Po spotkaniu w sprawie reformy sądownictwa - zdjęcie
03.11.17, 17:04zdj. screen Youtube

Po spotkaniu w sprawie reformy sądownictwa

W piątek po południu w Pałacu Prezydenckim zakończyło się spotkanie wiceszefa Kancelarii Prezydenta RP, Pawła Muchy i szefa sejmowej komisji sprawiedliwości, Stanisława Piotrowicza, dotyczące poprawek autorstwa PiS do prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN. 

Zapytany przed spotkaniem o szanse na osiągnięcie porozumienia między PiS a Pałacem Prezydenckim, minister Mucha wyraził przekonanie, że to "kwestia dni", przynajmniej na poziomie jego rozmów z posłem Piotrowiczem, których celem jest „osiągnięcie porozumienia na poziomie techniczno-legislacyjnym”. Ustalenie „ostatecznego kształtu poprawek” zależy już od decyzji prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. 

Przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości poinformował natomiast, że po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim spodziewa się przede wszystkim „konkretyzacji stanowisk”.

"Spodziewam się, że atmosfera spotkania będzie życzliwa, tak jak była ostatnio. Natomiast obok życzliwości ważne jest to, żeby wypracować satysfakcjonujące rozwiązania"- podkreślił Stanisław Piotrowicz. 

Pierwsze spotkanie prezydenckiego ministra z Piotrowiczem odbyło się we wtorek, również w Pałacu Prezydenckim.

Szef komisji sprawiedliwości po spotkaniu powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że trwało ono wiele godzin, podczas których omówiono stanowiska prezydenta. Poseł Piotrowicz przedstawił również swoje. 

"W niektórych kwestiach doszliśmy do konsensusu, w innych sprawach pozostawiliśmy sobie czas na przemyślenia"- zaznaczył polityk PiS.

yenn/PAP, Fronda.pl