Podsłuch w willi premiera tylko możliwe w państwie teoretycznym PO - zdjęcie
27.08.15, 12:01

Podsłuch w willi premiera tylko możliwe w państwie teoretycznym PO

2

– Mamy jakieś elementy państwa teoretycznego pod rządami Platformy Obywatelskiej w ostatnich ośmiu latach, o czym tak otwarcie mówił ważny minister w rządzie, odpowiadający właśnie za sprawy wewnętrzne w jednej z podsłuchanych rozmów, a więc w sytuacji dosyć szczerej – uważa poseł PiS, Jarosław Sellin w rozmowie z TVP Info.

Poseł Sellin w programie "Polityka przy kawie" powiedział, że doniesienia "GW" świadczą o tym, że to Tusk jest współodpowiedzialny za wybuch afery taśmowej. – Od samego początku uważałem, że premier Donald Tusk popełnił błąd, odsuwając od siebie nadzór nad służbami specjalnymi. Premier wypełniał to zadanie zawsze przez swojego pełnomocnika, a premier Donald Tusk zrezygnował z tego w pierwszych latach urzędowania i ponosi tego konsekwencje – oświadczył. Poseł PiS uważa, że afera podsłuchowa przerosła rządzących. – Kiedy wybuchła, to był czerwiec ubiegłego roku, premier (Donald Tusk – przyp. red.) wystąpił w Sejmie i powiedział, że do września, nie tego roku, tylko zeszłego, wszystko będzie wyjaśnione. Potem sugerował jakąś cyrylicę, służby zagraniczne, a potem dopytywany co wiemy na ten temat uciekał przed kamerami, nie chciał się wypowiadać – powiedział Sellin.

mm/TVP Info


Komentarze (2):

anonim2015.08.27 16:52
To nie jest państwo teoretyczne, to jest bantustan. Żeby służby specjalne podsłuchiwały premiera własnego państwa bez zgody sądu? No chyba, że ktoś działał na własną rękę, albo zrobiły to obce służby, ale to jeszcze gorzej świadczy o naszym bantustanie.
anonim2015.08.29 0:09
Po co w takim razie PIS chce rządzić państwem teoretycznym? Po co Duda chciał być prezydentem Polski w ruinie? Pan Selin powinie zrzec się mandatu posła w państwie teoretycznym.