Poganie chcą zniszczyć Boże Narodzenie - zdjęcie
30.11.14, 10:56Sweter wielowyznaniowy

Poganie chcą zniszczyć Boże Narodzenie

19

Sweter przedstawiający znaki wielu religii świata - jest nawet symbol ateizmu - robi furorę w Wielkiej Brytanii. Wielu yuppies chodzi z dumą w nowym produkcie branży odzieżowej Britishchristmasjumpers.com, podkreślając tym samym, że mają dość już Bożego Narodzenia w formie chrześcijańskiej. Dla nich to long Holiday, dni picia, trzeźwienia, ponownego picia, oraz wyżerki.

Sweter można kupić w cenie świątecznej (!) za 40 funtów. A oto co pisze producent swetra, zachęcając do jego kupna: "Wielka Brytania nigdy nie była tak wielonarodowościowa jak obecnie. Stąd podjęliśmy decyzję o stworzeniu zimowego swetra z symboliką, która będzie jednoczyć wszystkie warstwy i grupy naszego społeczeństwo w duchu jedności, miłości i przedświątecznej atmosfery. Bez względu na kolor skóry i wyznawaną wiarę”. Cóż za ironia! Czekam teraz by firma, której na sercu leży jedność całej ludzkości, zrobiła jakiś gadżet na czas ramadanu! W Wielkiej Brytanii żyje wiele milionów muzułmanów, z okazji ich postu mają wiele udogodnień od pracodawców angielskich (kto chciałby im się sprzeciwić). Więc czekam na jakiś świetny pomysł w tym czasie. Dajcie do zrozumienia, że ramadan dotyczy wszystkich, nie jest własnością li tylko islamu. Poddajcie ich święto pod osąd ludzkości, relatywizmu i ateistycznego prymitywizmu.

philo

Komentarze (19):

