Piotr Zajkowski dla Fronda.pl: Naszym marzeniem jest to, by Jezus był adorowany w Warszawie - zdjęcie
03.09.14, 16:02"Naszym marzeniem jest to, by Jezus był adorowany w Warszawie" (fot. Filip Bramorski/Flickr)

Piotr Zajkowski dla Fronda.pl: Naszym marzeniem jest to, by Jezus był adorowany w Warszawie

5

Portal Fronda.pl: W Warszawie trwa właśnie 9. dniowa adoracja w intencji obrony życia. Skąd pomysł przeprowadzenia takiej inicjatywy?

Piotr Zajkowski*: Pomysł zrodził się w odpowiedzi na wydarzenia w szpitalu przy ul. Madalińskiego, zwolnienie prof. Bogdana Chazana, aborcję zaraz po jego zwolnieniu, oraz atak na deklarację sumienia wśród lekarzy. Do całej tej haniebnej sprawy trzeba też wziąć pod uwagę wcześniejsze próby wystawienia bluźnierczego spektaklu „Golgota Picnic”. Oczywiście duże znaczenie także miał klimat czerwcowych dni i tzw. taśm gdzie rząd mimo jawnych dowodów pogardy wobec narodu, nie podał się do dymisji, tylko swoim zwyczajem powiedział „nic się nie stało”. Nie mniej ważnym wydarzeniem jest próba wciśnięcia do szkół seksualizacji przez MEN, co wiadomo skończy się koniecznością rozszerzenia możliwości aborcji dla nieletnich. Cały ten klimat, który panuje w Polsce przez ostatnie miesiące wokół najbardziej fundamentalnych spraw dla rodziny, człowieka, dziecka poczętego sprawił, że nie chcieliśmy jako obrońcy życia maleńkich dzieci stać bezczynnie. W tym czasie oglądałem film o cywilizacji aborcji, który bezpośrednio wpłynął na decyzję zorganizowania w Warszawie krucjaty modlitwy właśnie poprzez Adorację Najświętszego Sakramentu. Jesteśmy ludźmi Kościoła, wierzącymi w realną obecność Boga wśród nas, uciekamy więc do modlitwy, bo wiemy że jest to obok działań obywatelskich podstawowym i ważnym składnikiem walki ze zbrodnią dzieciobójstwa. Wiemy, że to działa.

Jaki mają Państwo cel?

Celem naszym jest uświadomienie ludziom wagi modlitwy w tej walce ze szwadronami śmierci środowisk aborcyjnych i wspierających je ośrodków zarówno rządowych jak i pozarządowych. Mamy świadomość jak wiele dobrego może zrobić modlitwa wielu wiernych przez Jezusem Eucharystycznym. Pragniemy by wiernych było jak najwięcej, my naprawdę chcemy prosić Boga o cud. Życie w Polsce zmierza w stronę państwa totalitarnego, dzieci cały czas są w Polsce zabijane, także w Warszawie. To przecież nie są żarty, w Polsce giną niewinne dzieci. Nie chcemy stać bezczynnie. Wierzymy, że jeśli Warszawa zechce gorąco modlić się do Boga, to Bóg nie pozostanie obojętny. Tylko czy Warszawa prawdziwie odpowie na możliwość jaką daje otwartych przez 9 dni i nocy kościołów? Wierzymy że tak.

Czy adoracje cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy?

Na obecną chwilę adoracje zakończyły się w 2 parafiach i cały czas byli wierni, zarówno w dzień jak i w nocy modlący się przed Najświętszym Sakramentem, ludzi jest dużo szczególnie wieczorami, ale nie tak dużo jak by mogło być, biorąc pod uwagę jak szeroko zostało to wydarzenie nagłośnione oraz liczbę wiernych kościoła warszawskiego. Należy się kurii warszawskiej wielki szacunek, za pomoc jaką okazała nam w tej sprawie. Dziękujemy również za otwartość proboszczów. Zapraszamy wszystkich – przyjdźcie i prośmy razem Boga o pomoc. Bóg nie pozostanie obojętny, ale przyjdźcie.

Jaką formę mają Państwa spotkania? Jak wygląda to modlitewne czuwanie?

Modlitwa jest w ciszy. Każdy modli się jak umie, wielbiąc, prosząc, przepraszając.

Co zamierzają Państwo zrobić po upływie tych 9. dni? Czy planują Państwo zorganizowanie takich adoracji na skalę ogólnopolską?

Na razie chcemy dokończyć to wydarzenie i zgromadzić wiernych. Na razie nic nie planujemy. Natomiast naszym marzeniem jest to, by Jezus był adorowany w Warszawie na sposób wieczysty w intencji obrony życia poczętego i jako zadośćuczynienie za zbrodnie aborcji w Polsce. Wierzymy że te dni modlitwy dadzą nam i siłę i rozeznanie co dalej. Bóg ma swoje drogi, chcemy je rozpoznać.

Czy otrzymują Państwo jakieś świadectwa dotyczące uratowania życia poczętego, dzięki Państwa modlitwie?

Od 5 lat zajmuję się szerzeniem Duchowej Adopcji dziecka poczętego w stołecznych parafiach. Mamy ponad 1,5 tys. przyrzeczeń. Bóg kilkakrotnie dokonywał cudów, by utwierdzić nas w tej drodze. Znam małżeństwa, które nie mogły doczekać się potomstwa przez wiele lat. Po podjęciu Duchowej Adopcji poczynały im się maleństwa. To są dzieci które znam, rodziny z którymi się przyjaźnię. Wierzymy, że i tym razem Bóg sprawi nam niespodziankę. Ale najbardziej istotne jest to, że tak wielu ludzi chce i angażuje się w obronę życia dzieci, to daje siły do działania. Razem jest łatwiej.

Rozmawiała Marta Brzezińska-Waleszczyk

*Piotr Zajkowski – jeden z inicjatorów 9. dniowej adoracji w intencji obrony życia  

Komentarze (5):

anonim2014.09.3 16:14
Pan Zajkowski powinien dostać darmowy bilet na dwutygodniową wycieczkę do dowolnego państwa totalitarnego, żeby zobaczył jak to wygląda i jak się w takich miejscach żyje to może by zszedł na ziemię i przestał gadać takie głupoty.
anonim2014.09.3 16:43
Ważne świadectwo. Modlitwa może uratować świat.
anonim2014.09.3 17:51
Jezus uzdrawia każdego kto otwiera się na Niego
anonim2014.09.3 17:59
@chszonszcz - może Twojej modlitwy zabrakło. Zresztą nie wiem, czy Cię chrześcijanie obchodzą.
anonim2014.09.4 6:51
do sceptyków/wątpiących: 1. Bóg najczęściej działa w skrytości serc potrzebujących pomocy, dlatego akcja skierowana jest do ludzi pobożnych. Tylko szczera i otwarta modlitwa może działać, spróbujcie stanąć w ten sposób przed Bogiem a stanie się cud, którego oczekujecie. 2. błąd, wartościujecie życie ludzkie, naszym obowiązkiem jest modlitwa za żywych i umarłych, niezależnie od miejsca zamieszkania. Zatem zachęcam do podjęcia tego dzieła gdzie zauważacie niedobór.