Po latach oskarżył księdza o molestowanie. Kłamał, bo chciał uderzyć w Kościół. Poruszająca reakcja duchownego... - zdjęcie
02.03.19, 09:45Fot. Pixabay, CC 0

Po latach oskarżył księdza o molestowanie. Kłamał, bo chciał uderzyć w Kościół. Poruszająca reakcja duchownego...

48

Rok 2003. Niejaki Paul Anderson oskarża w Dublinie znanego irlandzkiego księdza. Przypomniał sobie po 25 latach, że w czasie przygotowań do Komunii był przez niego molestowany. Ksiądz został natychmiast odsunięty od posługi w swojej parafii i postawiony przed sądem. Śledztwo wykazało, że oskarżenia wobec niego to stek bzdur, i że Anderson świadomie kłamał żeby zaszkodzić księdzu i Kościołowi. Anderson (na zdjęciu) został skazany na 4 lata więzienia.

Po odczytaniu wyroku, ksiądz stwierdził: ,,Wolałbym zostać zastrzelony, prosto w głowę, niż przechodzić przez to, przez co musiałem przejść od momentu postawienia mnie w stan oskarżenia. Ale ta sytuacja dała mi lepszy wgląd w to, co musiał przeżywać Jezus Chrystus, który przecież również został fałszywie oskarżony. A skoro jego radą było, żeby wybaczać choćby i 77 razy, więc i ja muszę w sobie odnaleźć to wybaczenie dla Paula Andersona. I wybaczam mu. Wybaczam mu z całego serca. Szczerze proszę, żeby wysoki sąd wziął to pod uwagę przy wydawaniu wyroku na niego."

Z naszych mediów się o tym nie dowiedzieliście. Nie dowiedzieliście wtedy, nie dowiecie i teraz. Ani następnym razem, kiedy coś takiego się wydarzy. No bo jak - niewinny ksiądz fałszywie oskarżony o pedofilię...? I w dodatku publicznie przebaczający człowiekowi, który zrujnował jego życie...? Proszący o jego UNIEWINNIENIE...?!

Nieeee, to za mało chwytliwe dla ,,Wyborczej", TVN i Sekielskiego.

Nie pasuje do koncepcji.

 

Raz prozą, raz rymem - walczymy z propagandowym reżimem @ Facebook

 

Komentarze (48):

