04.06.20, 09:45Screenshot Youtube

Pogróżki i inwazja deweloperów. Jak ginie historia Zakopanego

Tajemnicze pożary, pogróżki wobec urzędników, armia wyspecjalizowanych prawników i inwazja deweloperów, czyli jak żądza pieniądza doprowadza do likwidacji historycznych obiektów Zakopanego.

Jakie metody stosują inwestorzy, by pod budowę molochów zdobywać kolejne atrakcyjne działki w stolicy Tatr? Jakie decyzje urzędników umożliwiły niszczenie kulturowego dziedzictwa Zakopanego? W jaki sposób można powstrzymać gigantomanię i pseudonowoczesność, które od lat rujnują niepowtarzalny klimat historycznego kurortu? Inwestycje deweloperskie zamiast zabytków, czyli ginący świat dawnego Zakopanego w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 22:25 w TVP1.

Magazyn Śledczy Anity Gargas

Komentarze

Krakus2020.06.4 13:39
Zakopane juz dawno nie jest prawdziwym Zakopanym, miastem gorali, wsrod gor i hal. Stalo sie zrodlem biznesu za wszelka cena, znaczy tez za nieuczciwa. Bedac Krakusem powiedzialem, ze wiecej moja noga nie stanie w tym skorumpowanym i przeludnionym miescie.
Uroboros2020.06.4 12:15
Walery Eliasz, Ilustrowany przewodnik do Tatr, Pienin i Szczawnic, Poznań 1870, s. 135 Ponad Wielkim Stawem zlepek jakiś zowie się szałasem, trzy ściany jego stanowią granitowe głazy, dach deski poprzekładane kamieniami, a brak czwartej ściany tworzy drzwi. Wchodzi się tam jak do chlewa, gdzie przy ogniu, jak napchani, gniotą się juhasy, gdy z owcami z paszy przychodzą, naokół zaś pełno gnoju i błota. Osadę stanowią górale ze wsi .. słynni z łakomstwa i chciwości, jak już nadmieniłem o tym przy opisie drogi do Morskiego Oka przez Bukowinę. Gdy podróżni przyjdą do tego nędznego szałasu, to ich oglądają juhasy jak towar … Przed kradzieżą trzeba się pilnować i niczego najlepiej nie potrzebować od tych zdzierców.
anonim2020.06.4 12:07
No, ale przecież rada miasta wydaje pozwolenia. Choć faktycznie w wielu dziedzinach rządzą dzikie prawa dżungli i każdy za pieniądze i przekupnych prawnikach robi co chce.
Darek2020.06.4 11:38
Niestety ale sami górale są sobie winni, liczą się tylko "dudki", spójrzcie co się dzieje w Zakopanem w sezonie i poza nim wszędzie pełno ludzi tłumy takie jak na dworcu centralnym, jak tu można wypocząć coś zwiedzić czy zobaczyć tylko gromady ludzi i gromady ludzi. Na szlakach podobnie lub jeszcze więcej, nie kończący się korowód ludzki, można stwierdzić że Tatry to "kwiatek na ubraniu" tylko dodatek niknący pomiędzy tłumem ludzi.
waldi2020.06.4 11:01
Gdzie konserwator !!!!!!!!!!!!!!!1 H&M na Krupówkach ? !!!! Tatry te same,ale Zakopane juz niekoniecznie.
Sylwester2020.06.4 10:13
Oczywiście za HGW i Trzaskowskiego żadnych mafii nie było?. Anna Brzeska nie została zabita?. Czyściciele nie działali?. Otrzeźwiej i wróć do realnego świata.
ktos2020.06.4 9:59
Górole zakochani w JAPA2 i kasie. Typowe PiSowskie praktyki. Tak jak mafie kamieniczne w Wawie za czasów Lecha Kaczyńskiego.
anonim2020.06.4 10:20
Predyspozycje złodziejskie ma naród wybrany. Wybrany za pomocą szwindli.
GB2020.06.4 17:52
Chyba nie wiesz, że w samym Zakopanem już prawie nie ma górali. a większość apartamentowców budują ludzie spoza Podhala.