Pojechał do Brazylii bronić wolności w sieci, potem PO głosowała za ACTA2 - zdjęcie
09.07.20, 15:19Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Pojechał do Brazylii bronić wolności w sieci, potem PO głosowała za ACTA2

8

W 2014 roku obecny kandydat na prezydenta KO Rafał Trzaskowski spędził sześć dni w Brazylii, gdzie brał udział w konferencji NETmundial. W swoim trzyminutowym wystąpieniu ówczesny minister administracji i cyfryzacji bronił wolności w Internecie. Kilka lat później europosłowie PO poparli ACTA2.

Rafał Trzaskowski, jako minister administracji i cyfryzacji, odbył w towarzystwie jeszcze dwóch innych osób w 2014 roku służbową podróż do Brazylii. Wziął tam udział w konferencji NETmundial, na której wygłosił trwające trzy minuty przemówienie. W Brazylii polska delegacja spędziła sześć dni, a wyjazd ten kosztował podatników ponad 60 tys. zł.

W Sao Paulo Rafał Trzaskowski bronił wolności w Internecie. A co stało się w 2019 roku? Znaczna część eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej poparła tzw. ACTA2.

- „Parlament Europejski stosunkiem głosów 348 za do 274 przeciw przy 36 wstrzymujących się przyjął ACTA2 wraz z najbardziej kontrowersyjnymi art 11 i 13. To początek prewencyjnej cenzury i możliwego ograniczenia wolności w Internecie” – ostrzegał wówczas europoseł PiS, Tomasz Poręba.

kak/niezależna.pl

Komentarze (8):

Walter2020.07.10 5:42
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. W 2012 roku podpisał projekt stawy przewidujący 2 lata za in vitro. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł przeznaczyć na dotowanie z budżetu państwa telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Powiedział, że jest przeciwnikiem wszelkich szczepień obowiązkowych. Bał się debaty z Rafałem Trzaskowskim w TVN, dlatego nie zgodził się na nią. Czy chcecie kontynuacji takiej prezydentury?
JS2020.07.9 19:23
Smród, zgnilizna moralna bije od takich ludzi. A nasi kapłani zadowoleni, że ludzie chodzą jeszcze do kościołów. I jaka jest ich praca duszpasterska ? Wygląda na to, że co najmniej 1/3 z nich chce oddać kraj anty-Chrystowi ! Wstyd i hańba ! Boże zmiłuj się nad nimi ! Pozdrawiam
Seks kamerki2020.07.9 16:54
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
Jan2020.07.9 15:40
Na RT fanatycy pisowscy nie mają nic. Stąd żenujące próby odwracania kota ogonem Żałośni ludzie jak i ich kandydat
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.9 15:40
PADalec ułaskawił pedofila i załatwił nam spłacanie mega kredytu za amerykańskie zabawki do niczego nam nie potrzebne o które postarał się podczas wycieczki po fotkę z pomarańczowym wiewiórem!
jarek k.2020.07.9 15:36
Należy przypomnieć, że rząd PiS popierał wprowadzenie tzw. ACTA2. "Projekt nie zagraża ani też nie ogranicza wolności internautów" mówili...
bolekkapucha2020.07.9 15:30
Jak patrze na tę mordę ....To typowy syn wiatru i kurzu - TUMAMN
Marian2020.07.9 15:28
Podobno miał tam serię wykładów o tym jak chronić Amazonkę przed zalewem g...