Polak nie lubi Arabów? Lubi ich w ich krajach! - zdjęcie
20.07.15, 09:10Arabki (fot. wikipedia)

Polak nie lubi Arabów? Lubi ich w ich krajach!

7

– Przeciętny Polak boi się Islamu, bo kiedy słyszy słowo muzułmanin, widzi terrorystę, gościa z długą brodą i kałasznikowem, który biega po górach. - mówi Kamil Kamiński, prezes Fundacji Przestrzeń Wspólna w najnowszym Newsweeku.

Gazeta informuje, że Polak nie lubi Araba, gdyż według niego jest to terrorysta, fanatyczny wyznawca islamu, a dodatkowo więzi i bije swoją żonę. Jednak jak dodaje gazeta, problem w tym, że Polak Araba nie zna, ponieważ nie spotkał ani jednego w swoim życiu.

– Przeciętny Polak boi się Islamu, bo kiedy słyszy słowo muzułmanin, widzi terrorystę, gościa z długą brodą i kałasznikowem, który biega po górach. A ponieważ nie ma kontaktu z prawdziwym muzułmaninem, nie może skonfrontować tego obrazu, więc rodzi się w nim lęk – mówi Kamil Kamiński, psycholog od 10 lat zajmujący się pomocą dla uchodźców, prezes Fundacji Przestrzeń Wspólna.
Jak dodaje - ten lęk jest celowo podsycany przez różne grupy.

– Tych grup jest sporo, począwszy od zwykłych skinheadów, przez ruchy narodowe typu Młodzież Wszechpolska, która chce przyjmować do Polski tylko uchodźców chrześcijańskich, po Polską Ligę Obrony, która walczy o zachowanie „europejskiej tożsamości”. Niedawno zorganizowała akcję patrolowania dyskotek – jej wolontariusze chodzili do klubów i szukali muzułmanów. Jak ich identyfikowali? Po wyglądzie, więc muzułmaninem mógł zostać każdy, kto miał ciemną skórę. Mieszkaniec Indii, chrześcijanin z Syrii a nawet śniady Polak – tłumaczy Kamiński.

Tag/Newsweek.pl

Komentarze (7):

anonim2015.07.20 9:38
No i co z tego?
anonim2015.07.20 9:40
po pierwsze Polak nie boi sie muzulmanina, islamisty w taki sposob jak to jest opisane, tylko trzyma dystans i to duzy, a to nie ze strachu, ale z postawy jaka arab przyjmuje, ktora nie jest chrzescijanska, zachodnia, ani tez nie jest egzotyczna. Po drugie Polak trzyma dystans z powodu nienawisci araba do reszty swiata (bialego), a to jest falsz, ktory maja wrodzony. Jako jedna rodzina mieszkajaca pomiedzy bialymi sasiadami sa przyjacielscy i to az za bardzo,kiedy to juz sa dwie, trzy czy cztery rodziny to juz jest arabistan, nie obowiazuja ich zadne reguly, a wychodzi tylko zlosc i nienawisc, oczywiscie nie do pieniedzy euro i ,,socjala", bo to kochaja ponad zycie.
anonim2015.07.20 10:05
biorąc pod uwagę wydarzenia w ośrodku dla uchodźców w lininie, to ze chcą wprowadzić prawo szariatu w Polsce i uważają że powinniśmy być z tego powodu szczęśliwi, z wypowiedzi które wskazują że każdy inny ustrój jest reżimem dyktatorskim oprócz tego który rządzi prawo szariatu, po zamieszkach w Paryżu dodatkowo gdzie są mniejszością żądają praw mniejszości a gdzie są większością mniejszość nie ma żadnych praw. myślę ze mamy podstawy do obaw w przypadku kiedy chcą nam sprowadzić 2 tysięcy ludzi ma których rząd polski da więcej pieniędzy niż dla własnych obywateli
anonim2015.07.20 13:11
Ależ durny artykuł. Fronda zdejmijcie go jak najszybciej.
anonim2015.07.20 14:42
Polak nikogo nie lubi.
anonim2015.07.20 16:25
Psycholog zawsze prawdę ci powie, jak cyganka.
anonim2015.07.20 19:43
Nie dość, że psycholog, to zboczony na lewo. Przecież mamy przykład państw zachodnich czym się kończy, a właściwie zaczyna liberalna polityka miłości w odniesieniu do islamistów i innych czarnych i beżowych. Są miejsca w Londynowie, czy Paryżewie, gdzie lepiej nie przechodzić z bułką z szynką. Lepiej w ogóle tam nie spacerować. Akty agresji wyrostków ciapatych zdarzają się również środkach komunikacji miejskiej i to wszystko coraz częściej. Zwróćcie uwagę na to, tolerancyjni głupcy.