jadwiga2019.03.12 8:55
Czy nikt nie zwraca uwagi, że jest to walka z pedofilią w kościele? Przecieź lewaccy działacze są własciwie za np Wielki autorytet Hartman/ prof nie chce mi przejść przez gardło bo obraźa to prawdziwych prof/
słowiczek poznański2019.03.2 14:39
MinistranciZgotowaliWikaremuTenLos - jest typowym wiejskim, niespełnionym przez wikarego ministrantem, albo seminarzystą, którego "zaloty" u innych wzbudzały obrzydzenie. Albo najzwyczajniej jest to stachanowiec blogowy nazwiskiem lech keller-krawczyk. Albo jedno i drugie.
Jacek2019.03.2 14:31
w GazWyb i TVnie tego nie przeczytamy!
Mateusz Jeglinski2019.03.2 14:13
Lewackie dziecko diabła piszący tu pod ksywką mistrz wypisuje głupoty o "przywilejach" ŚwKRK. Jest to oczywiście stek kłamstw i manipulacji, kapłani katoliccy zawsze zbierali ofiary, więc robią to dzisiaj. Tylko lewacki szkodnik może pisać o pozwoleniach na takie zbiórki, czyli przy każdej ofierze trzeba mieć pozwolenie. Czysty idiotyzm. Ale nie napisał, że jak lewactwo rządzi, to są takie lewackie cuda, jak eksport wewnętrzny, sklepy za żółtymi firankami, czy przydziały na produkty a pralka, czy samochód jest towarem luksusowym. Musimy się jednoczyć, zbroić i być gotowym na lewacki atak. Lewacy, żeby wprowadzić swoje chore wizje będą zabijać, kraść i gwałcić, tak, jak zawsze. Więc lepiej być przygotowanym.
mistrz2019.03.2 12:50
Na Frondzie też nie można przeczytać głosów ubolewania nad tym, że np. Inkwizytoriowi Delgado się upiekło tylko dlatego że był stary
mistrz2019.03.2 12:45
Nieprawdopodobne uprzywilejowanie instytucjonalne religii rzymskiej. Pozwolę sobie na kilka przykładów. Oczywiście nie będzie to lista wyczerpująca: - instytucje religii rzymskiej to jedyne instytucje pozarządowe, które mogą prowadzić zbiórkę publiczną bez wymaganych prawem zezwoleń lub zgłoszeń - instytucje religii rzymskiej to jedyne instytucje mogąc zwoływać zgromadzenia publiczne bez wymaganych prawem zezwoleń lub zgłoszeń - przywileje dotyczące ubezpieczenia społecznego- patrz np. art. 16 ust 10 w zw z art. 6 ust 1 pkt 10 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych - nie ma ani jednego nierzymskiego święta kościelnego które byłoby dniem ustawowo wolnym od pracy - instytucje religii rzymskiej to jedyne instytucje z którymi negocjuje się dotyczące ich prawo podatkowe- patrz sprawa odpisu podatkowego "na kościół" - instytucje religii rzymskiej to jedyne instytucje pozarządowe mające prawo dyktować treść ustaw oraz konstytucji- patrz wypowiedz poseł Kempy Beaty dotycząca genezy tzw. "ochrony małżeństwa" w konstytucji oraz wypowiedz posła Kłopotka Eugeniusza dotycząca ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych - instytucje państwowe (np. UODO) odmawiają wykonywania swoich kompetencji wobec instytucji religii rzymskiej - instytucje religii rzymskiej to jedyne instytucje pozarządowe mające nieograniczony dostęp do środków z budżetu państwa a kolejne rządy prześcigają się w tworzeniu kolejnych narzędzi finansowania religii rzymskiej- patrz np. proponowane zmiany w klasyfikacji dyscyplin naukowych -w grudniu z2017 roku Mateusz Morawiecki zapowiadał, że jego marzeniem jest narzucenie religii rzymskiej całej weuropie
ZERR02019.03.2 15:32
każde z tych zdań jest albo wprost łagrstwem, albo przeinaczeniem odwracającym sens, albo chamskim uroszczeniem. Kij ci w duszę, goju
mistrz2019.03.2 17:27
