Pieniądze Kulczyka i Rosjan na Platformę? W tle syn byłego premiera i żona polityka SLD - zdjęcie
30.06.20, 12:27Zdjęcie ilustracyjne

Pieniądze Kulczyka i Rosjan na Platformę? W tle syn byłego premiera i żona polityka SLD

10

Wojciech Sumliński już pisał o niejasnym finansowaniu Platformy Obywatelskiej, tysiącach niemieckich marek przynoszonych w reklamówkach i jak dotąd nikt z PO nie wytoczył mu z tego tytułu procesu. Teraz „Gazeta Polska” dowiedziała się o tym, że w łódzkim wydziale Prokuratury Krajowej jest prowadzone wielowątkowe śledztwo korupcyjne, w którym przewijają się nazwiska wielu znanych przedsiębiorców i polityków. Weryfikowane są na przykład zeznania biznesmena z branży węglowej Marcina W., który twierdzi, że jego interesy z Rosjanami i spółką CIECH miała zabezpieczać za 600 tys. euro ekipa rządowa z PO.

Jak ujawnia informator „GP”, pieniądze od wspólnika W., Marka Falenty, odebierał jako pośrednik Michał Tusk, syn byłego premiera, który stanowczo zaprzecza tym zeznaniom.

Część informacji przekazanych przez W. została już przez śledczych potwierdzona. Co interesujące oprócz CIECH-u, pojawia się także wątek pieniędzy, jakie W. miał przekazać na fundację powiązaną z małżonką prominentnego polityka SLD, który obecnie działa w Koalicji Obywatelskiej.

 

mp/gazeta polska

Komentarze (10):

Jan Radziszewski2020.07.6 17:33
Ot pieniądze wyrzucone w błoto ! dlaczego ? Bo wygrana jest pisana obecnemu Prezydentowi Andrzej Duda tym bardziej w obliczu znanego Przysłowia "Co ma wisieć nie utonie " a właśnie to zapowiada Andrzejowi Dudzie Pan i Król nasz "Słowo Wcielone" Jezus Chrystus 13.03.2020 Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. +++ oraz Przekleństwa Bożego rzuconego na NIEGO "piątek, 26 czerwca 2020 26 VI 2020 Klątwa Boża rzucona na prezydenta Polski Andrzeja Dudę Piątek, 26 czerwca 21.40 Zapisz dziecko - Tak, dojrzał owoc. Prezydent Duda dostawał długo szansę. Nie korzysta z niczego co chce dać Bóg, co może pomóc Polsce. Teraz Polskę sprzedał w USA. Zatem rzuć na niego klątwę Bożą. - Ja, nieudany i marny sługa Boży Krzysztof Michałowski ( Cyprian Polak) rzucam na prezydenta Polski Andrzeja Dudę klątwę Bożą. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg Andrzeju Dudo. Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Tak mówi Jezus, tak mówi Trójca Przenajświętsza, Amen, Amen, Amen. Zbawię Cię Andrzeju Dudo i unikniesz potępienia, lecz Twój czyściec będzie bardzo ciężki. Klątwa zaś sprawi, że nie zdołasz się oczyścić przed śmiercią z grzechów w należyty sposób. Śmierć Twoja będzie przestrogą. Amen. Otrzymał Cyprian Polak
poPO=kurw..zlodzieje mordercy2020.07.3 9:11
towarzysz złodziej kulczyk zdechł, zdechna i oni
pomatolska fekalizacja polski2020.06.30 13:25
głosuję na zdrajcę , oszusta, kłamcę i donosiciela POniewaz : nie chcę reparacji nie chcę polskiego lotniska tylko to w berlinie nie chcę polskich autobusów tylko te niemieckie nie chcę polskich firm komunikacji miejskiej tylko te niemieckie nie chcę normalnych kierowców tylko narkomanów nie chcę czystej Wisły tylko brudny ściek nie chcę przekopu mierzei tylko ruski kanał nie chcę CBA tylko mafie VAT
Suweren2020.06.30 13:37
Popieram Dudę ponieważ: chcę mariażu kościoła katoliskiego z państwem: jeden Bóg, jeden naród, jedna wiara; zionę nienawiścią do każdego człowieka, który ma choć troche odmienne opinie ode mnie bo to albo postkomunista albo gorszy sort albo zdrajca albo zbok; niemniej pragnę być dobrym panem dla tych mord zdradzieckich, niech siedzą cicho, płacą podatki i mi sponsorują wakacje i pazurki mojej kobiecie; chcę by państwo było dalej dojone przez kościół katolicki i jestem przeciwny masońskiemu spiskowi, mającemu na celu ujawnieniu tuszowaniu pedofilii: ręce precz od naszych dzieci zboki! będziemy będziemy z nimi robić co chcieli, będziemy ich uczyć czego będziemy chwieli, bo my jesteśmy lepszym sortek koorva jego mac' anemn tak mi dopomóż Bóg! I ruj.
beznadziejna dekretynizacja Keller-Krawczyka2020.06.30 13:17
Malwersanci z PO wszystko to wiedzą, oni są "normalni inaczej", im zależy tylko na tym, by się nachapać. Zagłosują na samego czorta, byle tylko dalej okradać państwo.
fekaliowy rafalek2020.06.30 13:22
głosuję na zdrajcę , oszusta, kłamcę i donosiciela POniewaz : nie chcę reparacji nie chcę polskiego lotniska tylko to w berlinie nie chcę polskich autobusów tylko te niemieckie nie chcę polskich firm komunikacji miejskiej tylko te niemieckie nie chcę normalnych kierowców tylko narkomanów nie chcę czystej Wisły tylko brudny ściek nie chcę przekopu mierzei tylko ruski kanał nie chcę CBA tylko mafie VAT
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.06.30 13:04
a jak tam biznesy szumowskiego z handlarzem broni przed którym ostrzegał interpol? i gdzie są zakupione respiratory?
konserwant2020.06.30 13:23
kretynizator odgryzł się standardowo : jak giez na końskim zadzie
ladychapel2020.06.30 13:03
Dzięki koalicji z PiS wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz "robi karierę w polityce, a jej mąż sprawdza się w biznesie Skarbu Państwa". Najpierw trafił do funduszu PZU, teraz ma posadę w Orlenie.
hassan2020.06.30 13:00
znowu syn tuska jozef bak mial gdzies cos robic