anonim2014.11.30 11:10
Przeczytałem ten wpis 2 razy, nie wiem o co chodzi... :/ Tak czy inaczej, dzięki za link do sklepu.
anonim2014.11.30 11:18
Wyjdźcie może na ulicę Warszawy, Poznania a i wielu mniejszych miast. Ile zobaczycie dekoracji religijnych, ile cocacolowych mikołajów, wyprzedaży świątecznych i podobnego szajsu? Ilu kupujących choinkę idzie potem na pasterkę? Ilu święci opłatek (czy co tam się z nim robi)? Boże Narodzenie już dawno przestało być świętem chrześcijańskim, wcale nie dlatego, że ktoś zrobił sweter.
anonim2014.11.30 12:06
"Unicestwić chrześcijańskie Boże Narodzenie" sweterkiem...
anonim2014.11.30 12:30
Tandetny wyrób znajdzie nabywców pośród ateistycznych oberwańców tylko krzyż umieszczony może im przeszkadzać. W żaden sposób to wdzianko nie zaszkodzi wspaniałemu Bożemu Narodzeniu, chociaż producent owego stroju zachował się niestosownie próbując zrównać fałszywe wspólnoty z jedyną prawdziwą wiarą w Boga głoszoną w Kościele Katolickim.
anonim2014.11.30 12:49
krzysiek tyś powinien mieć sweterek w darkroomy oczywiście z małą dziurką, to tak sam raz dla małego rozumka
anonim2014.11.30 12:50
Qrcze, jakoś nie słyszałem, żeby jacyś poganie świętowali narodzenie Chrystusa. Poza tym, czy niektórzy tu postujący robili jakieś badania na temat ...ilość wypitego alkoholu w święta Bożego Narodzenia a wyznanie... ???
anonim2014.11.30 13:09
Ewidentnie cyniczni przedsiębiorcy chcą za wszelką cenę zarobić duże pieniądze. Przy okazji sprzedają ideologię "no values" rozmywającą świadomość przeciętnych europejczyków: wszystkie religie są jednakowo prawdziwe, multisymboliczny sweterek zjednoczy społeczeństwo i wprowadzi świąteczną atmosferę, i tym podobne bzdury. Jeżeli nie świętujemy wcielenia Syna Bożego Jezusa Chrystusa, to co mamy świętować? Katolom żyjącym Ewangelią, żaden sweterek z fałszywym przesłaniem - nie zaszkodzi. Smutne jest to, że robi się wodę z mózgu ludziom najbardziej pogubionym, bezmyślnym konsumentom. Ale przecież takich najbardziej potrzeba, czyż nie?
anonim2014.11.30 13:11
To wymyślił jakiś troll od marketingu żeby po prostu zarobić. Aczkolwiek założę się że dla wielu hierarchów kościelnych taki sweterek byłby super prezentem. Cóż, ekumenizm to według mnie ślepy zaułek, przynajmniej w takim wydaniu jakim się go obecnie serwuje. Jest cienka granica pomiędzy tzw ekumenizmem a bałwochwalstwem.
anonim2014.11.30 16:26
Obawiam się, że wielu ludzi mieniących się katolikami założyłoby ten sweter, bo niewiele ich obchodzi czym się różni chrześcijaństwo od innych religii. W sumie taki misz masz to całkiem fajny pomysł, np.gdy robimy sałatkę, albo zupę z serii "co się za winie", ale religia to zbyt poważna rzecz, żeby tak stawiać sprawę. Z drugiej strony Chrystus się sam obroni nawet jeśli wszystkim nam się pokręci w głowach. Wszyscy przejdziemy przez bramę śmierci, tam się wszystko wyjaśni.
anonim2014.11.30 17:12
Nie wiem czy to bezmyślność autora tego swetra, czy celowa prowokacja... ale swieta Bozego Narodzenia zwiazane sa z narodzinami Jezusa - wiec nie wiem, co chca swietowac tego dnia muzulmanie, ktorzy zabijaja chrzescijan, Zydzi, ktorzy na Mesjasza ciagle czekaja czy buddysci, ktorzy cale zycie (albo i życia) staraja sie dojsc do celu jakim jest rozplyniecie sie w nicosc. Tak samo nie wiem, co chca swietowac ateisci, ktorzy w nic nie wierza. Oczywiscie wszystkim zycze by te swieta byly czasem radosci, pokoju, milosci - tylko niech to bedzie z poszanowaniem tradycji chrzescijanskiej. Ale co zrobic skoro gwiazdy juz od dawna z okazji Bozego Narodzenia, zycza wszytskim udanych... wakacji. Troche to smutne, ze czas gdy swietujemy narodziny Zbawiciela, ze Bog przyjdzie do nas w ludzkim ciele, dla wielu jest poprostu urlopem i czasem picia. Z Bogiem.
anonim2014.11.30 23:43
Nie ma żydowskiej Gwiazdy Dawida, to dyskryminacja religijna , a nie sweterek.
anonim2014.12.1 12:15
Akurat te święta były pogańskie i zostały zawłaszczone przez chrześcijan więc proszę się najpierw dowiedzieć o co chodzi a nie pisać byle co
anonim2014.12.1 17:40
