Piękny gest Pary Prezydenckiej - zdjęcie
15.11.19, 19:42(fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Piękny gest Pary Prezydenckiej

17

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser - Dudą oprócz pełnienia oficjalnej działalności politycznej, bierze także udział w różnych charytatywnych przedsięwzięciach.

Kancelaria Prezydenta przekazała kilka fantów na aukcję dla chorego 3-letniego chłopca. Jerzy Zajdel cierpi na leukodystrofię metachromatyczną, niezwykle rzadką chorobę. 

- Dziecko stopniowo traci poszczególne umiejętności – chodzenia, widzenia czy mowy. Dzisiaj chłopiec nie chodzi, choć jeszcze niedawno stawiał pierwsze kroki. Powoli przestaje mówić, choć niedawno wciąż o coś pytał. Szansą dla niego może być eksperymentalna terapia w USA. - informował w czerwcu portal TVP INFO

Na Facebooku powstała strona, dzięki której możemy śledzić historię chłopca. Został stworzony również bazarek charytatywny, dzięki któremu możemy pomóc Jerzykowi, biorąc udział w aukcjach i wykupując fanty. To właśnie na bazarku znalazły się gadżety Pary Prezydenckiej, książki od Tomasza Terlikowskiego, czy przedmioty z Kancelarii Senatu od byłego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. 

Jak podkreśla Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, "na chorobę nie ma lekarstwa. Jedyną szansą na zatrzymanie procesu umierania jest udział Jerzyka w eksperymentalnej terapii enzymatycznej prowadzonej przez dr. Barbarę Burton w klinice Ann&Robert H. Lurie Children’s of Chicago. Finansuje ją firma farmaceutyczna Takeda Pharmaceutical Company Limited. Terapia nie leczy, ale powstrzymuje rozwój choroby i daje życie. Jerzyk i jego mama Zosia są już w Chicago i czekają na rozpoczęcie terapii."

- Leczenie chłopca obejmuje tylko proces podawania enzymu. Brakuje finansowania wszystkich pozostałych działań medycznych, w tym koniecznej rehabilitacji spowalniającej proces degradacji mięśni dziecka. W USA są one bardzo drogie i znacznie przekraczają możliwości finansowe całej rodziny. Zwłaszcza, że mama Jerzyka musiała zrezygnować z pracy - czytamy

Aby zobaczyć aukcje kliknij TU

 

bz/FB

Komentarze (17):

PiS=Partia interesu Syjonistycznego2019.11.16 12:43
Gesty pod publiczkę - gawiedź zachwycona. Jak zostaną na kolejną kadencję to zdejmą maski (tak jak to coraz częściej widać u Prezydenta Judy) i wyjdą wam bokiem tak, że z płaczem i przekleństwami będziecie ich wspominali.
Jesteście heretykami!!2019.11.16 9:13
!!! „Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. !!!
król Lew2019.11.16 5:46
masoneria i dzieła charytatywne, jak rozwalić państwa narodowe, patrz królowie na zachodzie oni pełno takich masońskich charytatywnych bajdużeń mają
gumek2019.11.15 22:13
Fanty na aukcje wow ! Brawo! Licytujcie puzelki kubeczek i foto pary najwspanialszej prezydenckiej . A może Duda mógłby sypnąć groszem z MZ czy NFZ . Wystarczy,że poprosi Jarosława , w końcu idą wybory prezydenckie, pijar najważniejszy.
Dam2019.11.15 19:59
Panie Prezydencie Rzeczypospolitej! Niech Bóg Pana prowadzi a Królowa Polski ma w swojej opiece. Jest Pan godnym człowiekiem, którego naród nie powstydzi się na arenie międzynarodowej. Polacy oddychają teraz powietrzem prawdziwej wolności. Pełni podziwu jesteśmy dla Pana umiejętności,wiedzy i przemówień ( bez kartki ). Ludzie to doceniają i doceniać będą. CHWAŁA PREZYDENTOWI ANDRZEJOWI DUDZIE!
gumowa kaczka2019.11.15 21:26
jeżeli robisz sobie jaja to pozdrawiam
stan2019.11.15 21:44
Nie czyta, bo mówi to od serca. Ci którzy kłamią, zamierzają oszukać- czytają z kartki lub muszą się nauczyć na pamięć. A pamięć bywa zawodna. Kopacz jako premier powiedziała, że w następnym roku będą podwyżki cen za energię i dopiero na uwagę czujnej "podpowiadaczki", sprostowała, że nie będzie podwyżek. Jest takie porzekadło "Co w sercu, to na języku". I w przypadku prezydenta sprawdza się duża nieudawana sympatia do ludzi.
Onegdaj2019.11.15 19:56
Jak patrzę na te zdjęcia z Panem Prezydentem RP to aż się serce raduje i napawa nadzieją że jeszcze dożyję Polski w dobrobycie. Wszystkiego najlepszego Panie Prezydencie RP, Andrzeju Dudo ! Szczęść Boże, Panu i Pańskiej Rodzinie!
szescboze2019.11.16 22:48
jak widze ta jego bulowata morde ulepiona z budyniu to zbiera mi sie na rzyg. ale juz nie dlugi i czeka go trybunal. szcesc boze
Reytan2019.11.15 19:53
Gdyby Polacy wybrali innego kandydata na prezydenta niż Andrzej Duda, to Bóg nigdy by nam tego nie wybaczył, a historia uznałaby nas za durniów !!!
gumowa kaczka2019.11.15 21:05
Racja na "kandydata" mogą go wybrać,tylko żeby kto inny został prezydentem -dość marionetek
anonim2019.11.15 21:14
Historia uznała cię już dawno za durnia z Holandii!!!!!!!!!!!!
Bizon2019.11.15 19:52
My, Polacy, mamy najlepszego i najgodniejszego Prezydenta wszechczasów – to Andrzej Duda ! Tyle co ten człowiek tylko przez kilka lat zrobił dla Polski – to ogromne osiągnięcia. Nie będę wymieniał poszczególnych jego zasług, bo lista jest bardzo długa, ale w dziedzinach takich jak bezpieczeństwo Polski i pokoju na świecie, służbę Polakom, reprezentowanie państwa polskiego, propagowanie przedsiębiorczości i biznesu, obronności kraju oraz rozwoju Polski i Europy nasz Prezydent brał czynny, intensywny i systematyczny udział ! To jest Prezydent wszystkich Polaków – jedynie z wyjątkiem tych, którzy tego nie chcą lub sobie tego nie życzą. To są w większości ludzie pochodzący ze wschodu (Rosja) lub zachodu (Niemcy). Oni pochodzą od innej małpy. Andrzej Duda jest naszym kandydatem na Prezydenta III RP na drugą kadencję. Niech Bóg ma go w swojej opiece !!!
tylko ja Piotr Nowak 2019.11.15 19:57
dobrze piszesz
Bizon2019.11.15 20:00
..... dobrze !
tylko ja2019.11.15 19:50
Pani Agata Kornhauser ma duże serce i dobrą wolę.
anonim2019.11.16 9:30
I małe cycki