Policja ujęła prawniczkę i jej wspólnika - powoływali się na wpływy w spółkach energetycznych i planowali duże oszustwo - zdjęcie
08.04.21, 15:20fot. pixabay.com/pxhere.com

Policja ujęła prawniczkę i jej wspólnika - powoływali się na wpływy w spółkach energetycznych i planowali duże oszustwo

8

Policjanci Wydziału do walki z Korupcją Komendy Stołecznej Policji pozyskali informacje, że 38-letnia prawniczka świadcząca usługi w spółkach energetycznych, powołując się na wpływy u funkcjonariusza wysokiego szczebla, złożyła przedsiębiorcy posiadającemu udziały w firmach energetycznych propozycję zakończenia postępowań rzekomo prowadzonych przeciwko niemu przez służby CBA, CBŚP, a także MSWiA. Według niej mężczyzna miał zostać w najbliższym czasie zatrzymany przez wspomniane służby jako członek zorganizowanej grupy przestępczej i tymczasowo aresztowany.

W trakcie prowadzonego postępowania stołeczni policjanci ustalili, że 38-latka współpracowała z firmami, w których przedsiębiorca posiadał udziały.

Kobieta w trakcie dwóch spotkań z przedsiębiorcą poinformowała go, że w zamian za pozytywne załatwienie zakończenia rzekomych postępowań prowadzonych przeciwko niemu,  będzie musiał  wręczyć jej 800 tysięcy złotych w dwóch transzach, po 500 tysięcy i 300 tysięcy złotych. Jednocześnie prawniczka dodała, że będzie on musiał zbyć swoje udziały w jednej ze spółek energetycznych, której to działalność miała być przedmiotem zainteresowania służb, co miało go uwolnić od domniemanych problemów z prawem. Kobieta wskazała również przedsiębiorcy dzień i miejsce, kiedy miałby jej przekazać pieniądze.

W związku z tym, że przedsiębiorca był przekonany, że nie naruszył prawa, o propozycji poinformował prokuraturę i złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Prokuratura Okręgowa Warszawa - Praga, która wszczęła śledztwo w tej sprawie, powierzyła je do prowadzenia Wydziałowi do walki z Korupcją Komendy Stołecznej Policji. Policjanci przeprowadzili działania operacyjne i nie potwierdzili udziału przedsiębiorcy w jakiejkolwiek grupie przestępczej. Przeprowadzili również realizację, podczas której 38-letnia prawniczka została zatrzymana na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa w trakcie przyjmowania korzyści majątkowej w wysokości 500 tysięcy złotych od przedsiębiorcy.

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa - Praga 38-latka usłyszała zarzut powoływania się na wpływy i usiłowania oszustwa w stosunku do mienia o znacznej wartości. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta została decyzją sądu aresztowana na 2 miesiące. Policjanci zatrzymali też mężczyznę działającego z prawniczką. W prokuraturze usłyszał on taki sam zarzut. Sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

 

mp/policja.pl

Komentarze (8):

JegoMatkaSzydełkujeWRadzieNadzorczejKombinatu2021.04.8 17:31
Obsługiwała prawnie państwowe spółki energetyczne? Czyli ma 78 lat, w 1963 roku z wyróżnieniem skończyła wieczorowo kurs szycia podomek a potem pracowała długoletnio i nieumysłowo w przesypowni krochmalu. W 2018 roku e okazało się, że urodziła wiceprezesa Państwowych Zakładów Przerobu Podrobów URSUS. Z tego powodu wybrała się w 2019 roku na tygodniowy Kurs Zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek PiSocjalizmu Katolickiego. Zdała różaniec, litanię i część tabliczki mnożenia z zerami. Po zakupieniu zeszytu w kratkę założyła Kancelarię Prawniczo-Doradczo-Ekspercką. Na drugi dzień podpisały z nią umowy długoterminowej obsługi 23 spółki skarbu państwa. Także z branży energetycznej.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.8 17:25
kochanek szMacierewicza niejaki bartuś misiewicz też się powoływał na wpływy w MON kręcąc wałki...
Grizzly2021.04.8 16:34
Gdyby mnie rabin Nożykdokütasa nie obrzezał to miałbym chüja, a tak ... A tak, tylko chüjem jestem.
Grizzly2021.04.9 9:25
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Grizzly2021.04.8 15:56
Gdyby zapisała się do PiS to mogłaby spać spokojnie.
Grizzly2021.04.9 9:25
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Anonim vel AAAtomek vel masa innych nicków2021.04.8 15:28
Nadal i z coraz większym przekonaniem uważam, że moim duchowym idolem jest… Adolf Hitler. Sam się zdumiałem, ale to fakt! A to ze względu na jego ważne słowa, które wypowiedział na naradzie dowódców w przededniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Przecież ja (i moje wierne klony, jazgoczące kundelki szatana) nie robimy od lat na tym forum niczego innego! Zniszczyć Polskę! Zniszczyć Kościół! Zacytuję Hitlera: "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. […] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo. Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni". Piękne, prawda? Jemu nie udało się Messerschmittami i Tygrysami, ale nam się uda aborcją i LGBT!!!
LLP ^2021.04.8 15:23
Środowisko prawnicze oraz lekarskie to najbardziej zdemoralizowane środowiska zawodowe w Polsce .