Skoro ma Pan wątpliwości to je Panu punkt po punkcie rozwieje 1. Zbiórki- kiedy następnym razem będzie Pan wręczał księdziu opłatę za kolędę proszę poprosić go o kopie zgody/ zgłoszenia 2. Zgromadzenie publiczne- kiedy następnym razem pójdzie Pan na procesję proszę poprosić księdza o kopię zgody na organizacje zgromadzenia publicznego 3. Ubezpieczenie społeczne- wprost podałem podstawę prawną, może Pan to zweryfikować w dowolnym serwisie z aktami prawnymi np. ISAP 4. Wolne od pracy- żadna inna religią nie ma w Polsce dni wolnych od pracy. Jeśli Twierdzi Pan inaczej proszę wskazać taki dzień. Żeby obalić ten punkt wystarczy jeden dzień będący wolnym od pracy dlatego że jest świętem kościelnym innej religii niż katolicyzm obrządku rzymskiego 5. Negocjowanie prawa podatkowego- przykładowo: https://www.pch24.pl/negocjacje-w-sprawie-likwidacji-funduszu-koscielnego,3351,i.html https://polskatimes.pl/nie-03-proc-ale-nawet-08-podatku-dla-kosciola-to-bedzie-sukces-kard-nycza/ar/556917 6. Legislacja. Konkretnej wypowiedzi Pani Kempy nie udało mi się znaleźć. Pamiętam, że padła ona z mównicy sejmowej Nie chcę Panu podlejać innej wypowiedzi i twierdzić że to to samo. A nie mam też ochoty spędzać nad tym całego wieczoru Powiedzmy że przyznam panu za to pół punktu. Natomiast Pana Kłopotka masz Pan tu: https://wiadomosci.wp.pl/sld-chce-by-rodziny-mogly-trzymac-prochy-swoich-bliskich-w-domu-6037273426490497a 7. Uprawnie organów Państwa https://www.rp.pl/Dane-osobowe/305219956-NSA-odmowil-wydania-uchwaly-w-sprawie-kompetencji-GIODO-wobec-apostatow.html https://www.giodo.gov.pl/pl/392/1715 8. Klasyfikacja dyscyplin naukowych- https://www.spidersweb.pl/2018/08/klasyfikacja-dziedzin-nauki-astronomia.html 9. Narzucenie katolicyzmu- Wypowiedz M. Morawieckiego dla Radia Maryja. 7 lub 8 grudnia 2017: https://www.wprost.pl/kraj/10091350/mateusz-morawiecki-o-swoich-przyszlych-krokach-rechrystianizacja-europy-zmiany-strukturalne-w-resortach.html Proszę też zwrócić uwagę że jestem ateistą. Co za tym idzie nie posiadam duszy. Na tej samej zasadzie jak nie posiadam medali olimpijskich ponieważ nie jestem sportowcem wyczynowym. Nie każdy sportowiec wyczynowy posiada medal olimpijski ale bycie sportowcem wyczynowym jest warunkiem zdobycia medalu olimpijskiego (występu na olimpiadzie)
ZERR02019.03.2 18:46
Trzeba być gojem bez czci i honoru, aby bełkotać cos o zgodzie jakiejś biurwy na "zgromadzenie publiczne". Rasowy wyznawca faszyzmu (nic poza państwem!) z ciebie, a wiesz co myślimy o faszystach. Goju.
Maria Błaszczyk2019.03.3 2:22
A kim trzeba być, żeby obrażać ludzi, nazywając ich "gojami ez czci i honoru", gdy zwracaja uwagę na fakt, że ktoś ma inne prawa niż wszyscy inni, nazywać to "bełkotaniem" itd? I wymyślać od faszystów? Otóż na zgromadzenia publiczne trzeba mieć, zgodnie z obecnym stanem prawnym, zgodę. Rozumiem, że się z tym nie zgadzasz. Możesz zbierać podpisy pod projektem obywatelskim, by to zmienić. Możesz lobbować, prowadzić agitację, pisać o tym, co tylko chcesz. Ale obrażanie ludzi, wymyślanie im od najgorszych, bo zwracają uwagę, że jeden podmiot temu prawu nie podlega, jest żałosne.
ZERR02019.03.3 10:04
Osoby, które uznają i akceptują "prawo" administracji państwowej, prawo jakis biurew, do zgody albo odmowy, do decydowania o tym, czy zbieramy się, jak się zbieramy i kiedy, albo do tego czy wolno nam podarować jakieś pieniądze - taki ktoś to koszmar, dno i dwa metry szlamu. To jest mentalność niewolnika i piewcy niewolnictwa. W moim świecie oznacza to brak czci i honoru. Nic na to nie poradzę A jeśli ten ktoś głosi, że wszyscy musza nagiąć karku... do czego on nas namawia? Do tego, abyśmu uznali czyjeś prawo do zakazywania nam zbierania się na np mszę albo procesję? To sa słowa poniżej godności. ps. Nie jest prawdą, że "jeden podmiot temu prawu nie podlega". Nie jest równiez prawdą, że pragnienie rechrystianizacji (wypowiedziane przez Morawieckiego) jest jakimkolwiek 'narzucaniem'. Ogólnie te filipiki 'mistrza' to złośliwe kłamstwa, co do sztuki.
