Platforma odcina się od Zdrojewskiego. I komu wierzyć? - zdjęcie
18.11.19, 14:00

Platforma odcina się od Zdrojewskiego. I komu wierzyć?

9

Platforma Obywatelska powinna podnieść znowu wiek emerytalny, uważa senator tej partii Bogdan Zdrojewski. Jego wywiad dla "Wprost" wywołał skandal, bo Platforma oficjalnie deklaruje, jakoby wieku emerytalnego podnosić już nie chciała. Partia odcięła się teraz od Zdrojewskiego.


Dziennikarz "Rzeczpospolitej" Michał Kolanko opublikował na Twitterze oświadczenie, jakie do redakcji "Rz" przesłał rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej, Jan Grabiec.


"wypowiedź senatora Bogdana Zdrojewskiego [...] nie jest stanowiskiem Platformy Obywatelskiej i jest sprzeczna z jej programem. Platforma [...] wielokrotnie podkreślała, że jest przeciw podniesieniu wieku emerytalnego i to stanowisko podtrzymuje" - napisał Grabiec.

Podtrzymuje, podtrzymuje... aż wygra  wybory. Wtedy "wytłumaczy" Polakom, że jednak się "inaczej nie da" - i wiek emerytalny zostanie znowu podniesiony.

A przecież nie chodzi tu tylko o kwestie ekonomiczne.

Przypomnijmy: dłuższa praca kobiet to w podeszłym wieku mniej czasu dla wnuków, a więc większe problemy młodych rodziców - i mniejsza dzietność.

Stąd podniesienie wieku emerytalnego, abstrahując od wszystkich innych kwestii, jest również skrajnie antynatalistyczne i antyrodzinne, a jako taki uderza w fundamenty polskiej państwowości i w nasze strategiczne interesy.

bsw/do rzeczy

Komentarze (9):

aldek2019.11.18 19:17
Potem zaczną stosować termin, który uwielbiają - "urealnienie". Oni nie podniosą wieku przejścia na emeryturę, oni go urealnią. Oznacza to jedno jako "europejskie dupowłazy" urealnią do 72 lat. tak zostaną prymusami w UE, co da im szczęście bezgraniczne. To są ludzie bez ambicji, miernoty, które zawsze będą służyć innym. Oni boją się nawet pomyśleć, że mogą myśleć samodzielnie, to ich przerasta, to mentalne miernoty.
Skuter2019.11.18 19:14
PO działa jak służby żeby wprowadzić przeciwnika w błąd w zamęt wysyła sprzeczne wiadomości
stan2019.11.18 19:00
To jest wiarygodność. Chcesz być oszukanym - zaufaj PO. Przecież jasno powiedzieli: Kto wierzy w obietnice przedwyborcze (chyba były to słowa Kidawy-Błońskiej. Prawdziwie ktoś rozszyfrował skrót PO - Partia Oszustów.
B522019.11.18 18:22
powinno się podnieść wiek emerytalny wyłącznie POganom i wszyscy będą zadowoleni
hm2019.11.18 15:12
Najpierw "dzielnie" podwyższyli wiek tłumacząc że to absolutnie konieczne, chociaż wcześniej zapewniali że tego nie zrobią, potem gdy PiS obniżał to wyli że będzie katastrofa a teraz mówią że dobrze PiS zrobił obniżając i oni tego nie zmienią. PO jest za a nawet przeciw w zależności czy jest przed czy po wyborach
Dam2019.11.18 15:40
Widocznie nauczyli się od PISu, że aby zdobyć/utrzymać władzę nie można podejmować niepopularnych ale potrzebnych decyzji, tylko lecieć w coraz większy populizm.
Dam2019.11.18 15:01
Ostatnie dwa paragrafy mają jakieś poparcie w czymkolwiek poza widzimisię piszącego? I czy coraz większe obciążanie młodych ludzi kosztami utrzymania starszych nie jest antynatalistyczne? Odpowiedzialni ludzie nie robią więcej dzieci, niż są w stanie utrzymać, a zabieranie im coraz więcej pieniędzy przez rząd sprawi tylko, że tych dzieci będzie mniej.
MirekT2019.11.18 15:26
Dam Ty chyba w innym kraju żyjesz? To zobacz na Podkarpaciu, Podlasiu i na wiochach. po 8-10 bachorów mają oni nie myślą z czego je utrzymają i wykształcą !!! Toć antykoncepcja to grzech !!!
Dam2019.11.18 15:38
Przecież piszę, że chodzi mi o odpowiedzialnych ludzi.