16.08.13, 12:58Fot. FreeDigitalPhoto

PiS deklasuje PO. 11 proc. przewagi w najnowszym sondażu!

Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 43 proc. respondentów (o 3 punkty proc. więcej od ostatniego sondażu). Na partię Donalda Tuska chce głosować tylko 32 proc. badanych (spadek o 2 punkty).

Na trzecim miejscu jest Sojusz Lewicy Demokratycznej, który cieszy się poparciem 12 procent badanych. Do Sejmu dostałoby się również Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chce głosować 5 procent ankietowanych.

22 procent respondentów nie chce wziąć udziału w wyborach, a 35 procent nie wie, na kogo zagłosuje.

Tak wielkiej przewagi PiS nad PO nie było od wielu lat. Jeśli tendencja wzrostowa utrzyma się, możemy być świadkami, że PiS będzie sprawował władzę bez żadnego koalicjanta.

sm/IAR

 

Komentarze

anonim2013.08.16 13:05
Bez większości konstytucyjnej wzięcie władzy to dla PiS samobójstwo. Chyba że zdarzy się cud.
anonim2013.08.16 13:28
Czekam aż PO zejdze POniżej progu wyborczego :)
anonim2013.08.16 13:29
Palikot zaatakował Kościół i już ma notowania na poziomie błędu statystycznego :)
anonim2013.08.16 13:33
Arbiter Katastrofa to jest teraz pomimo dotacji unijnych. Za PISu gospodarka miała się znacznie lepiej. I wcale nie dlatego że mieli lepszych ekspertów ale dlatego że nie kradli. Jeśli masz resztki zwojów mózgowych to pomyśl o tym.
anonim2013.08.16 13:50
Pompują PiS, żeby zmobilizować elektorat PO - SLD
anonim2013.08.16 14:06
Oj robią chłopcy w galoty... Napinają się jak mogą a w efekcie jeszcze bardziej się pogrążają ;-) Najbardziej podobała mi się akcja "pięknego Sławka" (Rolexa) Nowaka jak błyskawicznie ściągnął ten włoski pociąg parowozem aby słupki ratować. Nieważne że miały być dopiero pod koniec 2014 roku...(co tam że bez silnika- ważne że na Sławek ma fotkę na bajerze)... Jak to mówią- tonący pendolino się chwyta ;-) Teraz tylko HGW wbije ostatni gwóźdź do trumny i powinny się zacząć wnioski do TK... Znacie prognozy pogody na jesień? Mówią że ma być gorąco... "Pompują PiS, żeby zmobilizować elektorat PO - SLD" Widzę że niektórzy jeszcze żyją nadzieją ;-)
anonim2013.08.16 14:17
@arbiter " oj, to prawda, a już tyle razy Kaczyński się skompromitował, że nie wiem skąd jeszcze te drzemiące w was resztki" Szczerze mówiąc to nie śledzę tego tak wnikliwie jak Ty- staram się raczej porównywać kompetencje całego zespołu i tutaj drogi przyjacielu nie ma skali porównawczej z PO mimo że jak większość myślących ludzi wybór PiSu traktuję raczej w kategoriach konieczności. Wybiera się z tego co jest najlepsze dla kraju w danym momencie. Dorośniesz to zrozumiesz.... (o ile przestaniesz pełnić rolę błazna)...
anonim2013.08.16 14:41
@arbiter Pooddychaj głęboko... i w najbliższym czasie nie czytaj sondaży... no i odstawienie frondy na jakiś czas też powinno Cię nieco wyciszyć bo dajesz tu swoje (pełne miłości i "zionące" troską o dobro kraju) nauki a to zaiste praca syzyfowa na tym portalu bo tu bracie Ciemnogród jest... "zatem tej roli nie przestanę pełnić nigdy. Ale nie jest mi smutno, wolę być "błaznem" niż przyczyniać się do niszczenia kraju popierając zionących nienawiścią zakompleksionych ludzi." Nie zarzekaj się- "Tylko głupiec nigdy nie zmienia zdania" a życie może Cię jeszcze zaskoczyć przyjacielu. Pozdrawiam serdecznie
