PiS oferuje PSL rządową koalicję? - zdjęcie
13.07.20, 21:58Fot. Łukasz Błasikiewicz, via: Flickr CC 2.0

PiS oferuje PSL rządową koalicję?

29

Czy wygrane przez Andrzeja Dudę wybory prezydenckie będą miały jakiś wpływ na układ rządu? Rzecznik rządu Piotr Müller zapewnia, że jak na razie nie ma żadnych decyzji dot. rekonstrukcji rządu. W mediach pojawiają się jednak informacje, że Prawo i Sprawiedliwość chce zaproponować koalicję Polskiemu Stronnictwu Ludowemu.

Rzecznik rządu Piotr Müller był dziś pytany w TVP Info, jakie partia rządząca ma plany na to, aby zdobyć nowych wyborców przed wyborami parlamentarnymi, oraz czy będą jakieś, zapowiadane przed wyborami, zmiany w rządzie:

- „Każdy minister może się spodziewać odwołania w każdym czasie, nie tylko po wyborach. W tej chwili powinniśmy się cieszyć, że wygraliśmy te wybory i mamy wotum zaufania dla całego obozu politycznego” – powiedział polityk.

Müller podkreślił, że wygrana Andrzeja Dudy jest „dobrym sygnałem” dla całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Zapewnił też, że współpraca pomiędzy prezydentem a rządem dobrze się układa. Przypomniał, że premier Mateusz Morawiecki konsultował z prezydentem skład rządu:

- „W tej chwili jest inna sytuacja, bo ministrowie są powołani, mówimy o drobnych korektach, które mogą być wprowadzane, a nie o powołaniu całego rządu” – stwierdził.

Pytany o wybory parlamentarne w kontekście zwycięstwa Andrzeja Dudy rzecznik rządu stwierdził, że możliwa jest trzecia z rzędu wygrana PiS:

- „To jest w zasięgu naszego obozu politycznego i zależy od dobrej współpracy. Elementem warunkującym skuteczność rządu był wybór prezydenta, bo gdyby Rafał Trzaskowski był prezydentem, wiele z naszych programów wyborczych byłoby blokowane. Teraz wszystkie karty mamy w ręku” – mówił.

Wcześniej dziennikarz Wojciech Szacki informował na Twitterze, że z jego źródeł wynika, iż PiS prowadzi rozmowy z PSL ws. koalicji:

- „Z dwóch niezależnych źródeł @PolitykaInsight : PiS oferuje PSL koalicję rządową (i sejmikową). PSL mówi nie, ale PiS nie traci nadziei”

kak/wPolityce.pl

Komentarze (29):

