Pięta dla Fronda.pl: Rząd dekomunizacji, degenderyzacji i deplatformeryzacji - zdjęcie
09.11.15, 14:36

Pięta dla Fronda.pl: Rząd dekomunizacji, degenderyzacji i deplatformeryzacji

9

- Polska armia wymaga reform, odbudowy, wzmocnienia. Wymaga szczególnego audytu i wysłania na emeryturę przywróconych do służby oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych – mówi poseł PiS Stanisław Pięta.

Znamy skład gabinetu Beaty Szydło. Jaki to będzie rząd?

Jest to rząd wielkiej nadziei dla Polski. Rząd, który doprowadzi do politycznego i gospodarczego wzmocnienia kraju. Rząd, który będzie prowadził właściwą politykę historyczną, który nie będzie popierał żadnych kontrobyczajowych pomysłów, który nie będzie walczył z wartościami chrześcijańskimi. To będzie rząd, który będzie realizował oczekiwania wyborców, którzy poparli Prawo i Sprawiedliwość. To dekomunizacja, degenderyzacja i deplatformeryzacja państwa.

Czy są w składzie gabinetu nazwiska, które pana szczególnie ucieszyły?

Oczywiście. Antoni Macierewicz jako minister obrony. Polska armia wymaga reform, odbudowy, wzmocnienia. Wymaga szczególnego audytu i wysłania na emeryturę przywróconych do służby oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych. Bardzo mnie cieszy obecność w rządzie pana Mariusza Kamińskiego, który będzie kontrolował służby specjalne. To jest kwestia fundamentalna dla bezpieczeństwa Polski - reforma służb, odsunięcie ludzi skompromitowanych, których można podejrzewać o kontakty z Rosjanami. Do tego obecność pana Mariusza Błaszczaka, który obejmie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. To patriota, państwowiec. Myślę, że będziemy mogli liczyć na wzmocnienie państwa we wszystkich tych przestrzeniach, o których mówię.

A kogo zabrakło? Jeszcze kilka dni temu mówiono o Jarosławie Sellinie. Piotr Naimski wydawał się pewniakiem jeśli chodzi o funkcję ministra energetyki.

Piotr Naimski jest wybitnym fachowcem, Myślę, że jego obecność w sejmie jest również niezwykle potrzebna. Zarówno w ministerstwach, jak i na czele komisji sejmowych potrzeba ludzi fachowych, aby dobrze układała się współpraca sejmu z rządem. Nie wszyscy mogą się znaleźć w rządzie. Poza tym nie znamy jeszcze pełnego składu, w tym sensie, że nie podano jeszcze nazwisk sekretarzy stanu, więc do tego momentu powinniśmy zaczekać z komentarzami. Jestem usatysfakcjonowany składem rządu i wyborem Beaty Szydło. Jest wielu wybitnych polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy mogą aspirować do funkcji ministerialnych i wiceministerialnych, ale rząd nie jest z gumy. Będziemy raczej dążyć do ograniczenia administracji państwowej. Uważam, że natychmiast powinien zostać zlikwidowany urząd pełnomocnika ds. równego traktowania. To, co robiła minister Fuszara to po prostu śmiech i wstyd. Zlikwidowany powinien być urząd Rzecznika Praw Dziecka. Tym powinien się zajmować Rzecznik Praw Obywatelskich. Jest dużo zadań, którymi nowy rząd może się zająć od pierwszych godzin po zaprzysiężeniu.

Rozmawiał Jakub Jałowiczor

Komentarze (9):

anonim2015.11.9 15:05
Kto wyjaśni co to znaczy degenderyzacja?? Szukałem we wszystkich możliwych słownikach i nie znalazłem.
anonim2015.11.9 15:12
Pytałem się wszystkich znajomych oraz nawet specjalistów od spraw polskich w AA ale nikt nie wiedział. Jedna osoba twierdziła, że to znaczy, że nowy polski rząd zniesie różnice jakie są między płciami ale to chyba nie oto chodzi ??
anonim2015.11.9 15:18
No to już pierwsze kłamstwo nowego rządu odhaczone, Szydło obiecywała, że Macierewicz nie będzie ministrem MON, a będzie nim Gowin. Co dziś się okazuje? Że cyrk się właśnie zaczyna ;) Stonoga bardzo dobrze podsumował wybory.
anonim2015.11.9 15:48
Kto będzie Katem Generalnym?
anonim2015.11.9 16:28
Na placy Trzech Krzyży stawiać już szubienice :)
anonim2015.11.9 18:25
Powodzenia, przeciwników za granicą Polski i opłaconych marksistów w kraju nie zabraknie.
anonim2015.11.9 22:49
Fuszera won ! razem ze swoim genderowym urzędem i już zaoszczędzone kilka milionów, to cieszy :)))
anonim2015.11.10 6:37
No oczywiście, że trzeba znieść urząd pełnomocnika ds. równego traktowania. W naszej kochanej Polsce nie ma miejsca na równe traktowanie. Pedały i inne antychrześcijańskie śmiecie muszą wiedzieć gdzie ich miejsce.
anonim2015.11.10 12:40
"Zemsty nie będzie" eeee, kto to powiedział? A, już wiem, ten od "jeśli mój brat będzie prezydentem, to ja nie będę premierem"....