Jacek Kurski przekazał kolejne dobre wieści o stanie zdrowia Piotra Semki. Hospitalizowany od kilku tygodni dziennikarz został już odłączony od aparatu ECMO i obecnie jest podłączony do respiratora. Prezes TVP przyznaje, że możemy mówić o cudzie. Tymczasem z choroby dziennikarza w paskudny sposób zadrwić postanowiła posłanka Lewicy Joanna Senyszyn.

W rozmowie z „Super Expressem” prezes TVP Jacek Kurski, który prywatnie przyjaźni się z Piotrem Semką, opowiedział o stanie zdrowia dziennikarza.

- „Na razie szturm modlitewny przynosi ten efekt, że już można mówić o cudzie. Piotr wyszedł z Ecmo, przeszedł pod respirator, ale już nie pobiera zbyt dużo tlenu i oddycha Piotr samodzielnie. Zaczyna być z nim kontakt. Piotr mruga oczami, otwiera oczy, reaguje palcami i oczami na komunikaty, więc jest wstępna faza nawiązania z nim kontaktu. Światło w tunelu jest więc coraz większe z czego bardzo się cieszymy”

- mówił Jacek Kurski.

Przy okazji tych informacji swoje prawdziwe oblicze po raz kolejny objawiła lewica, tym razem w osobie poseł Joanny Senyszyn. Parlamentarzystka drwi z modlitwy za chorego dziennikarza.

- „To teraz waszym bogiem jest ECMO? Jak to covidowy byt kształtuje świadomość”

- napisała na Twitterze.

Jej słowa skomentował dziennikarz TVP Jacek Łęski.

- „Wpis posłanki Lewicy nawiązujący do stanu zdrowia Piotra Semki, który walczy o życie z ciężkim przebiegiem covid-u. Bolszewicki rodowód zobowiązuje? Nienawiść do wierzących rozum odbiera? Czy przyjemność sprawia czyjaś choroba? @wlodekczarzasty?”

- pyta publicysta.

kak/Twitter, se.pl, wPolityce.pl