Piękne słowa Matteo Salviniego o św. Janie Pawle II: 16 lat temu ... - zdjęcie
02.04.21, 20:02fot. yt/matteo salvini

Piękne słowa Matteo Salviniego o św. Janie Pawle II: 16 lat temu ...

15

- „Nasz ukochany Ojciec Święty powrócił do Domu Ojca” – powiedział zgromadzonym wiernym na placu Św. Piotra w Rzymie 16 lat temu arcybiskup Leonardo Sandri.

Polski Papież zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Rzymie mając 84 lata. Dokładnie dzisiaj mija 16. rocznica jego śmierci. Ta rocznica stała się inspiracją dla lider włoskiej Ligi i byłego wicepremier Włoch, a także ministra spraw wewnętrznych tego kraju, Matteo Salvini do umieszczenia poruszającego wpisu na Tłitterze.

- "Szesnaście lat temu opuścił nas wielki Polak, człowiek, który swoją wiarą, odwagą, autorytetem moralnym i duchowym zmienił bieg historii, Europy i świata..." – napisał Matteo Salvini.

Były wicepremier Włoch zaznaczył, że wspomina papieża Polaka z czułością. Salvini dodał, że Jan Paweł II stał się niezwykłym przykładem dla ludzi współczesnych.

- "Pozostanie na zawsze w naszych sercach i w naszej pamięci" – dodał.

mp/twitter

Komentarze (15):

