Planujesz city break ze znajomymi? Wypożycz samochód i podróżuj bezpiecznie - zdjęcie
14.06.20, 10:14Zdjęcie ilustracyjne

Planujesz city break ze znajomymi? Wypożycz samochód i podróżuj bezpiecznie

0

Pandemia COVID-19 zbiegła się z nadchodzącymi wakacjami, których wiele osób nie wyobraża sobie bez choć krótkich wyjazdów. Jak w tegoroczne lato podróżować bezpiecznie, by nie narażać się na zarażenie koronawirusem?

Lato 2020 coraz bliżej, a epidemiologiczna sytuacja na całym świecie wydaje się nie zmieniać. Nie oznacza to jednak, że podczas tegorocznych wakacji nie będzie okazji do wyjazdów. Można przecież zwiedzić urokliwe zakątki naszego kraju, korzystając z bezpiecznych i szybkich form transportu.

Krajowe loty wznowione

Skoro w tym roku najprawdopodobniej nie będziemy mieli tak wielu możliwości na spędzenie letniego urlopu poza granicami kraju, warto skorzystać z możliwości krajowych lotów, które niedawno zostały wznowione. Dzięki temu w krótkim czasie możemy przemieszczać się po różnych regionach Polski, a na lotniskach przesiadać się w wypożyczone samochody.

Jedną z często wybieranych, krajowych destynacji wypoczynkowych jest malowniczy Kraków. Tu również dolecimy samolotem z wielu rejonów kraju, a już na miejscu środek transportu będziemy mogli zmienić na auto z wypożyczalni. Niejedna wypożyczalnia samochodów w Krakowie oferuje atrakcyjne ceny wynajmu, a w dodatku w wielu przypadkach możliwe jest wynajęcie pojazdu bezpośrednio na lotnisku. 

W tym celu wystarczy zapoznać się z internetową ofertą i tą samą drogą złożyć zamówienie wypożyczenia samochodu. Warto zarezerwować auto jeszcze przed wylotem. Dzięki wynajętemu samochodowi nie tylko w komfortowych warunkach dotrzemy do hotelu – nawet mając wiele bagaży – ale też wygodnie będziemy poruszali się po mieście. 

Zastanawiasz się, czy na lotnisku Kraków - Balice można wypożyczyć samochód bez opłacania kaucji? Taką możliwość – w przeciwieństwie do konkurencyjnych firm z branży, działających na terenie Krakowa – daje wypożyczalnia carfree.com.pl. Jedynym kosztem, jaki poniesiesz będzie koszt zatankowania baku.

Weekendowy wyjazd za miasto

Obecna sytuacja związana z koronawirusem sprzyja również powrotowi do niegdyś bardzo modnych weekendowych wypadów. W taki sposób możesz zwiedzić sporą część Polski, kryjącą w sobie naprawdę ekscytujące zakątki, rozbijając wyjazd na etapy, podczas których zapoznasz się z okolicznymi atrakcjami.

By nie być uzależnionym od rozkładów jazdy PKP czy PKS, a przede wszystkim mieć pewność, że nie grozi Ci niebezpieczeństwo zakażenia się COVID-19, zbierz grupę zaufanych znajomych, z którymi chcesz spędzić city break i wynajmijcie wspólnie samochód.

Koszt skorzystania z usługi wypożyczalni aut jest niewielki, a po rozbiciu go na liczbę łącznie podróżujących osób może okazać się nawet tańszy niż zakup biletu na autobus czy pociąg. Na własnych (choć wypożyczonych) czterech kółkach o wiele wygodniej i sprawniej zwiedza się zaplanowane rejony Polski – szybko można dostać się w góry, nad morze czy nad jezioro, po drodze zahaczając o okoliczne zabytki i atrakcje.

Możliwość swobodnego i bezpiecznego przemieszczania się w towarzystwie znajomych to jednak nie wszystkie zalety skorzystania z wypożyczalni samochodów. Większość tego typu firm bierze na siebie również temat ewentualnych awarii i naprawienia powstałych w ich wyniku szkód. To sprawia, że nic nie jest w stanie zmącić spokoju i dobrego humoru całej wakacyjnej ekipy, która wspólnie będzie podróżowała po kraju.