anonim2013.08.16 14:56
;-)
anonim2013.08.16 15:10
Arbiter- Nawet jeżeli my nie chcemy twojego ,,kaganka oświaty"? Tak na siłę?
anonim2013.08.16 15:12
Snaut- Na dzień dzisiejszy pełna zgoda!
anonim2013.08.16 15:55
Wkurzał mnie kiedyś piesek sąsiadów. (taki mały hałaśliwy burek), szczekał, podskakiwał i ilekroć przechodziłem to zagłuszał rozmowę i wchodził w takie tony że powodował dyskomfort... Nie muszę wam mówić że tupanie na niego przynosiło efekt odwrotny od zamierzonego... dostawał piany na pysku i nawet mi się go szkoda robiło czasem, ba- gdyby nie płot to gotów byłby nawet w łydkę uszczypnąć ;-) Zwyciężyła siła spokoju i odrobina pobłażliwości a także wyrozumiałość dla burka (wszak dzielnie robił swoją robotę) bo okazało się że wystarczy takiemu odważniakowi dać kanapkę powąchać i pogłaskać a wita mnie teraz merdając ogonkiem że aż cały wpada w rezonans że się czasem zastanawiam czy to nadal pies macha ogonem czy ogon psem ;-)
anonim2013.08.16 15:57
Naród w końcu budzi się z letargu. O ile sondaż przeprowadzony przez TNS Polska dobrze odzwierciedla poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, to już poparcie dla Partii Oszustów może budzić wątpliwości. Faktyczne poparcie dla bandy Tuska mieści się w granicach 20%. Na szczęście poparcie dla palikociarni spada i najprawdopodobniej nie wejdą do Sejmu w przyszłych wyborach. Tylko patrzeć, jak zaczną uciekać do SLD. http://www.swietlistedusze.pl http://www.youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs
anonim2013.08.16 16:22
PiS 43% (214) – PO 32% (160), SLD 12% (60), PSL 5%, MN (1). ________________________________________ Ciekawe na kogo w tym układzie zagłosuje Piechociński?
anonim2013.08.16 16:24
Na chwilę obecną coraz realniejszą perspektywą są samodzielne rządy Prawa i Sprawiedliwości. Ale wybory są dopiero za dwa lata. Jeżeli tendencje wyborcze się utrzymają jest szansa na to że PIS zdobędzie większość Konstytucyjną. Wówczas realne reformy w kraju staną się możliwe i Polska stanie się wreszcie krajem niepodległym.
anonim2013.08.16 17:37
nie ma się co podniecać. Ci sami Polacy,którzy nie cierpią Tuska są zachwyceni Komorowskim. A zatem to nie PO tonie, tylko Tusk. Gdyby w PO byli mądrzejsi ludzie to już dawno wypieprzyliby na zbity pysk Tuska HGW i innych hamulcowych. Jednak nie są w stanie tego zrobić. Zwróćcie uwagę na jeszcze jedną rzecz. W 2015 to okres zakończenia wielu inwestycji drogowych czy kolejowych. Jeśli PO zdąży, to słupki pójdą w górę. Jeśli nie zdąży, to polecą w dół. Jednak nie ma to nic wspólnego z tzw.przebudzeniem narodu.
anonim2013.08.16 17:51
@arbiter "wskaż konkretne osoby i konkretne pieniądze, które ukradły" Już wskazuję: Hałabała i Koszałek-Opałek! Gapcio stał na czatach!
anonim2013.08.16 18:37