OZ2020.07.14 9:41
A co to - przymiarka do podniesienia wieku emerytalnego ?!
Urszula2020.07.14 9:30
A ty umiesz?
Natalja Siwiec2020.07.14 9:21
wziąć w kleszcze koalicji i metodą pasożytniczą skorumpować posłów (już to mają przećwiczone - Beger - Lipiński).
klaus2020.07.14 7:34
PSL nie przyjmie propozycji , względy są jedne, całe obecne kierownictwo to zadeklarowane lewactwo stojące przy KO i to bardzo twardo , co ich różni od KO, czy Lewicy , a tylko to cwaniactwo z pod budki z piwem mówimy to , a robimy co innego, tylko chłopi , juz orientują się doskonale i podziękują kierownictwu PSL i pozostanie im jedno będą się sami wybierać.
Anonim2020.07.14 7:40
Ostatni nr "Do Rzeczy", str. 9, cykl: "dwaj panowie g". Fragment: "Na dołach Peezelu pojawiają się tymczasem pomysły wymiany zarządu włącznie z Tygryskiem Kosiniakiem-Kamyszem. Co ciekawe, wcale nie chodzi o kiepski wynik wyborczy. Przyczyną jest upór Tygryska w zapewnianiu, że zieloni bracia nie będą nadal wchodzić w żadne koalicje z PiS. Powiemy tyle - choć oczy wszystkich zwrócone są na Sejm, to powinny być zwrócone na sejmiki. Tam się będzie działo."
Anonim2020.07.14 7:33
Pojawiają się koncepcje tęczowej międzynarodówki w ramach "Dojczland, Dojczland iber ales" by doprowadzić do unieważnienia wyborów. No, ludzie tego nie zdzierżą... I tak to jest wyciągać do patologii "soku z buraka" przyjazną dłoń... Nie dość, że naplują to jeszcze podepczą. A Pismo mówi wyraźnie by nie rzucać pereł przed wieprze.
Anonim2020.07.14 7:36
Ps. Zdzierżyliśmy podmianę kandydata wbrew wszelkim regułom demokratycznym. Ale ten przewał z unieważnieniem wyborów to jest już pójście na rympał do kwadratu. Zero czci i honoru. Wy tęczowe totalniactwo "nie nadajecie się nawet do sądu dla ludożerców".
Dam2020.07.14 8:06
A jakie to reguły demokratyczne zostały złamane podczas podmiany kandydata? No bo przecież byś nie kłamał, więc na pewno jesteś w stanie kilka wymienić.
Anonim2020.07.14 8:28
Takie Misiu-Pysiu, że pod pozorem praworządności w połowie stawki sobie wymieniono "kandydatkę marzeń" bo osiągała sondażowy poziom mniej niż zero w tempie przyspieszonym. To jest tak jakbym w biegu długodystansowym, załatwiłbym sobie zmianę zawodnika pod koniec dystansu, na świeżaka. I mimo to, wy totalniackie tęczowe gnidy nie daliście rady. Mimo całego "Dojczland, Dojczland iber ales"+. Plus wypróbowani radzieccy towarzysze. I nie umiecie się z tym pogodzić, bez czci i honoru. Nie umiecie się pogodzić z przegraną od 5 lat od samego początku kwestionując wyniki wyborcze. Co było gnidy zapowiedziane po wygranej PiS-u w 2015 jeszcze zanim PiS zabrał się za rządzenie? "Ulica i zagranica". Wy nie przestrzegacie żadnych reguł. Z wami po prostu nie ma jak się dogadać bo uznajecie tylko taki wynik, w którym tylko wy wygrywacie. Każdy inny wg. was jest niedemokratyczny, dyktatorski, nazistowski. "Nie nadajecie się nawet do sądu dla ludożerców", wy bez czci i honoru.
Dam2020.07.14 9:13
Ale powtarzam pytanie, jaka reguła demokratyczna została złamana? Jaka reguła demokratyczna zabrania podmiany kandydata? Podaj ją. Twoje porównanie do biegu długodystansowego jest nietrafione, bo skoro zostały rozpisane nowe wybory, to tak jakby pierwszy bieg został unieważniony i każdy mógł sobie wybrać nowego zawodnika do nowego biegu. Zabawne jest też obrażanie każdego, kto nie zgadza się z twoim zdaniem, podczas gdy nie masz na tyle odwagi, żeby się chociażby podpisać. Przypomnij sobie też, co mówił Kaczyński, kiedy Komorowski przegrał wybory i co mówił za każdym razem, kiedy przegrywał 7 kolejnych wyborów (pomogę ci " Komorowski został wybrany przez pomyłkę" i "wybory były sfałszowane"). "Ulica i zagranica" jest hasłem używanym przez komunistów mającym na celu skompromitować opozycję w PRL, miło że nawiązujesz, mentalnie jesteś na podobnym poziomie. P.S. Jestem centrowcem, byłem na protestach przeciw PO kiedy rządziło, ale nawet PO nie kradło i nie niszczyło kraju tak, jak to robi PIS.
do widzenia Struzik i inne marszałki2020.07.14 4:59
albo do kompostownika do utylizacji POlitycznej