@prawdziwy_liberal Przeorało Cię? Święta Bożego Narodzenia były pogańskie?
anonim2014.12.2 23:49
Tyle zamieszania z powodu nędznego tandetnego sweterka. 40 funtów??? Ten swetr nie jest wart ani jednego funta kłaków. Przypomina tureckie badziewie sprzedawane przez koreańczyka na Stadionie Tysiąclecia z lekkim akcentem stylistyki na Krzysztofa Kononowicza :D. Nie wezmę go nawet jeśli sprzedawca mi dopłaci ! i dołoży drugi w prezencie ;)
anonim2014.12.3 0:08
@ufam "....Święta Bożego Narodzenia związane są z narodzinami Jezusa - wiec nie wiem, co chcą świętować tego dnia muzułmanie.." Święta Bożego Narodzenia były od zawsze świętem chrześcijańskim. Trafne spostrzeżenie z Twojej strony w zapytaniu "co pozostali w zasadzie świętują"? Najprawdopodobniej chcą przy pomocy większej ilości alkoholu zagłuszyć w sobie poczucie wewnętrznej pustki no bo jeśli w nic się nie wierzy..to człowiek czuje się nieco dziwnie...i wpada w bezmyślny trans obżerania się. Gdzie tu czas na pokarm dla duszy? jak myśli się tylko o żołądku. Aby ulżyć tym wszystkim biednym ateistom i innowiercom w cierpieniu natury egzystencjalnej i zalewaniu robaka, proponowałabym zawieszenie urlopów, wszakże mamy dziurę w budżecie, by podreperować długi Tuska (a po co znowu podnosić podatki?) tym bardziej że trzecie przykazanie ich przecież nie obowiązuje. Przecież wiara jest kwestią wyboru.
anonim2014.12.3 17:25
@Nieznajoma_200 Nie nie było zawsze świętem chrześcijańskim - nigdzie w Biblii nie jest podana data narodzin Jezusa, a 25 grudnia poganie świętowali narodziny swojego bóstwa. Chrześcijanie zaadaptowali sobie tę datę,żeby łatwiej było im szerzyć swą wiarę wśród ludności pogańskiej. To tak gwoli informacji, bo najwyraźniej masz informacyjny deficyt.
anonim2014.12.4 14:48
@techno Widać zasugerowałeś się "rewelacjami" z lisowego Neewsweek'a. No tak Neewsweek zawsze prawdę Ci powie tak jak cyganka a inspiracją do tego wszystkiego były słowa papieża Franciszka (jak raban to raban) co do historycznej wątpliwości odnośnie szczegółowej daty narodzenia Chrystusa, przy czym Neewsweek dorzucił swoje pięć groszy i poszedł znacznie dalej twierdząc iż całe Boże Narodzenie jest kłamstwem, całkowicie podważając historyczną prawdziwość przyjścia Chrystusa na ziemię. Bo czyż istotnym jest fakt czy było to 23, 25 czy 28 grudnia, a może maj lub październik? Jest to DATA UMOWNA gdyż Jezusowi należy się hołd, chwała i cześć i uwielbienie. Najistotniejsze że Chrystus Syn Boży zdecydował się zgodnie z wolą Ojca przyjść na świat by nas zbawić i tego nic nie zmieni. Teraz wiele faktów z życia Jezusa przypisują swoim bóstwom innowiercy, że niby to ktoś inny narodził się w grocie. Diabeł zawsze lubi przeinaczać fakty, podszywać się do samego Boga i być jego karykaturą (bo kimże innym są te wszystkie bożki jak nie jego przeciwieństwem czyli siłami ciemności?) bo czyż istnieje inny Bóg i Stwórca Wszechświata jak nie Bóg Ojciec? Skoro już przyjęliśmy tę datę jako dzień oddawania czci to się tego trzymajmy zamiast robić raban ....Zamęt, niepokój, zamieszanie, niepewność, wątpliwość, - to nigdy nie pochodzi od Boga. Mniej rabanu, please! i chwała Panu!
anonim2014.12.5 16:56
@Nieznajoma_200 Nie czytam Newsweeka, pamiętam to ze szkoły i ma znaczenie data, jeśli została zapożyczona. Gdybyś uważała na lekcjach to byś wiedziała, że wiele tradycji pogańskich było adaptowanych na chrześcijańskie po ty, by łatwiej było misjonarzom namówić kultywującą je ludność do przejścia na wiarę chrześcijańską. Takie są fakty - polecam podręczniki do historii ze szkoły podstawowej chociażby. Pozdrawiam
anonim2014.12.5 23:31
to wstęp do tworzenia jednej religii świata. Okropne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niech Bóg nam wybaczy te bezeceństwa. Przy końcu świata jakie będzie zdziwienie, gdy się okaże że jest tylko jedna prawdziwa wiara - w Boga Trójjedynego: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Przyjdzie moment gdy każdy będzie musiał opowiedzieć się albo po stronie prawdy albo kłamstwa, i tym samym sam obierze życie wieczne - ku zbawieniu albo ku potępieniu.