ect2019.03.2 12:25
A gdzie jest Dumny Gej i jemu podobni? Schowali głowę w piasek? Jakoś ich mało dziś do wypisywania hymnów pochwalnych o homoseksualistach i lewakach.
matis892019.03.2 21:58
Lewackoateistyczni agenci na katolickie strony mają też swoje dni wolnego. Widać to kiedy katolik napisze na katolickiej stronie katolicki komentarz i po paru minutach nie ma 10 minusów.
MinistranciZgotowaliWikaremuTenLos2019.03.2 11:18
Zawsze byłem przekonany, że to 10-letni ministranci gwałcą proboszczów w zakrystiach i na plebaniach, a nie na odwrót. Niektórzy z wyjątkowym okrucieństwem, pętając proboszczowskie kończyny komeżkami i czyniąc knebel z własnych majtek w Misie Puchatki. Niech skarb państwa wypłaca tak pokrzywdzonym kapłanom odszkodowania po 100 milionów. A najlepiej, gdyby ksiądz podejmujący posługę w parafii dostawał od państwa te 100 milionów jak zaliczkę. Na poczet przyszłego molestowania przez dziatwę szkolną podczas katechezy szkolnej czy gwałtów dokonywanych przez ministrantów w zakrystii.
basia2019.03.2 18:10
czas do psychiatry
ZERR02019.03.2 10:00
Takich przypadków jest więcej. O kilku z nich wiemy, że skończyło się śmiercią oczernianych kapłanów. O innych nie wiemy, bo przecież media nie raczą poinformować, a i proces "o niewinność" jest bardzo trudno wygrać. Oskarżyciele muszą popełnić jakiś wielki błąd.
Agnieszka2019.03.2 10:09
A co powiesz o przypadkach śmierci wykorzystywanych dzieci? Winni ponieśli zapewne surową karę, zostali przeniesieni na inną parafię, w drastycznych przypadkach do placówek dla kapłanów emerytów. Ale po co o nich mówić, lepiej walczyć jak lew broniąc zwyrodnialców.
Jahu2019.03.2 10:15
Ciągle pier....e o przenoszeniu na inną parafię, ale chyba od oskarżenia jest prokuratura a od karania sąd? więc jak chcecie kary dla pedofila to trzeba najpierw zgłosić do prokuratora a nie pierdzielić, że dziecko przez 30 lat tak się bało, że nigdzie nie zgłaszało.
Agnieszka2019.03.2 10:27
I byłoby super, gdyby tak się to w Polsce odbywało, tylko działa to troszkę inaczej. Zwyrodniali księża wybierają sobie taką ofiarę, za którą nikt się nie wstawi (dziecko bez rodziców, z patologicznej rodziny). Dziecko jest wystraszone, nic nie powie, a nawet jak powie, to kto go wysłucha. Jeśli cudem sprawa wyjdzie na jaw, za duchownym murem staną parafianie i będą krzyczeć, że to dobry człowiek i dobry ksiądz. Winny, zostanie usunięty z pola widzenia, a ofiara będzie dorastać z ciężkim zranieniem.
Katie2019.03.2 10:34
Zamilcz kłamliwa lewacka sucz!!Dzieci tak naprawdę macie w doopie przykład?Nachalne propagowanie zboczeń juz w przedszkolu !!!
Piotr Nowak2019.03.2 10:40
Chodzi ci o lekcje religii?
Lookacz2019.03.2 11:32
Azor! ... do budy!
Agnieszka2019.03.2 10:43
Niezwykle kulturalny i na wysokim poziomie komentarz. Nie można bez obelg?
Lookacz2019.03.2 12:01
Twoja wrażliwość wzrusza mnie do łez .. Kulturalna manipulantko!
Sebastian Lorenc2019.03.2 12:30
Agniecha, widzę, że masz kolejnego psychofana. jak Ty to robisz dziewczyno, że czepiają się Ciebie wszystkie największe z..eby tego portalu. W realu też tak masz? pozdrowiam :)
Lookacz2019.03.2 12:39
W realu dostał byś kopa ... cioto!!
Agnieszka2019.03.2 12:47
Witaj Seba, no sam widzisz,ma się ten urok ;). A tchórzliwych stalkerow i trolli jest na Frondzie wysyp ostatnio.
Lookacz2019.03.2 13:16
Pięknie się wabi twój piesek Aga! ... a jaki posłuszny.
Agnieszka2019.03.2 13:52
Sprawia ci przyjemność poniżanie ludzi, których nawet nie znasz?
Mateusz Jeglinski2019.03.2 14:03
A lewaczka Agnieszka robi coś innego. Mierz wszystko zakłamana lewaczko jedną miarką.
