Odwołać Rok Miłosierdzia? „Nie czas się bać”  - zdjęcie
15.11.15, 15:10

Odwołać Rok Miłosierdzia? „Nie czas się bać”

8

Część włoskich internautów domaga się odwołania Jubileuszu Roku Miłosierdzia. Ich zdaniem publiczne obchody byłyby niebezpieczne. - Potrzebujmy miłosierdzia bardziej niż kiedykolwiek – odpowiada ks. Federico Lombardi.

Hasztag #stopGiublieo jest obecnie jednym z najpopularniejszych na włoskojęzycznym Twitterze. Użytkownicy portalu popierający pomysł odwołania publicznych obchodów Roku Miłosierdzia przekonują, że po paryskich zamachach Rzym nie może się narażać na ryzyko podobnego ataku. Część propagujących hasztag nie ukrywa niechęci do Kościoła – załącza do wpisów antyklerykalne obrazki lub porównuje katolicyzm do islamskiego fundamentalizmu. Za „odwołaniem wszystkich uroczystości” opowiedział się także ks. Antonio Rungi, pasjonista z regionu Kampania.

Stolica Apostolska odpowiada, że odwołanie celebracji Roku Jubileuszowego nie wchodzi w grę. Przewodnicząc papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella stwierdził, że „właśnie w obliczu tego aktu przemocy” należy „dać znaki, które zachęcają do miłosierdzia”.

- Uważam, że gdyby Jubileuszu nie było, wobec tych wydarzeń trzeba byłoby [go zwołać] – powiedział abp Fisichella.

Także rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi stwierdził, że obchody Roku miłosierdzia się odbędą.

- Nie czas, by odwoływać Jubileusz, ani żeby się bać – powiedział Radiu Watykańskiemu. - potrzebujemy miłosierdzia bardziej niż kiedykolwiek. Powinniśmy przeżyć [ten czas] mądrze, ale i z odwagą i zaangażowaniem duchowym.

Jubileuszowy Rok Miłosierdzia rozpocznie się 8 grudnia. Jego częścią będą przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Jakub Jałowiczor

Komentarze (8):

anonim2015.11.15 15:28
"Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki nie zwróci się z ufnością do Mojego Miłosierdzia".
anonim2015.11.15 16:08
Coraz więcej będzie głosów o odwoływanie uroczystości kościelnych a - w końcu nawet zwykłych mszy - przecież też gromadzę się ludzie w ilości większej niż zwykle... O to właśnie chodzi - lewym nie udało się zamknąć ust Kościołowi, sprowadzić go do katakumb i "zamknąć" czyli zlikwidować całkowicie, to próbują to zrobić przy okazji islamistów. Dlaczego jakoś nikt nie proponuje zabronić budowania meczetów, dlaczego nikt nie zakazuje wprowadzania szariatu ponad prawo państwowe itd itp Jak o 7.00 dzwonią dzwony to wielki problem bo nie mogą niektórzy się wyspać, ale jak 10 razy głośniej muezin przez sprzęt nagłaśniający drze jape o 4.00 - 5.00 to już wszystko ok? Każdy kto chce odwoływania uroczystości kościelnych - ten jest wrogiem Kościoła i chrześcijan, a przyłącza się do zbrodniczej religii - islamu i lewactwa zwalczających kościół chcących aby świat został jednym wielkim kalifatem (i nieważne ksiądz, kardynał czy świecki)
anonim2015.11.15 16:37
No popatrzcie czego tak na serio boi sie szatan i to tak bardzo, ze przez swoich wyznawców namawia do odwołania roku miłosierdzia.... Apage satanas!
anonim2015.11.15 17:43
Ateiści i agnostycy to mięczaki. A chrześcijaństwo poważnie traktowane jest dla ludzi z jajami.Terroryści są dobrzy w gadaniu i zabijaniu a w innych sprawach to zwykłe niedojdy.
anonim2015.11.15 19:41
@Tom661. Dlaczego od razu nie powiesz, że za wszystko odpowiada "KK, Dziwisz, Kaczyński i Duda" ? Gdyby chodziło o jakąś wielką imprezę sportową, to pewnie by Tobie to nie przeszkadzało. Oczywiście należy zadbać o bezpieczeństwo uczestników ŚDM i jest to możliwe - przecież na krakowskich Błoniach miały już miejsce zgromadzenia z udziałem nawet 2 milionów ludzi. Natomiast odwoływanie ŚDM byłoby jakimś świadectwem niemocy państwa polskiego - więc jak to jest ?
anonim2015.11.15 20:20
A ja nie muszę się zastanawiać, bo wiem (od dawna) że Tom661 to kolejny lewy trol-propagandysta, który za wszelką cenę chce sprowadzić islamskich zbrodniarzy do Polski ...w imię lewej nienawistnej walki z Kościołem, ale lewy ciemniak Tom661 zaślepiony lewą nienawiścią do katolików nie zdaje sobie sprawy, że po sprowadzeniu islamistów on albo natychmiast przyjmie islam i pierwszy będzie pyskiem walił w podłogę w meczecie, albo go jako jednego z pierwszych zarżną...biedny lewy głupiec
anonim2015.11.16 3:46
Widać że za tym pomysłem stoi lewactwo inspirowane przez Masonerię Włoską która niewolniczo służy Lucyferowi Jak Aniołowi czeluści tj Lucyferowi/Iz 14,12-15) tzn że pomysł ten wyszedł z piekła. I nie na celu dobra ludzi pomimo wydawało się nam że jest pomysłem dobrym tak naprawdę jest pomysłem złym diabelskim ima na celu aby ludzie się nie nawracali a więc potępili tj. aby w piekle znaleźli!! I oczywiści temu złemu pomysłowi przyklasną zaraz Medium zła z ILLUMINATI sterujący Mediami.
anonim2015.11.16 4:00
@Tom661 a dlaczegóż nie 666 + Co jest ważniejsze słuchać Pana Boga czy demona z piekła Lucyfera + Tu NIEBO i wieczne szczęście Z Bogiem - a tam w piekle umilające życie potępionym hurysy piekielne tj diabły. + Wkrótce diabły zabiorą swoich do piekła na wytoczonych z niego wozach piekielnych, bo tak mnogo ludu zagarną w potopie ognia i siarki. Łk 17,26-29) Módl się! Aby cie nie zabrały na nich.