Pogoda na weekend - ,,nie dla bogaczy’’. Nadciąga kolejna fala chłodnego powietrza - zdjęcie
23.04.21, 08:34Fot. via: Pixabay

Pogoda na weekend - ,,nie dla bogaczy’’. Nadciąga kolejna fala chłodnego powietrza

6

Przed nami kolejny weekend z pogodą, która nie rozpieszcza. Jak informuje rzecznik i metrolog IMGW Grzegorz Walijewski, dziś czeka nas sztorm na Bałtyku, porywisty wiatr i deszcz, a na Suwalszczyźnie i na Mazurach możliwe są nawet opady deszczu ze śniegiem.

Dziś nie nadszedł jeszcze ten dzień, w którym zawita do nas wiosna.

- „Za pierwszym frontem, który wczoraj przeszedł przez Polskę, będzie szedł następny, który przyniesie kolejną falę chłodnego powietrza, szczególnie na północy i na wschodzie kraju. Na zachodzie nieco się rozjaśni, natomiast w centrum, na południu i wschodzie rozpogodzeń będzie mniej”

- mówi Grzegorz Walijewski.

Silny wiatr w zachodniej części kraju sprawi, że temperatura odczuwalna będzie jeszcze niższa od tej, którą pokażą termometry. Najcieplej będzie na Dolnym Śląski, Ziemi Lubuskiej i zachodniej części woj. zachodniopomorskiego, gdzie termometry pokażą maksymalnie 11 stopni. W całym kraju możemy spodziewać się opadów deszczu.

Jak podkreśla synoptyk, przynajmniej do wtorku za oknami będziemy widzieć raczej późną jesień niż wiosnę.

kak/PAP, RadioZET

Komentarze (6):

Memento2021.04.23 11:33
"jak informuje rzecznik i metrolog" czyli kto? Wymienili meteorologów na metrologów? Czy dziennikarz rozumie znaczenie tych słów?
Marek2021.04.23 10:48
a radar pogodowy pokazuje inaczej.Ma byc pieknie
Anonim2021.04.23 8:55
Za terminowe przyjście wiosny w tym roku odpowiada minister Sasin, tak więc...
kuba powiatowy2021.04.23 9:10
ale jak zwykle POmuchy sypią piach w tryby i wiosna spóźnia się
Anonim2021.04.23 9:19
Tusk z premedytacja nie zamyka lodówki. (tłum. dla członków PiS i innych niepełnosprawnych intelektualnie - to sarkazm i ironia)
Kaczka basta!2021.04.23 8:43
Oj, pogoda nie dla bogaczy. A już na pewno nie dla Daniela Obciaszka, który nie uzyskał swego w sądzie w ostatnich zmaganiach z Wyborczą. Ta będzie mogła pisać o upuście, jaki ten uzyskał przy zakupie luksusowego apartamentu na osiedlu Awangarda w Warszawie. Napiszecie o tym więcej?