Polacy nie mają wątpliwości, przewaga zwolenników przyjęcia Ukrainy do NATO nad jego przeciwnikami jest gigantyczna - wynika z najnowszego sondażu pracowni SW Research, przeprowadzonego na zlecenie rp.pl.

Od ponad dwóch dób trwa zbrodnicza agresja zbrojna Rosji Władimira Putina na państwo ukraińskie. Jedną z przyczyn putinowskiej napaści jest chęć utrzymania przez rosyjskiego dyktatora Ukrainy w swojej strefie wpływów oraz definitywne zablokowanie jej ewentualnej akcesji do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Jak wynika z badania SW Research Polacy są w ogromnej większości przeciwni tym zamierzeniom Putina i zdecydowanie sprzyjają wejściu Ukrainy do NATO.

Zwolenników ukraińskiej akcesji jest 60,3 proc., natomiast tych, którzy nie chcą widzieć Ukrainy w Sojuszu Północnoatlantyckim zaledwie 15,5 proc. Natomiast 24,2 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie ma w tej sprawie wyrobionej opinii.

Badanie zostało przeprowadzone pośród użytkowników panelu on-line SW Panel 24.02.2022 roku na grupęie 800 internautów powyżej 18. roku życia.

 

ren/rp.pl