sinobrody79 To, że Ty się nie możesz/nie chcesz obudzić nie znaczy że tak mają wszyscy. Nie utożsamiaj siebie z całym narodem. Pomijam fakt, że na 2015 nie zdążą ze wszystkimi zaplanowanymi drogami, nie ma bata, ale nie o to chodzi. Ludzie widzą, że nawet jak drogi w bólach powstają, to cierpi na tym mnóstwo ludzi, ciągle są jakieś wałki. A drogi to tylko niewielki obszar działalności. Hitler wybudował mnóstwo superautostrad, które do dziś się trzymają bez remontów. I raczej wielbiony nie jest. Tu nie chodzi o wykopanie cudaka, tylko o to, że u samych podstaw założenia PO już był megaszwindel. To nie mogło przynieść nic dobrego, nie przynosi jak widać i po prostu nie przyniesie!
anonim2013.08.16 18:54
A ja na PIS bo puki co niema innego wyjścia.
anonim2013.08.16 19:23
Gandalf -> Niestety i wybory nie dają dużych gwarancji. To co zrobiono z Robertem Kennedy'm w 1968 kiedy był ju na drodze do zwycięstwa jasno to pokazuje. A mówimy tu o przeciwniku politycznym który nie tylko zabił prezydenta ale prawie 100 osób byle dorwać paru pasażerów.
anonim2013.08.16 19:49
Tom P88 Moja diagnoza jest inna. Najbliższe wybory moim zdaniem będą miały radykalnie inny charakter. To nie będą wybory pomiędzy taką czy inną opcją polityczną. To będą raczej wybory pomiędzy taką albo inną koncepcją Polski w ogóle. Wybory tego rodzaju dokonują się raz na kilkadziesiąt lat i sa nie tyle wyrazem preferencji politycznych ile raczej są wyrazem stanu świadomości społeczeństwa. Odnoszę wrażenie a nawet zaczynam miec pewność że coraz więcej Polaków widzi jak wielkim szwindlem był nie tylko okrągły stół ale to wszystko co się działo potem. To jest coraz bardziej widoczne dla coraz większej grupy Polaków. Jeżeli stan owej patriotycznej i narodowej świadomosci Polaków przekroczy punkt krytyczny do czasu wyborów, to sucha nitka nie pozostanie na wszystkich beneficjentach pookrągłostołowego układu. Tutaj zamach już nie wystarczy, tu trzeba by wymordować parę milionów Polaków, a to takie łatwe już nie będzie. Tu naprawdę nie chodzi o to jaka będzie partia u władzy czy jaki będzie przywódca. Tu chodzi o to jacy będą Polacy jaka będzie ich świadomość, jakie cele będą chcieli realizowac i jakie będą ich priorytety. Pozdrawiam :)
anonim2013.08.16 21:44
marwac Nie zapomniałem ani nie wyrzuciłem z pamięci. Jarosław jest beneficjentem okrągłego stołu. Ja nie stawiam na Jarosława! Ja stawiam na niepodległościową świadomość Polaków. Piłsudski też był beneficjentem socjalizmu. Ale z tramwaju "socjalizm" wysiadł na przystanku: NIEPODLEGŁOŚĆ. Rozumiemy się..?
anonim2013.08.16 22:23
marwac Tyle tylko że takich jak Ty nikt o zgodę pytał nie będzie. Albo sie dostosujecie albo wyjeżdżacie do Waszych mocodawców: Merkel czy Putin? Zostawimy Wam wolność wyboru całkiem liberalnie!
anonim2013.08.16 22:48
marwac, arbiter, I żeby było jasne: 70 procent Polaków Wam podziękuje i Was pożegna! Wywalimy Was z Polski z wszystkimi honorami. Przy pełnym aplauzie publiki. środek transportu: komfortowe taczki!
anonim2013.08.16 23:16
arbiter Pożyjemy zobaczymy.. Was muslimy wykończą.. Waszą własną bronią załatwią Was bez pudła. A w Polsce..? pożyjemy zobaczymy.. grunt żeby Polacy nie zgłupieli A wszystko wskazuje na to że szybko mądrzeją!
anonim2013.08.16 23:29
