prawicy !!!
Bies2020.04.5 12:36
To było do przewidzenia. Ze skażenia przez Podłych Oszustów nie wychodzi się nigdy. Stale zostanie ich pupilkiem. Paskudny charakter i mierny polityk.