Płód staje się dzieckiem "kiedy zaczyna chodzić"? Aborcjoniści wobec pikiety w Lublinie - zdjęcie
13.12.14, 15:02Płód staje się dzieckiem "kiedy zaczyna chodzić"? (fot. Sxc.hu)

Płód staje się dzieckiem "kiedy zaczyna chodzić"? Aborcjoniści wobec pikiety w Lublinie

14

W czwartkowe popołudnie 11 grudnia działacze lubelskiej komórki Fundacji Pro- Prawo do życia przeprowadzili pikietę pod Centrum Handlowym "Plaza" przy ul. Lipowej w Lublinie. W galerii tej mieści się księgarnia Empik, która "wsławiła się" ostatnio tym, że swoją strategią marketingową nie tylko zakpiła z wartości bliskich milionom Polaków, ale także doprowadziła do blokady strony, na której internauci wyrażali swój protest.

Towarzyszyły nam również osoby z Młodzieży Wszechpolskiej oraz stowarzyszenia "Solidarni 2010". Rozdano prawie 1000 ulotek wyjaśniających sens akcji. Widać było, że dla wielu mieszkańców Lublina były to informacje nowe, bowiem z dużym zainteresowaniem studiowali otrzymane od nas materiały - być może dlatego, że w tutejszym Empiku schowano banery z podobiznami antybożonarodzeniowych celebrytów (choć oficjalnie władze sklepu nie zamierzają póki co wycofywać się ze współpracy z Marią Czubaszek i Adamem Darskim).

Pomimo tego, że manifestacja miała miejsce już po zmroku, nasz antyaborcyjny plakat był doskonale widoczny zarówno dla osób kierujących się do galerii, pasażerów pojazdów zatrzymujących się w korku na Lipowej jak i przechodniów, którzy akurat spacerowali wzdłuż owej gęsto uczęszczanej ulicy.

Nie zabrakło również - to powoli staje się naszą lubelską tradycją - naukowego nowinkarstwa. Pewna pani, której nasza akcja nie przypadła do gustu, postanowiła wdać się z nami w dyskusję. Na pytanie o to, kiedy płód staje się dzieckiem, jej odpowiedź brzmiała "kiedy zaczyna chodzić". Mieliśmy zatem do czynienia z kolejnym dowodem na to, że aby popierać aborcję trzeba w swoim umyśle zanegować co najmniej jedno z dwóch zdań: "życie rozpoczyna się w momencie poczęcia" lub "ludzi się nie zabija". Innej możliwości nie ma.

Jan Leonkiewicz/Salon24.pl

Komentarze (14):