Panie Grodzki ostatnie POdrygi2020.07.14 4:58
wracaj na pocztę i segreguj kopertki na stanowisku Maximus Napoleon
Krzysztof2020.07.14 2:13
Zielone onuce, wchodzą w buty Platformersów, won do Izraela!
Leon2020.07.14 0:10
O, jej ! Czyż te media nie odpuszcza nawet na moment!! Znów zaczynają lać kłamstwa!! Już skończyli o ułaskawieniu pedofila, teraz zaczynają znów od nowa lać te swoje kłamstwa i nienawiśc!
Olej2020.07.13 23:53
Koalicja z PSL-em jest jak strzelenie sobie w łeb u szczytu kariery. Oby więcej takich pomysłów a stracicie całkiem młodzież. Jest ogromny potencjał młodych patriotycznych ludzi, którzy oczekiwali i nadal oczekują aby słowa pokrywały się z deklaracjami w kontekście zmiany Polski. Zamiast idiotycznych koalicji zajmijcie się pozyskaniem najbardziej wartościowej młodzieży z prawej strony, którą żeście zawiedli. Wynik wyborczy daje bardzo do myślenia i stawia pytanie co będzie za 3 lata z wyborami do parlamentu ? Wlewanie g...........a do czystej wody nie wyjdzie rządowi na dobre.
Olej2020.07.14 1:09
Zwycięstwo jest ale nie triumf. Gdyby było 68% do 10 % można by mówić o zdecydowanym poparciu i woli całego narodu do zmiany Polski. Młodzież się dystansuje co jest złą prognozą na przyszłość. Kreowanie sztucznego buntu przeciw ,,obciachowemu'' PiS-wi przyniosło efekty w postaci Potrzasku wynikiem 48,6% do wygranego lidera. I oni ci od kreowania rzeczywistości doskonale sprawdzili fenomen buntu dla buntu, który zadziałał na młodzież. Dokładnie takim samym instrumentem mógł posłużyć się PiS robiąc rewolucję systemu władzy w Polsce i eliminując przeciwników. Tak jak to zrobił Orban na Węgrzech. I on ma tam nie malejące poparcie gdyż zrobił to czego oczekiwali jego zwolennicy. Ludzie młodzi są szczególnie wyczuleni na tzw. sztuczny dym i wciskanie kitu. Długo na tym się nie pojedzie. Czas aby zamiast gawędzić o sklejaniu Polski robić prawdziwy i rzeczowy porządek, którego bardzo wielu ludzi oczekuje dając swoje zaufanie i wyborczy głos.
o, ty sraczko kacza — dupę przeistaczasz2020.07.13 23:29
-
Anonim2020.07.13 23:22
Tygrys, to twoja ostatnia szansa. Inaczej zostaniesz pariasem
tak to widzę2020.07.13 23:13
Jeśli już jakaś koalicja to PiS powinien pójść bardziej w kierunku przyciągnięcia części posłów Konfederacji ze skrzydła narodowego a nie PSL , który ma raczej coraz mniejsze znaczenie na scenie politycznej a poza tym ma obciążenia z przeszłości i to nawet nie dalekiej wspólne rządy z PO.Po co sobie brać to przegrane towarzystwo na głowę. Konfederacja to co innego tu poza skrzydłem tych tak zwanych wolnościowców (liberalnym) można szukać koalicjantów.
Lucy2020.07.14 2:22
Za to jak sie zachowała w trakcie wyborów powinna przestać istniec.To nie sa powazni ludzie to zwykła menazeria w dodatku na usługach Putina.
AAAtomek2020.07.13 23:03
Zapraszać 法律與司法 to tak jakby zaprosić pedofila do przedszkola?
nie pchać się do sojuszu z pisowskim kurwami2020.07.13 22:25
°
slawek522020.07.14 3:09
Te a u psychiatry ty już był? Idż jak najszybciej , oby nie było za póżno.
Andy Garcia2020.07.13 22:21
Cannabis • https://www.youtube.com/watch?v=FvmAk7mXtUY •
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.13 22:06
nie wchodzić z PiSowskimi kurvvami w żadne koalicje bo skończycie jak LPR albo Samoobrona! PiSdziactwo to najbardziej obłudne c h u j e jakie istniały w polityce!!!
Antek2020.07.13 22:10
A nie piszesz tak czasem o PO??? Wtedy by się zgadzało....
Anton Macierak2020.07.13 22:23
Przychodzi Antoni do lekarza, a lekarz mówi: są już wyniki badań i mam dla pana dwie wiadomości, dobrą i złą, którą chce pan usłyszeć pierwszą? - poproszę tą złą - odpowiada Antoni - jest pan j*bnięty - mówi lekarz - a ta dobra? - pyta pacjent - jest pan zdrowo j*bnięty.
Polak2020.07.13 22:12
Wypisz wymaluj -ale piszesz o sobie :-)
Leon2020.07.14 0:17
" kretynie..." Jak zwykle Kłamiesz...! Pod tym względem ty jesteś zawsze pierwszy ! Nie ma gorszego od ciebie....! Jesteś i pedałem i męską k....! Chwaliłeś się tym ! Nie przesadzam! Ale wszechstronny.....??? Aż jedzie na odległość....! Nie umiesz się wogóle opanować.......!