Filip2021.04.3 17:01
Mateusz Morawiecki zawiązuje sojusz z Matteo Salvinim i Victorem Orbanem, czyli z sojusznikami Władimira Putina. Matteo Salvini dostaje pieniądze od Władimira Putina na sfinansowanie partii w Europarlamencie, które dążą do rozbicia Unii Europejskiej. Jarosław Kaczynski, Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki realizują strategiczne cele Władimira Putina polegające na rozwalaniu Unii Europejskiej. Rosja bez Unii Europejskiej będzie mogła Polsce dyktować warunki, tak jak Białorusi. To jest polityka zdrady narodowej. Mamy drugą Targowicę!
DOKĄT ZMIERZA KOŚCIÓŁ W POLSCE?2021.04.2 21:23
Kościół słyszy "piękne słowa Matteo Salviniego" a nie chce słyszeć pięknych słów o demokracji i praworządności św. Jana Pawła II
PIĘKNE SŁOWA ŚW. JANA PAWŁA II O PRAWORZĄDNOŚCI2021.04.2 21:13
"Ten porządek odzwierciedla realistyczną wizję społecznej natury człowieka, która wymaga odpowiedniego prawodawstwa dla ochrony wolności wszystkich. Dlatego jest wskazane, by każda władza była równoważona przez inne władze i inne zakresy kompetencji, które by ją utrzymywały we właściwych granicach. Na tym właśnie polega zasada "państwa praworządnego", w którym najwyższą władzę ma prawo, a nie samowola ludzi." Jan Paweł II Encyklika Centesimus Annus"
PIĘKNE SŁOWA ŚW. JANA PAWŁA II O DEMOKRACJI2021.04.2 21:09
"Jeśli się nie uznaje prawdy transcendentnej, triumfuje siła władzy i każdy ciąży do maksymalnego wykorzystania dostępnych mu środków, do narzucenia własnej korzyści czy własnych poglądów, nie bacząc na prawa innych. Wówczas człowiek jest szanowany tylko na tyle, na ile można się nim posłużyć do własnych egoistycznych celów. Jan Paweł II Encyklika Centesimus Annus"
PIĘKNE SŁOWA ŚW. JANA PAWŁA II O DEMOKRACJI2021.04.2 21:05
"Państwo czy też partia, które utrzymują, że mogą realizować w historii dobro absolutne i które siebie stawiają ponad wszelkimi wartościami, nie będą tolerowały uznawania obiektywnego kryterium dobra i zła, innego aniżeli wola sprawujących władzę, które w określonych okolicznościach może stać się podstawą osądu ich zachowań. To właśnie dlatego totalitaryzm stara się zniszczyć Kościół, a przynajmniej podporządkować go sobie i uczynić z niego narzędzie swego aparatu ideologicznego." Jan Paweł II Encyklika Centesimus Annus
PIĘKNE SŁOWA ŚW. JANA PAWŁA II O DEMOKRACJI2021.04.2 21:01
"Kościół docenia demokrację jako system, który zapewnia udział obywateli w decyzjach politycznych i rządzonym gwarantuje możliwość wyboru oraz kontrolowania własnych rządów, a także - kiedy należy to uczynić - zastępowania ich w sposób pokojowy innymi. Nie może zaś demokracja sprzyjać powstawaniu wąskich grup kierowniczych, które dla własnych partykularnych korzyści albo dla celów ideologicznych przywłaszczają sobie władzę w państwie."
kot Mordechaj2021.04.2 20:55
"prof. dr" Jan Hertrich-Woleński kontynuuje od marzenie gudłaja od kilkuset lat zamieszkujący frajerskiej Rzeczpospolitej i pisze CYT.: "Los Polski na 90% jest przesądzony, nie będzie Państwa polskiego,..." - TE ŻYDOWSKIE KÖRWY BOLSZEWICKIE PRÓBOWAŁY 1920 -21 r. - - - NIE JEST MOŻLIWE UCYWILIZOWANIE GUDŁAJA - BOLSZEWIKA!
Po 11 ...2021.04.2 20:51
Gdyby JP2 żył, to Matteo Salvini byłby jego największym wrogiem.
Po 11 ....2021.04.2 20:58
Jakimś cudem zdał egzamin maturalny, następnie podjął studia na wydziale historycznym Uniwersytetu Mediolańskiego, których nie ukończył. Znany jest ze swoich prokremlowskich sympatii. Pytany o aneksję Krymu stwierdził, że "istnieją historycznie i kulturowo rosyjskie obszary, które słusznie należą do Federacji Rosyjskiej". Jest zatem w 100% kaczyński.
Matteo Salvini. Związki włoskiego polityka z Rosją2021.04.2 20:43
"Były wicepremier Włoch znany jest ze swoich prokremlowskich sympatii. Pytany o aneksję Krymu stwierdził, że "istnieją historycznie i kulturowo rosyjskie obszary, które słusznie należą do Federacji Rosyjskiej". Od lat sprzeciwia się nałożonym na Moskwę sankcjom, nazywając je "absurdem", a wydarzenia na kijowskim Majdanie określił jako "pseudorewolucję finansowaną przez obce siły". Jego Liga podpisała w 2017 r. formalne porozumienie o współpracy z putinowską partią Jedna Rosja. Sam Salvini, który paradował po Placu Czerwonym w koszulce z Putinem, oznajmił, że "w Moskwie czuje się w domu, inaczej niż w niektórych europejskich krajach". Za tą retoryką nie poszły jednak na razie czyny - od czasu zmiany władzy w Rzymie Włochy dwukrotnie zgodziły się na przedłużenie sankcji wobec Rosji. Jak podał w lipcu 2019 r. magazyn BuzzFeed, współpracownik Matteo Salviniego przeprowadził w październiku 2018 r. w Moskwie potajemne rozmowy z Rosjanami o finansowaniu włoskiej Ligi Północnej. Prokuratura w Mediolanie rozpoczęła wówczas śledztwo w tej sprawie. O możliwym rosyjskim finansowaniu Ligi pisał także włoski tygodnik "L'Espresso". Komentując te doniesienia, Salvini zapewnił, że jego partia nie otrzymała żadnych nielegalnych pieniędzy."
Nie dla ciebie USA gudłaju!2021.04.2 20:27
Możesz gudłaju Lechu Keller-Krawczyk na zawsze zapomnieć o USA! . . . . . Możesz gudłaju Lechu Keller-Krawczyk na zawsze zapomnieć o USA! . . . . . Możesz gudłaju Lechu Keller-Krawczyk na zawsze zapomnieć o USA! . . . . . Możesz gudłaju Lechu Keller-Krawczyk na zawsze zapomnieć o USA! . . . . . Możesz gudłaju Lechu Keller-Krawczyk na zawsze zapomnieć o USA! . . . . . Możesz gudłaju Lechu Keller-Krawczyk na zawsze zapomnieć o USA! . . . . .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.2 20:18
gnije w piekle ten diabelski bękart i obrońca pedofilów!
Böno2021.04.2 20:17
Wspaniały, dobry, mądry papież. Jakże nam go i całemu Kościołowi brakuje.
Grizzly2021.04.2 23:37
Nie brakuje.
Grizzly2021.04.3 10:09
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!