anonim2014.12.13 15:07
dla mnie człowiekiem zostaje się po doktoracie ...przed jest się zwierzakiem!
anonim2014.12.13 15:35
@villain - dzisiaj w nocy smacznie sobie spałem i ni odczuwałem bólu. Pewnie zabić mnie?
anonim2014.12.13 16:15
Układ nerwowy jest jednym z pierwszych, które się kształtują u płodu, więc dziecko może już odczuwać ból niemal od samego początku ciąży. Osoby, które twierdzą, że odczuwanie bólu jest wyznacznikiem bycia człowiekiem - bluźnicie. Godność człowieka wynika WYŁĄCZNIE z łaski bożej. Nic innego w nas nie jest godne szacunku. Stąd bluźniąc przeciw Bogu zabieracie sobie jedyną, nadaną wam przez Boga godność ludzką. Także dziecko na etapie rozwoju płodowego POSIADA GODNOŚĆ LUDZKĄ (ponieważ nie zawiniło grzechu). Człowiek, który bluźni NIE POSIADA GODNOŚCI LUDZKIEJ. Jedyny powód dlaczego my, chrześcijanie obdarzamy was miłością jest taki, że chcemy was pozyskać dla Jezusa, a także dzielić się miłością, którą otrzymaliśmy od Boga, a która nie jest naszą zasługą. Dlatego właśnie ateiści mordują się między sobą, a chrześcijanin mimo, że świadom, iż ateista nie posiada godności istoty ludzkiej, otacza go miłością w nadziei, iż ten powróci do Boga i odzyska przyznane mu przed wiekami w zamyśle Bożym dziedzictwo.
anonim2014.12.13 16:20
@villain - za dużo naoglądałeś się takich skrajnych rzeczy. Nie rób ze mnie jakiegoś zwyrodnialca.
anonim2014.12.13 16:34
@ villain : powiedz to mojemu 21 miesiecznemu synowi....
anonim2014.12.13 16:42
@ villain Dlaczego uważasz, że akurat odczuwanie bólu jest decydującym kryterium? Przecież w dzisiejszych czasach nie jest problemem kogoś całkowicie znieczulić lub zabić bezboleśnie. Znajomy student z polibudy powiedział kiedyś, że ktoś kto nie potrafi liczyć całek i macierzy nie zasługuje na miano człowieka :D Humaniści by się nie załapali... A co z chorymi na analgezję wrodzoną, czyli całkowity brak czucia bólu nawet u dorosłych osób? Oni nie są według Ciebie ludźmi?
anonim2014.12.13 19:13
Przerąbane mają ci stronnicy lobby aborcyjnego. Muszą kombinować jak koń pod górę, wymyślać jakieś sztuczne kryteria prawne których momentu wystąpienia nie da się ściśle ustalić. Mimo że obnoszą się ze swoim humanizmem takie czysto umowne ustalanie kiedy człowiek zaczyna być człowiekiem nic z humanizmem wspólnego nie ma. Człowiek porządny i uczciwy nie ma problemów. Dla niego człowiek jest człowiekiem od poczęcia do naturalnej śmierci.
anonim2014.12.13 19:21
@anova ad1 Niska przeżywalność noworodków w tym okresie dlatego nie ma sensu włączać do spisu dziecka które może nie przeżyć. ad 2 Napisane jest "gdyby mężczyźni bijąc się..." a nie "gdyby mężczyzna bijąc ją..."! Po prostu dopasowujesz cytaty ze ST na siłę pod swoją demagogię! ad 3 Jak zwykle judzisz, przecież to normalne że skoro jakiś naród podbija drugi i jest wojna to nie można uniknąć bezsensownych rzezi. Ozeasz miał dar prorokowania i pisał tylko to co widział. I tyle. Co nie znaczy że los Samarii był przesądzony. Pewnie gdyby się naprawdę nawrócili to Bóg ochronił by ich przed barbarzyństwem najeźdźców. A tak? Ot i cała filozofia ale dla takich jak ty (bezrozumnych powielaczy) tekstów w necie zapewne trudna to logika. Cóż, życzę samodzielnego myślenia albo przynajmniej merytorycznego sprawdzenia a nie "łykania" każdej bzdury znalezionej w necie tylko po to żeby w swoim mniemaniu "dopiec katolikom"!
anonim2014.12.13 19:24
Państwa dyskusja dowodzi jednego. Nie ma możliwości wyznaczenia jasnego momentu rozpoczęcia się życia za wyjątkiem momentu poczęcia. Inne definicje "medyczne" czy też "filozoficzne" doprowadzą nas do wynaturzeń. Takich jak: prawo pierwszego oddechu (rodzenie zdrowych dzieciaków w komunistycznej Bułgarii i topienie ich w wiadrach przed wzięciem oddechu) czy też "aborcja częściowa" jej zwolenników zachęcam do obejrzenia sposobu w jaki się ją wykonuje. Jeśli odrzucamy jasną definicję to otwieramy drzwi do ogromnych nadużyć.
anonim2014.12.13 20:21
@anova Zaprawdę, "porażająca" jest twoja logika!? Podejrzewam że wcześniej czy później (chyba jednak wcześniej) dzięki niej dojdziesz do odkrywczego stwierdzenia że białe i czarne to szare a słońce jest kwadratowe! Nobel murowany tylko jeszcze zostanie ci to udowodnić ale dzięki swojej "logice" szybko znajdziesz rozwiązanie swojego odkrycia :))
anonim2014.12.13 22:45
Ontogeneza osobnika homo sapiens obejmuje okres od poczęcia do śmierci.
anonim2014.12.14 9:44
@AnitoF Powtarzam brak jasnych definicji prowadzi do nadużyć. Proszę sobie wyobrazić, że ktoś kiedyś uzna, że brak uczuć wobec bezbronnych nienarodzonych dzieci świadczy o braku człowieczeństwa. I że takie osoby można poddawać bardzo późnej aborcji ...
anonim2014.12.15 6:32
do @Villain - czyli po znieczuleniu ogólnym na parę godzin pozbawieni jesteśmy człowieczeństwa :). a może inne kryterium np. kiedy zaczyna widzieć, albo słyszeć albo kiedy wyrosną włosy albo nie wiem co jeszcze, pełna dowolność.. Villain, Myślę że świadomy jesteś nonsensownościi swoj "teorii" człowieczeństwa i trollujesz po prostu. i masz ubaw z reakcji ludzi. pozdr. :)
anonim2015.01.7 18:05
Eugenika w imię postępu, film dostępny do zakupu na portalu Ahaaa.pl, zapraszamy.