Głównym organizatorem konferencji jest wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, zgodę na nią wyraził marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

W spotkaniu udział weźmie Gerard Biard – redaktor naczelny tygodnika „Charlie Hebdo”, pisma, które atakuje wyznawców wszystkich religii – w tym chrześcijaństwa.

Jak podkreśla poseł Małgorzata Sadurska, wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, organizowanie takiego spotkania w Sejmie jest karygodne. - Dla mnie jest to nie do zrozumienia, że w polskim Sejmie odbywa się taka konferencja – w roku, który polski parlament uznał za rok św. Jana Pawła II. W czasie, kiedy powinniśmy wcielać naukę Jana Pawła II w życie, w Sejmie przyjmuje się różne lewackie projekty oraz promuje się lewicowe ideologie. Jest to dla mnie nie do pomyślenia i uważam, że to wszystko, co teraz robi marszałek Sikorski, to co robi pani premier Ewa Kopacz i PO to nic innego, jak przypodobanie się lewicowemu wyborcy – ocenia Małgorzata Sadurska.

Program konferencji przewiduje wiele wystąpień „przedstawicieli ateistycznych i masońskich bojówek” z zagranicy. W ramach Dni Ateizmu ulicami stolicy przejdzie także „Marsz Atestów” - przypomina Radiomaryja.pl.

All/Radiomaryja.pl