– Wracam z długiej podróży – powiedział Piotr Semka w rozmowie z Kamilą Baranowską na łamach tygodnika "Do Rzeczy", który ukaże się w najnowszym numerze.

Jak czytamy na portalu dorzeczy.pl, Piotr Semka udzielił tygodnikowi „Do Rzeczy” pierwszego po ciężkiej chorobie wywiadu, w którum opowiada o walce o życie, „nieudanym powrocie Tuska, Zjednoczonej Prawicy oraz kłopotach z polskim ładem” – czytamy.

Znany publicysta przez wiele dni znajdował się w szpitalu, w związku z ciężką postacią COVID-19. Przez długi czas nie pojawiały się żadne pozytywne informacje na temat jego stanu zdrowia. O jego stanie zdrowia jako pierwszy informował prezes TVP Jacek Kurski. Pisał wtedy, że był on w śpiączce w sumie przez około miesiąc.

Już po wybudzeniu Semka dziękował wszystkim za modlitwy, a personelowi szpitalnemu za opiekę.

– Ta miesięczna śpiączka, która była walką o życie, tak bardzo osłabiła organizm, doprowadziła do takiego osłabienia masy mięśniowej, że muszę bardzo cierpliwie ją regenerować. Muszę ćwiczyć i odbudowywać ją – powiedział dla Super Expressu dziennikarz „Do Rzeczy”.

– Dobrze się mną zajmują. Uratowali mi tu życie. Covid przetrwałem. Teraz walczę z dolegliwościami, które są poboczne. To trwa długo – wyjaśniał dziennikarz.

W poniedziałkowym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy” ukaże się pierwszy wywiad z nim po dłuższej nieobecności w mediach.

 

mp/super express/dorzeczy.pl