Jestem przekonany co do tego że jeszcze całe dwa lata żądów Platformy przyspieszą proces mądrzenia Polaków w stopniu znakomitym. Chodzi tylko o to żeby Platforma faktycznie pprządziła Polską jeszcze przez całe dwa lata. Po takim czasie wszyscy Polacy będą mieli jasność w temacie: "sprzedawczyk". Wątpliwości raczej nie będzie.
anonim2013.08.16 23:47
Gandalf, z tym wyborem takiej czy innej koncepcji Polski to tak moim zdaniem nie do końca, w 2007 r. większość Polaków wybrała propozycję Platformy Obywatelskiej, po czym zostali oszukani. W ostatnich wyborach przedłużyli ten status quo syci drobniakami, które im z pańskiego stołu (a właściwie koryta) układ zrzucał. Teraz zaczyna już brakować tych ogryzionych kosteczek, nie ma czego dzielić, sytuacja się dramatycznie pogarsza mimo obłędnego zadłużania naszego państwa przez rząd Tuska. Wątpię aby wizja Polski się zmieniła, czy też miała zmienić w wyniku wyborów – w społeczeństwie zmieniła się tylko wiedza na temat potencjalnych realizatorów tej wizji: jedni to wcale nie czarodzieje i liberały ale niezdarni prestidigitatorzy przez których same straty, a z kolei u drugich kropidło nie takie straszne jak w TVN-ie mówili i może po wygranych wyborach poważnie zajmą się tylko tymi z PO a resztę zostawią w spokoju. Aby wizja Polski się zmieniła, to musi być jakaś nadzieja, a tej w obecnej sytuacji nie widzi coraz większa rzesza młodzieży. To oni – uczniowie, studenci, młodzi bezrobotni i rozpoczynający pracę – są potencjalnym zarzewiem prawdziwej rewolucji – widać początki buntu w najmniej pokornej młodzieżowej subkulturze tzw. kiboli. Jednocześnie widać, że te nastroje w tej grupie społecznej są znowu – tak jak w przeszłości – wykorzystywane przeciwko nim samym i przeciw większości społeczeństwa polskiego pragnącego zmian i niegodzącego się na podtrzymanie tego okrągłostołowego status quo. Moim zdaniem totalne odcinanie się od "kiboli" opozycji daje możliwość manipulacji nimi, co może mieć w niedalekiej przyszłości opłakane skutki. Tak jak są jakieś uzgodnienia pomiędzy Związkami Zawodowymi a opozycją, tak INHO powinien być analogiczny kanał komunikacji zarówno z "kibolami" jak i z "Woodstock'owiczami" - co dobitnie pokazała prowokacja z Miecugowem.
anonim2013.08.17 0:00
Zabiegowiec Dobrze mówisz ale nie do końca. Ja nie jestem fanem spiskowej teorii dziejów. Ja jednak wierzę w procesy dziejowe. A proces dziejowy w Polsce jest teraz taki że budzi się jednak do jasnej cholery jakiś patriotyzm. Wiem co mówię! Ile razy chcę młodzieży "sprzedać" jakąkolwiek ideologię tyle razy widzę znudzenie. Ile razy jednak mówię o miłości Ojczyzny tyle razy widzę zainteresowanie. Zatem jest nadzieja. Michniki już w Polsce nie wygrają!
anonim2013.08.17 1:26
Tak a'propos modłów, to coraz częściej spotykam się z opinią – i to od osób religijnie "letnich"- że nie kolejne wybory, mogą nas – Polskę – uratować, tylko to, co uczynili Węgrzy: Krucjata Różańcowa.
anonim2013.08.17 7:42
Zabiegowiec, Jedno nie sprzeciwia się drugiemu. :)
anonim2013.08.17 17:32
@Gandalf- Dokładnie!
anonim2013.08.17 21:05
No i dobrze, że ta kaczystowska partia kaczora Donalda Tuska ma tak małe poparcie. Przecież ludzie widzą, że robią nas w balona. To jest normalny objaw.