Agnieszka2019.03.2 14:21
Zapomniałeś się przelogować na Lookacz
Lookacz2019.03.2 14:51
Masz na myśli "człowieka" który w pierwszym zdaniu nazywa mnie "zj..ebem" i ""psychofanem" ?... No cóz, gratuluje zdolności oceny sytuacji i doboru znajomych!
ZERR02019.03.2 14:15
trochę kultury. Tu się rozmawia.
www2019.03.2 11:16
Czy wystąpił przypadek, gdzie zwyrodniali księża wybrali sobie takie dziecko, które nic nie powiedziało, że zostało molestowane, bo było z patologicznej rodziny? Najwidoczniej wystąpił, a Agnieszka o tym wie, bo opisuje jego wystąpienie. Ale nie zapobiegła temu i nie zgłosiła, a księdza przenieśli jego koledzy pedofile. Agnieszka nie zgłosiła, bo Agnieszka pomaga ukrywać pedofila.
Agnieszka2019.03.2 11:22
Oczywiście że jest, bardzo głośny przyklad. Ksiądz Roman B., zakonnik Towarzystwa Chrystusowego, przez kilkanaście miesięcy więził i gwałcił 13-latkę. Został aresztowany, bo w jego laptopie znaleziono treści pedofilskie. wpadł przez przypadek, gdyby nie to może gehenna dziewczynki trwałaby nadal.
Jahu2019.03.2 12:11
Skoro został aresztowany to z czym masz problem?
Agnieszka2019.03.2 12:17
Że rok czasu nikt nie zareagował, współbracia księdza Romana widzieli co się dzieje i milczeli, rodzice nie szukali dziecka, bo jak było pod opieką księdza, to dla nich lepiej, mogli w spokoju pić. Zwyrodnialec wyszedł z wiezienia po 4 latach i jakby nigdy nic wrócił do pracy z dziećmi. Cztery lata za uwięzienie, bicie, gwałcenie, zmuszenie do aborcji, poniżanie dziecka????? To jest kara?
Lookacz2019.03.2 12:30
I dlatego, według Ciebie niski wyrok Romana B. usprawiedliwia fałszywe oskarżenia innych duchownych! ... Brawo manipulantko!!!
Agnieszka2019.03.2 12:44
Nie gadam z Tobą bo jesteś zwykłym prymitywnym stalkerem.
Lookacz2019.03.2 13:30
Wiem, że wolałabyś żebym cię obrażał i obrzucał epitetami itp ... wtedy mogłabyś grać swoja rolę skrzywdzonego niewiniątka ... Konfrontacja z faktami i trafną oceną obnaża Twoje rzeczywiste intencje, bo nie zależy ci na dyskusji,Tylko na zaszczepianiu wypaczonych i zrelatywizowanych przekazów. ... Pozdrawiam ciepło MANIPULANTKO!!!
Agnieszka2019.03.2 13:37
Przecież Ty nie dyskutujesz. W każdym zdaniu nazywasz mnie "manipulantką" To jest według Ciebie dyskusja?
Lookacz2019.03.2 15:14
Wbrew temu co sobie wyobrażasz nie jesteś aż tak ważna, żeby mi sie chciało tłumaczyć każdy twój komentarz. ... Ty z resztą tez nie podejmujesz dyskusji, tyle, że z przyczyn które wskazałem powyżej.
Agnieszka2019.03.2 15:28
oczywiście, że nie jestem tak ważna, ale po co w takim razie pod każdym moim wpisem ty musisz skomentować? jakaś obsesja?
Lookacz2019.03.2 17:40
Obsesja?! ... nie schlebiaj sobie. ...Powinnaś raczej sobie odpowiedz na pytanie co taka lewaczka i wojująca antykatoliczka robi na tym portalu ... misja? praca? zemsta?
Jahu2019.03.2 9:58
No chyba nikt normalny nie wierzy, że lewactwu wyjącemu o pedofili w kościele chodzi o obronę dzieci..chodzi o zniszczenie kościoła katolickiego.. gdyby chodziło o dzieci to wyszukiwaliby pedofili w każdej grupie społecznej i zawodowej.
matis892019.03.2 21:48
Gdyby lewakoateistom chodziło o walkę z pedofilią to lewaoateizm by jej nie promował, nie promowałby pedofilskiego gender i seksualizacji dzieci, sodomici nie domagali by się praw do dzieci, lewakoateizm nie promowałby wszelkich dewiacji i porno biznesu, feministki lesbijki ostro by walczyły z seksualizacją kobiety w lewackoateistycznej popkulturze zamiast to wspierać....itd.
Jahu2019.03.3 11:37
..ależ zgadzam się, dokładnie tak.
Arkadiusz2019.03.2 9:51
To juz zupelnie szczyt szczytow, Fronda zarzuca komus innemu stronniczosc!